09.02 godz. 19:00, Przesmyckiego 10, Sedzia: Andrzej Malec
( 1 : 1 )
Skład: Piechnik, Stefańczyk, Widera, Konieczny, Maczuga, Kruk, Bielaszka
Skład: Kinal, Dudała, Kosma, Garcarek, Garłowski, Zadworny, Janiak, Górzyński
4' Adam Widera
40' Zbigniew Piechnik
9' Filip Janiak
21' Łukasz Górzyński
26' Paweł Zadworny
28' Damian Garłowski
40' Łukasz Górzyński
Zawodnik meczu: Tomasz Kinal (Obroniony rzut karny przedłużony, do tego kilka świetnych interwencji. Gdyby nie one nie wiadomo jak potoczyłyby się losy tego pojedynku i czy GM Roads zdobyłoby premierowe punkty.)

Niezwykle istotnym spotkaniem dla beniaminka - GM Roads będzie pojedynek z inną ekipą walczącą o pozostanie w elicie - Oponixem. Dawne FC Moose ma trzy punkty przewagi nad "Abstynentami" i w razie wygranej - oddali się jeszcze bardziej od strefy spadkowej. Łatwej przeprawy gracze Zbigniewa Piechnika mieć jednak nie będą, ponieważ debiutant w ostatnich spotkaniach grał nieźle - psując krwi takim zespołom jak Car Zone, Gwiezdne Wojny czy Sokół. Jednakże te pojedynki kończyły się bez zdobyczy punktowej. Czy tym razem w końcu szczęście uśmiechnie się do Piotra Garcarka i jego kompanów i ugrają oni premierowe oczka w Superlidze? Czy może to Oponix zapunktuje i wprawi swoich przeciwników w bardzo ponury nastrój?

4' - (0:1) Oponix wychodzi na prowadzenie - Kinal nie daje rady zatrzymać strzału z prawej strony z ostrego kąta w wykonaniu Adama Widery. Futbolówka wpada do siatki odbijając się jeszcze od słupka.
6' - Wolny dla Oponixa, trzy podania i niecelny strzał Marka Koniecznego.
7' - Górzyński do Janiaka, uderzenie i dobra interwencja Piechnika.
9' - (1:1) Dwie skuteczne interwencje Piechnika po strzałach Górzyńskiego. GM Roads otrzymuje rzut rożny, a zagranie z narożnika boiska zamyka wbiegający w pole karne Janiak. Wobec strzału z 3. metra golkiper Oponixu jest już bezsilny.
15' - Piłka po strzale Janiaka trafia w słupek.
17' - Wolny pośredni dla Oponixu za dwukrotne odegranie do bramkarza przez graczy GM Roads. Konieczny do Widery, strzał i piłka zatrzymuje się na Garcarku.
18' - Marek Konieczny poważnie zastanawia się nad poczynaniami Oponixu ("Ja pier...., co my robimy?").
20' - Konieczny dał radę skręcić Janiaka, z Kinalem nie poszło mu już tak dobrze.
21' - (2:1) Jak w masło wjechał w pole karne i w obronę Oponixu Łukasz Górzyński. Piechnik po strzale z kilku metrów może już tylko wyjąć piłkę z siatki.
23' - Górzyński trafia w słupek!
24' - Stefańczyk posyła futbolówkę obok bramki.
25' - Żółtą kartkę ogląda Paweł Zadworny.
28' - (3:1) Górzyński zagrywa do Garłowskiego przed pole karne, a ten dobrze dokłada nogę i pokonuje Piechnika.
30' - Sławek Maczuga uderza w słupek.
32' - Garcarek z wolnego z 13 metrów, bez problemu łapie to Piechnik.
34' - Świetna parada Kinala po strzale Widery z prawej strony.
35' - Strzał Koniecznego, piłka odbija się jeszcze od nóg obrońców GM Roads i mamy rzut rożny dla Oponixu.
36' - Na cztery minuty przed końcem spotkania GM Roads zalicza piąty faul.
38' - Ręka Janiaka, a więc szóste przewininie GM Roads. Wykonawcą karnego przedłużonego jest Adam Widera, Tomek Kinal jednak skutecznie broni uderzenie gracza Oponixu.
39' - Janiak do Górzyńskiego. Podcinka w wykonaniu Łukasza to nienajlepszy pomysł - Piechnika przelobować raczej ciężko.
40' - (3:2) Marek Konieczny skręca Kinala, później przytomnie wykłada futbolówkę do Piechnika, który wyszedł z bramki, a ten uderza z 15 metrów i piłka melduje się w siatce.
40' - Strzał Janiaka wybija z linii bramkowej obrońca Oponixa.
40' - (4:2) Razem z końcową syreną piłkę w siatce umieszcza Łukasz Górzyński.

GM Roads po pięciu przegranych meczach w końcu osiąga zamierzony cel i zdobywa komplet punktów w spotkaniu z wyżej notowanym Oponixem. Następną drużyną, z którą przyjdzie się mierzyć "Abstynentom" będzie HTS. Ten sam rywal będzie też kolejnym przeciwnikiem Oponixu.