29.01 godz. 12:50, Redeco, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Wróbel, Lisowski, Lament, Ujas, Ujas, Świder, Korkosz, Całka, Lewandowski, Narojczyk
Skład: Rybiński, Zakrzewski, Nawłoka, Litwa, Stawiński, Mróz, Rafalski
8' Jacek Mróz
11' Rafał Rybiński
16' Karol Rafalski
17' Rafał Rybiński
Zawodnik meczu: Rafał Rybiński (Robił najwięcej zamieszania z przodu i sprawił, że obrona HTS się nie nudziła. Dwa z czterech goli dla Japanserwis to jego zasługa.)

Hitem piątej kolejki będzie pojedynek Car-Zone z Alpine Stars, tak więc starcie Japanserwis z HTS-em należy nazwać superligowym deserem. Co prawda obie te drużyny zaznały już smaku porażki, to jednak powinno dać im dodatkowego "kopa" w dalszej walce o najwyższe cele. Dla zespołu wrocbalowego debiutanta będzie to możliwość rehabilitacji, za ubiegłotygodniowy blamaż z Michałkami. Kto zatem poprowadzi swoją drużynę do cennej wygranej? Czy będzie to Paweł Ujas z HTS-u czy może Rafał Rybiński z Japana? A może ktoś zupełnie inny?

5' - Ujas sam na sam, obok bramki.
6' - Mocny strzał z dystansu Rybińskiego udanie broni Marek Świder.
8' - (1:0) Jacek Mróz strzela z linii pola karnego w sam środek bramki, a z uderzeniem tym nie radzi sobie Świder, w związku z czym Japanserwis wychodzi na prowadzenie!
9' - Swoich sił próbuje Lament, piłka wędruje jednak obok słupka.
10' - Wolny dla Japanserwis, czujny między słupkami jest Świder.
11' - (2:0) Japanserwis podwyższa prowadzenie - Świdra pokonuje Rafał Rybiński!
12' - Mocny strzał Rybińskiego z linii pola karnego nad poprzeczką przenosi Świder.
13' - Czas dla ekipy Japanserwis.
14' - Strzał Rybińskiego blokuje defensywa HTS.
15' - Kontra Japanserwis, Świder broni strzał Stawińskiego.
16' - (3:0) Zagranie Jacka Mroza na prawo do Karola Rafalskiego i mocny strzał tego drugiego nie daje szans Świdrowi!
17' - (4:0) Stawiński do Rybińskiego, uderzenie Rafała i mamy już cztery gole przewagi ekipy Japanserwis!
22' - Marcin Korkosz z najbliższej odległości trafia prosto w Nawłokę.
24' - Lewandowski z sześciu metrów, piłki dotyka jeszcze obrońca Japanserwis i mamy korner dla HTS.
28' - Kontra Japanserwis zostaje rozbita przez obronę HTS.
32' - (4:1) Korkosz płaskim strzałem zdobywa pierwszą bramkę dla HTS. Czy to trafienie poderwie szarych do walki?
34' - Rybiński w szybkiej kontrze, ale jego strzał trafia w poprzeczkę.
37' - Całka strzela z dystansu, jednak Nawłoka na posterunku.

Japanserwis nie traci dystansu do czołówki i pewnie pokonuje ekipę HTS. W najbliższej kolejce team Tomasza Malca czeka trudna przeprawa z mającym apetyt na mistrza Ca-Zonem, HTS zagra natomiast z teoretycznie słabszymi (patrząc na układ tabeli) Gwiezdnymi Wojnami.