15.01 godz. 12:50, Redeco, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Piechnik, Stefańczyk, Nowak, Furmanek, Widera, Konieczny, Kruk, Bielaszka
Skład: Rybiński, Zakrzewski, Nawłoka, Litwa, Stawiński, Mróz, Rafalski
20' Marek Konieczny
16' Rafał Rybiński
29' Dominik Litwa
36' Rafał Rybiński
Zawodnik meczu: Rafał Rybiński (Dwie bramki i asysta na koncie najaktywniejszego gracza na polu gry. Na wyróżnienie zasługują również bramkarze Adrian Nawłoka i Zbigniew Piechnik.)

Po dwóch rozegranych spotkaniach zarówno Japanserwis, jak i Oponix mają w swoim dorobku po trzy oczka. Jak na zespoły z mocarstwowymi aspiracjami - to o trzy skalpy za mało. Co do teamu Tomasza Malca, to jedyne punkciki zgarnął dzięki temu, że Gwiezdne Wojny oddały mecz walkowerem. W przegranym pojedynku z Sokołem Wrocław - sytuacja już tak klarownie nie wyglądała. Japan radzić musiał sobie bez swojej największej gwiazdy - Kamila Żbika. Jeżeli 15 stycznia ten zawodnik odwiedzi halę Redeco na Nowym Dworze, to spotkanie z dawnym FC Moose będzie fascynujące. "Czerwoni" to przecież brązowy medalista, który ma coś do udowodnienia po blamażu z Car Zonem. Czy ta sztuka im się uda i ograją swojego przeciwnika? Czy raczej ten w końcu pokaże się z dobrej strony i da jasny sygnał, że sprawa mistrzowskiego tytułu - to ciągle ambicja Japanserwis?

1' - Kąśliwe uderzenie Rafała Rybińskiego i ładna parada Zbyszka Piechnika.
4' - Rybiński z wolnego, futbolówka zatrzymuje się na obrońcy Oponixu.
7' - Adam Widera z wolnego z 12 metra, obok słupka.
8' - Świetna okazja Furmanka, gola dla Oponixu jednak nie oglądamy, bo dobrze spisuje się Nawłoka.
10' - Przemysław Sfefańczyk zza pola karnego, świetnie nogami interweniuje przy tym strzale Nawłoka.
11' - Przed szansą Stawiński, bez zarzutu spisuje się jednak stojący między słupkami Piechnik.
13' - Żółtą kartką za faul na Rafale Rybińskim ukarany zostaje Kamil Nowak.
16' - (1:0) Łukasz Zakrzewski do Rafała Rybińskiego i mamy otwarcie wyniku! Japanserwis na prowadzeniu!
18' - Stawiński do Mroza, uderzenie i piłka odbija się od spojenia! Niewiele zabrakło a mielibyśmy już dwa zero dla Japanserwis.
19' - Przejęcie Dominika Litwy, a później akcja z cyklu "klasyczny sęp" - Litwa zamiast oddać piłkę lepiej ustawionemu koledze w pojedynkę stara się pokonać Piechnika.
20' - (1:1) Niewykorzystana sytuacja sprzed minuty się zemściła - piłkę w siatce umieścił Marek Konieczny i walka o punkty zaczyna się nam od początku!
22' - Adam Widera oddaje precyzyjny strzał, piłka zmierza w stronę okienka, ale ostatecznie tam nie wpada bo Nawłoka na swoim fachu zna się świetnie i popisuje się efektowną paradą.
27' - Strzał Zakrzewskiego dobrze broni Piechnik.
29' - (2:1) Przerzut na lewą stronę w wykonaniu Rybińskiego i śliczny wolej z pierwszej piłki Dominika Litwy! Japanserwis wychodzi na prowadzenie!
33' - Przefantastyczna parada Nawłoki przy strzale Stefańczyka z metra!
36' - (3:1) Prowadznie Japana zwiększa Rafał Rybiński pokonując Piechnika strzałem z pola karnego!
38' - W sytuacji "oko w oko" z bramkarzem znalazł się Rafał Rybiński lecz golkiper zbija piłkę na rzut rożny!
39' - Dwie dobre parady golkipera Zbigniewa Piechnika po strzałach rywali z pola karnego.

Ciekawe i dość wyrównane spotkanie, w którym dwie główne role (oprócz najlepszego na parkiecie Rybińskiego) zagrali bramkarze obu ekip. Gdyby nie oni wynik byłby zdecydowanie bardziej "hokejowy". Ostatecznie o dwie bramki skuteczniejszą ekipą okazuje się być Japanserwis i to na konto tej drużyny wędrują dzisiejszego dnia trzy punkty. Następne pary meczowe obu tych ekip to: Łącznościowiec - Japanserwis oraz Oponix - Alpine Stars.