15.01 godz. 17:00, Redeco, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Kinal, Dudała, Goguł, Zadworny, Dudziak
Skład: Paukszt, Strojec, Turski, Rejmer, Kubasiewicz, Deneka
35' Jacek Dudała
6' Jakub Strojec
11' Adam Kubasiewicz
12' Adam Kubasiewicz
15' Łukasz Deneka
19' Jakub Strojec
23' Łukasz Deneka
25' Jakub Rejmer
28' Jakub Rejmer
29' Jakub Rejmer
34' Łukasz Deneka
35' Łukasz Deneka
38' Łukasz Deneka
40' Grzegorz Paukszt
Zawodnik meczu: Łukasz Deneka (Numer "5" na plecach zobowiązuje. Łukasz kończy mecz z pięcioma trafieniami na koncie. Można odnotować także obicie słupka (czyli prawie szósty gol) i jedną asystę drugiego stopnia.)
GM Roads nie będzie miało łatwej przeprawy z wicemistrzem z poprzedniego sezonu - Alpine Stars. "Gwiazdy" nie przegrały ligowego pojedynku od dwóch lat i na pewno nie będą chciały tego dokonać dzisiaj. "Abstynenci" jeżeli chcą powalczyć jak równy z równym, nie tylko muszą zjawić się na Redeco w najmocniejszym składzie, ale przede wszystkim wyciągnąć wnioski z porażki z Michałkami i teraz walczyć o każdy centymetr parkietu. Czy tak się stanie? Czy jednak Jakub Rejmer i spółka zgarną łatwe trzy oczka, robiąc tym samym kolejny krok w kierunku odzyskania mistrzowskiego tytułu?

3' - Atomowe uderzenie Jakuba Strojca dobrze zatrzymuje Tomasz Kinal.
3' - Trochę ucierpiała twarz Piotra Turskiego po uderzeniu zawodnika GM. Golkiper Alpine nie tańczy jednak w balecie, szybko więc doprowadził się do porządku i może dalej kontynuować spotkanie.
5' - Dobre uderzenie Łukasza Deneki, Kinal jednak spisuje się bez zarzutu.
6' - (1:0) Alpine Stars wychodzi na prowadzenie, a Kinala pokonuje uderzeniem z pola karnego Kuba Strojec!
10' - Bartek Dudziak wycina Kubę Strojca i mamy wolny dla Alpine. Grzegorz Paukszt podaje do Łukasza Deneki a ten trafia w słupek.
11' - (2:0) Piłka chodzi jak po sznurku - Deneka do Strojca, Strojec do Kubasiewicza i mamy piłkę w siatce i dwubramkowe Alpine!
12' - (3:0) Pauksz zagrywa na lewą stronę do dobrze ustawionego Kubasiewicza, a ten idealnie dokłada nogę i Kinal za wiele do powiedzenia już nie ma.
15' - (4:0) Indywidualna akcja Łukasza Deneki i Kinal po raz czwarty musi schylać się do siatki!
17' - Michał Goguł oddaje strzał o sporej mocy, ale dobrze interweniuje przy tym wszystkim Turski.
19' - (5:0) Kubasiewicz do Strojca, strzał i nie ma co zbierać - piłka leci pod samą ladę a Kinal może jedynie schylić się po nią do siatki po raz piąty.
23' - (6:0) Obrona GM Roads teleportuje się gdzieś daleko poza obręb hali Redeco i pozwala Łukaszowi Denece robić co mu się tylko podoba w polu karnym. Łukasz więc korzysta - pakuje piłkę pod samą poprzeczkę i podwyższa prowadzenie Alpine do sześciu goli!
25' - (7:0) Zgłasza się nam zero siedem a wszystko za sprawą Kuby Rejmera, który pokonuje Tomasza Kinala strzałem z lewej strony pola karnego.
28' - (8:0) Widmo dwucyfrówki robi się coraz bardziej realne. Grzesiu Paukszt dobrze wypatruje Kubę Rejmera, a ten sprytną podcinką pokonuje po raz drugi dzisiaj Tomka Kinala!
29' - (9:0) Świetnie rozumieją się na boisku Paukszt z Rejmerem. Ponownie Grzegorz w roli asystenta, a Kuba w roli kata. Płaski strzał z bliskiej odległości i na liczniku mamy już 9:0!
30'- Dwa strzały Bartosza Dudziaka i dwie dobre interwencje Piotra Turskiego.
32' - Uderza Jacek Dudała, nie z Turskim jednak takie numery.
32' - Kuba Rejmer miałby już cztery gole na swoim koncie, gdyby tylko piłka poszła kilka centymetrów w bok. A tak zamiast gola numer cztery mamy tylko obity słupek.
34' - (10:0) No i doczekaliśmy się dwucyfrówki. W roli asystenta ponownie Grzesiu Paukszt, a jego podanie na gola zamienia Łukasz Deneka.
35' - (11:0) Nie ma litości Alpine do swojego przeciwnika. Pół człowiek - pół asysta - czyli Grzegorz Paukszt podaje ponownie do Łukasza Deneki, a ten umieszcza piłkę w siatce już czwarty raz w dniu dzisiejszym!
35' - (11:1) Honor GM Roads uratowany. Ratownikiem okazuje się być Jacek Dudała.
38' - (12:1) Tomasz Kinal może śmiało znienawidzić Łukasza Denekę. Zawodnik z "5" na plecach piąty raz w dniu dzisiejszym umieszcza piłkę w siatce, a wkład w to ma Kuba Strojec, czyli autor asysty.
40' - (13:1) Zabaw Alpiny w polu karnym ciąg dalszy. Mało śmieszna dla GM Roads zabawa kończy się strzałem niemalże z zerowego kąta Grzegorza Paukszta i mamy już 13:1.
40' - (14:1) Rozkręcił się w końcówce Paukszt, któremu znudziło się asystowanie i wziął się za strzelanie goli. W ostatnich sekundach meczu pokonuje jeszcze raz Tomasza Kinala i ustala wynik tego jednostronnego pojedynku na 14:1.

Mecz do jednej bramki. Alpine Stars deklasuje rywala i nie pozostawia złudzeń kto tego dnia był lepszą ekipą. GM Roads o premierowe punkty powalczy za tydzień z ostatnimi w stawce Gwiezdnymi Wojnami, a Alpine Stars zmierzy się z Oponixem.