14.01 godz. 20:10, Redeco, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Sikora, Małecki, Kublik, Pawlak, Siódmiak, Sepetowski, Miazgowski, Miazgowski, Mikła
Skład: Kinal, Dudała, Goguł, Garcarek, Zadworny, Łutczak, Dudziak, Szczytowicz, Janiak
9' Adam Miazgowski
11' Adam Miazgowski
28' Arkadiusz Pawlak
30' Rafał Miazgowski
36' Karol Siódmiak
40' Rafał Miazgowski
3' Paweł Zadworny
12' Filip Janiak
18' Michał Goguł
32' Paweł Zadworny
Zawodnik meczu: Tomasz Kinal (Bronił wyśmienicie, gdyby nie jego dobra dyspozycja między słupkami wynik byłyby zupełnie inny.)
W miniony weekend beniaminek - GM Roads zadebiutował we wrocbalowej Superlidze i tego debiutu na pewno do udanych nie zaliczy. Zespół Piotra Garcarka został rozbity przez Michałki - 2:9 i mimo kilku dokonanych transferów (pozyskanie Daniela Szczytowicza i Filipa Janiaka) nie udało się dobrze zaprezentować. Jeżeli "Abstynenci" chcą się w elicie utrzymać muszą zacząć zbierać punkty i to nawet z potentatami naszej ligi. Takim jest niewątpliwie ich najbliższy rywal - Car Zone Wrocław. Ekipa Damiana Guziejewskiego w swoim pierwszym meczu rozgromiła Oponix i na pewno będzie chciała uczynić to samo z GM. Faworyt tego starcia jest jeden, ale Karol Siódmiak i jego koledzy nie mogą zlekceważyć niżej notowanego przeciwnika, bo już nie raz doświadczyli na swojej skórze - że nie jest to opłacalne. Zatem czy GM Roads zdobędzie premierowe punkty w sezonie, sprawiając nielada niespodziankę? Czy jednak Car Zone urządzi sobie kolejną strzelaninę i zrobi kolejny kroczek w kierunku mistrzowskiego tytułu?

2' Strzał Michała Goguła z prawej strony przelatuje obok bramki przeciwników.
3' (1:0) - Piotr Garcarek zagrywa do Pawła Zadwornego, a ten pewnym strzałem z pola karnego daje prowadzenie GM Roads.
4' Uderzenie Adriana Kublika sprzed pola karnego wyłapuje pewnie Tomasz Kinal.
5' Strzał Zadwornego z lewej strony udanie broni Sikora.
5' Mocna próba Macieja Sepetowskiego i świetnie nogami interweniuje Kinal.
6' Z dużego palca sprzed pola karnego strzela Sepetowski i opuszkami palców Kinal zbija piłkę na róg.
8' Dobra interwencja Kinala po strzale Rafała Miazgowskiego.
9' (1:1) - Adam Miazgowski dostaje piłkę na lewą stroną i kapitalnym uderzeniem w same okienko bramki przeciwników - doprowadza do wyrównania.
10' Daniel Szczytowicz zagrywa w tempo do Filipa Janiaka, a ten z pola karnego strzela wprost w Sikorę.
11' (1:2) - A.Miazgowski płaskim strzałem z prawej strony zaskakuje Kinala.
12' (2:2) - Dudała z prawej strony zagrywa w pole karne do Janiaka, a ten strzałem obok interweniującego Sikory doprowadza do wyrównania.
14' Kontra GM-u. Lewą stroną pędzi Szczytowicz, wpada z piłką w pole karne i oddaje strzał, który odbija się od Sikory, od słupka i wpada do siatki.
16' Strzał Arkadiusza Pawlaka po ziemi i piłkę do boku zbija Kinal.
18' A.Miazgowski sprzed pola karnego uderza - Kinal przenosi piłkę spoza światło bramki.
18' Uderzenie Szczytowicza po ziemi - Sikora nogami broni.
18' (3:2) - Goguł potężnym strzałem z "czuba" z prawej strony - pokonuje Sikorę i GM Roads znowu na prowadzeniu.
19' Sikora wygarnia piłkę spod nóg bramkarzowi.
20' Szczytowicz staje oko w oko z Sikorą i przegrywa ten pojedynek!
21' Szczytowicz pomknał środkim boiska po czym oddał soczysty strzał na bramkę, piłka o centymetry minęła słupek.
22' Kinal popisał się udaną interwencją, wybił piłkę na rzut rożny.
25' Kapitalna interwencja Kinala, przeniósł piłkę na poprzeczkę po strzale z dystansu Siódmaka.
27' Swój mecz rozgrywa dziś bramkarz GM Roads, dwoi się i troi i nie daje się zaskoczyć.
28' (3:3) - Nieudana kontra GM Roads szybko się zemściła, Pawlak uderzył pod poprzeczkę nie do obrony.
29' Czas dla GM Roads.
30' (3:4) - Akcja braci Miazgowskich, Rafał wykorzystał dobre podanie Adama, huknął obok bezradnego Kinala.
32' (4:4) - Strzał z dystansu, rykoszet i mamy remis. Autorem trafienia Paweł Zadworny.
34' Sprytnie rozegrany rzut wolny przez Siódmiaka i Kublika, mierzony strzał w długi róg nie sprawił problemów Kinalowi, wybił piłkę na rzut rożny.
35' Rzut wolny dla GM, Sikora odbija uderzenie Garcarka.
36' (4:5) - Siódmiak otrzymał podanie od Sepetowskiego, po czym oddał celny strzał na bramkę.
38' Kontra GM Roads spaliła na panewce, Janiak oddał niecelny strzał na bramkę.
40' (4:6) - Rafał Miazgowski podwyższa prowadzenie i ustala wynik spotkania.

Doświadczenie było dziś po stronie Car-Zone i w głównej mierze to zadecydowało o końcowym trumfie. Bardzo dobry mecz rozegrał bramkarz Tomasz Kinal, bronił dziś fantastycznie. Podopieczni Damiana Guziejewskigo mimo że się męczyli, odnieśli zasłużone zwycięstwo. W kolejnym meczu podejmą Michałki. GM Roads poszuka punktów w starciu z Alpine Stars.

autor: Michał Pondel/Adrian Miedziński