07.01 godz. 16:50, Redeco, Sedzia: Adrian Miedziński
2 : 1
( 1 : 0 )
Skład: Jędras, Hałas, Kurman, Marszałek, Głodek, Zając, Orszewski, Boś
Skład: Piechnik, Stefańczyk, Nowak, Widera, Konieczny, Maczuga, Kruk, Bielaszka
38' Jarosław Marszałek
3' Adam Widera
22' Adam Widera
Zawodnik meczu: Adam Widera (Motor napędowy Oponixu. Wszędzie go było pełno, a spotkanie zakończył zdobyciem dwóch trafień. Wyróżnić trzeba także Marka Koniecznego i Marka Hałasa. )

W pierwszą sobotę stycznia do gry wejdzie dużo ekip, zwłaszcza w Superlidze. Dwa mecze w weekend rozegrają m.in Oponix i Politechnika OldBoys Wrocław. Te ekipy zagrają pierwszy mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej i od razu można rzec, że bedzie to spotkanie niezwykle zacięte i interesujące. Dawne FC Moose rok temu zajęło trzecie miejsce w tabeli, z kolei PWR uplasował się tuż za podium. Ostatnie starcie między tymi ekipami zakończyło się wygraną teamu Zbigniewa Piechnika - 2:1. Wtedy bohaterem swojej drużyny został strzelec dwóch bramek - Michał Furmanek. Czy teraz także zagra i poprowadzi swój zespół do ważnej wygranej? Czy raczej Jarosław Marszałek i spółka udanie się zrewanżują, pokazując, że zamierzają tej zimy powalczyć o medale na koniec sezonu? Zobaczymy.

2' Świetne prostopadłe zagranie Marka Koniecznego w pole karne, ale nie zamyka jej Adam Widera.
3' (1:0) - Adam Widera oddaje strzał z lewej strony, który wpada po drodze odbija się jeszcze od słupka i wpada do siatki obok bezradnie interweniującego Marka Hałasa.
6' Przemysław Stefańczyk z dystansu oddaje strzał i Hałas zbija piłkę na rzut rożny.
7' Łukasz Bielaszka mija rywala w środkowej strefie i oddaje strzał, który na róg zbija Hałas.
9' Jarosław Marszałek oddaje uderzenie z prawej strony, które przed siebie zbija Zbigniew Piechnik.
10' Kontra Oponixu. Konieczny w niej mija rywala i kończy ją strzałem - obok słupka.
14' Konieczny do Bielaszki na wolne pole, który oddaje strzał z pierwszej piłki, a ten zostaje udanie obroniony przez Hałasa.
15' Stefańczyk staje oko w oko z Hałasem i przegrywa ten pojedynek!
18' Przemysław Kruk mija dwóch rywali, obiega wychodzącego z bramki Hałasa i mając przed sobą pustą bramkę uderza płasko, ale zbyt lekko i w porę futbolówkę zmierzającą do siatki wybija obrońca rywali.
19' Stefańczyk do Widery i ten z bliska uderza wprost w dobrze ustawionego Hałasa. Mamy rzut rożny.
22' (2:0) - Konieczny wystawia piłkę na przedpole do Widery, a ten technicznym strzałem przy słupku pokonuje Hałasa.
23' Widera mija obrońcę i natychmiast strzela, ale wprost w dobrze ustawionego Hałasa.
24' Mocne uderzenie Radosława Kurmana z dystansu przelatuje obok bramki.
26' Składna, szybka akcja Oponixu zakończona niecelnym strzałem z powietrza przez Widerę.
29' Uderzenie Kamila Nowaka z "dużego palca" i na raty piłkę wyłapuje Hałas.
31' Świetna interwencja nogami autorstwa Hałasa po strzale Stefańczyka.
34' Widera staje oko w oko z Hałasem i...przegrywa ten pojedynek!
35' Mocne uderzenie Marszałka z lewej strony i na rzut rożny, z kłopotami, futbolówkę zbija Piechnik.
38' (2:1) - Rozklepana defensywa Oponixu. Kurman w pole karne zagrywa do Marszałka, a ten pakuje piłkę do pustej bramki.
38' Kontra Oponixu dwóch na jednego bramkarza. Stefańczyk źle zagrywa do Koniecznego, a ten nie trafia do pustej bramki.
39' Strzał Stefańczyka z prawej strony i po raz kolejny udanie interweniuje Hałas.
39' Kurman z dystansu, piłka odbija się od jednego i drugiego słupka i wychodzi w pole. Co za szczęście Oponixu!

Świetne spotkanie z dużą dozą piłkarskich emocji. Do ostatniego gwizdka sędziego ważyły się losy tego spotkania. Ostatecznie górą była ekipa Zbigniewa Piechnika, która zasłużenie zwyciężyła, pokazując tym samym, że zamierza walczyć o najwyższe cele. Następny mecz Politechniki już jutro z Łącznościowcem. Oponix tego samego podejmie Car Zone Wrocław.