22.03 godz. 19:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
( 1 : 2 )
Skład: Olszak, Skarbek, Durmaj, Borek, Burduń, Gołąb
Skład: Łabuda, Kłowaty, Śleszyński, Stępień, Nowak, Chlapiński, Chorowski
12' Patryk Skarbek
18' Maciej Stępień (Gol samobójczy)
30' Patryk Skarbek
15' Paweł Łabuda
30' Maciej Stępień
32' Paweł Łabuda
Zawodnik meczu: Paweł Łabuda (Przez całe spotkanie robił zamieszanie w szeregach obronnych NGE. Strzelił dwa gole, w tym ważną bramkę na 3:3, która pozwoliła Qiagen ugrać 1 punkt i sprawiła ogrom radości kibicom. Wyróżnić należy też Patryka Skarbka.)

Z racji tego, że pod balonem nie ma trzeciej ligi i spaść z drugiej się nie da, obie ekipy walczą w tym sezonie już tylko o jak najlepsze miejsce. NGE ma w chwili obecnej 11 punktów i znajduje się na ósmej lokacie, Qiagen natomiast z siedmioma oczkami na koncie ulokowało się na miejscu numer 12. Drużynowo i jedni i drudzy nic już nie ugrają, co innego indywidualnie. Łukasz Nowak z Qiagen jest na najlepszej drodze do zostania królem strzelców drugiej ligi w sezonie zima 2017, mając na koncie już 38 goli co stanowi prawie 68% wszystkich bramek strzelonych przez DNA w tej edycji. Łukasz trafiał do siatki w każdym meczu w tym sezonie. Obrona NGE musi mieć się więc na baczności, bo nudzić się dzisiaj raczej nie będzie.

1' - Już w szóstej sekundzie jesteśmy świadkami pierwszego uderzenia Łukasza Nowaka. W odpowiedzi NGE oddaje też kilka strzałów.
3' - Piłkę do siatki posyła Maciej Stępień. Sędziego nabrać się nie udało, wszyscy widzieli, że po tym uderzeniu z autu piłki nikt już nie dotknął.
7' - Wojtek Burduń podcina piłkę i posyła ją obok bramki.
9' - Swoich sił próbuje Patryk Skarbek. Znacznik z "ciężkim" numerem chyba go jednak lekko deprymuje. Gracz z dyszką na plecach obija futbolówką ścianę balonu.
12' - (0:1) Nie no, jednak dycha na plecach to dycha na plecach. Fantastyczne uderzenie z dystansu z prawego skrzydła w wykonaniu Patryka Skarbka, Chlapiński nie ma za wiele do gadania. NG Engineering na prowadzeniu!
15' - (1:1) Paweł Łabuda nie musi przyodziewać się w znacznik, na meczowej koszulce także ma numer dziesięć. Strzał z czuba zza pola karnego i mamy remis! Kiedy przebudzą się nam najbardziej bramkostrzelne numery? Grający z "9" Stępień i Borek na razie coś się wstrzelić nie mogą, pomijając "gola" z autu gracza Qiagen.
16' - Chlapiński zatrzymuje uderzenie Skarbka.
17' - Łukasz Nowak trafia w słupek!
18' - (1:2) No i dziewiątki zaczęły strzelać... Na swoje nieszczęście nie do tej siatki co trzeba. Maciek Stępień głową pokonuje własnego bramkarza!
22' - Łukasz Nowak przegrywa pojedynek z golkiperem NGE, następnie strzał Łabudy na linii bramkowej zatrzymuje obrońca.
26' - Kontrę NGE kończy płaskim strzałem Burduń. Do szczęścia zabrakło jakiś 30 cm.
28' -To już nie była nawet 100% sytuacja, a chyba z 300%. Stojący 2 metry przed bramką Sławek Kłowaty trafia prosto w golkipera marnując świetną szansę na doprowadzenie do wyrównania...
30' - (2:2) Maciek Stępień to prawdziwy piłkarz "orkiestra" - strzelił już z autu, strzelił nie do tej siatki co trzeba, a teraz pokonał bramkarza NGE wykorzystując fakt, że piłka po uderzeniu Nowaka odbiła się od słupka i spadła mu prosto pod nogi.
30' - (2:3) Drugiego gola w dniu dzisiejszym zdobywa Patryk Skarbek, znów NGE na prowadzeniu! To była naprawdę ekspresowa odpowiedź!
32' - (3:3) Paweł Łabuda umieszcza piłkę w siatce, trybuny szaleją!
36' - Maciej Stępień trafia futbolówką w bramkarza, fanki piszczą z wrażenia.
39' - Dobra interwencja Chlapińskiego uruchamia gardła fanek dopingujących swoich ulubieńców na balkonie.

Mecz między Qiagen i NGE pokazał, że nie trzeba grać o coś, żeby ożywić trybuny. Aktywna postawa sympatyków Qiagen dodała uroku temu ciekawemu pojedynkowi. Było to pierwsze spotkanie Qiagen, w którym do siatki nie trafił walczący o koronę króla strzelców Łukasz Nowak. DNA pozostaje nadal na przedostatniej lokacie, a ostatni mecz w tym sezonie rozegra z wiceliderem - Bratem Albertem. Po ugraniu jednego oczka NGE zrównało się punktami z Czarnym Bykiem, z którym przegrało jednak bezpośredni mecz, w związku z czym mimo lepszego bilansu bramkowego ekipa Jacka Borka nadal plasuje się na ósmym miejscu. W tej edycji NG Engineering czeka jeszcze tylko mecz z Lux Torpedą.