20.03 godz. 22:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Figlarz, Gudra, Biel, Kowalczyk, Gudra, Rozwadowski, Banaś, Karczewski, Bocian
Skład: Antczak, Charzewski, Bigdowski, Szewczyk, Krupa
4' Rafał Biel
10' Rafał Biel
12' Damian Karczewski
19' Mateusz Gudra
20' Rafał Biel
30' Rafał Biel
33' Mateusz Gudra
36' Karol Banaś
37' Damian Karczewski
39' Rafał Biel
11' Piotr Antczak
36' Damian Szewczyk
37' Damian Szewczyk
40' Damian Szewczyk
Zawodnik meczu: Damian Karczewski (Damian harował na całym boisku jak nikt inny. Zawodnik ten udanie podłączał się do ofensywy oraz bardzo dobrze radził sobie w defensywie. Spotkanie zakończył z dwoma bramkami i asystami.Wyróżnić trzeba także Rafała Biel i Mateusza Gudrę. )

W poniedziałek czeka nas też hit drugiej ligi - mecz, w którym ważyć się będą losy srebrnych medali. Zajmujący drugą lokatę Brat Albert zmierzy się z trzecim FC AmRestem, nad którym ma dwa punkty przewagi. Jeśli zespół Maćka Gudry wygra ten mecz zostanie wicemistrzem drugiej ligi Wrocbal OFC w sezonie zima 2017. Jeśli przegra srebrne i brązowe krążki zostaną rozdzielone w ostatniej kolejce, w której Albert podejmie Byki, a AmRest zmierzy się z Qiagen. Rok temu triumfował AmRest, który wygrał 6:5. Ekipa Gudry posiada obecnie drugą najlepszą ofensywę w OFC2, z 93 bramkami strzelonymi, w co największy wkład miał Rafał Biel i Patryk Rozwadowski. AmRest z kolei ma najskuteczniejszą obronę i stracił w 10 meczach tylko 30 bramek, co zawdzięcza fenomenalnie spisującemu się golkiperowi - Marcinowi Krupie. AmRest rozpocznie mecz w pięciu, co jest dla nic dość trudną sytuacją.

1' Damian Szewczyk zabiera piłkę rywalowi, staje oko w oko z Anną Bocian i przegrywa ten pojedynek.
2' Boczna siatka po strzale Karola Banasia z lewej strony.
3' Arnold Charzewski huknął z dystansu i piłka po jego próbie przelatuje tuż nad poprzeczką.
4' (0:1) - Maciej Gudra zagrywa pod bramkę do Rafała Biel, a ten strzałem z najbliższej odległości zaskakuje Marcina Krupę.
6' Słupek po mocnym strzale Szewczyka z dystansu!
10' (0:2) - Krupa wygrywa pojedynek jeden na jeden z Biel, ale po chwili piłka wraca pod nogi snajpera Brata Alberta i po raz drugi w tym spotkaniu pakuje od futbolówkę w siatce.
11' (1:2) - Szewczyk prostopadle zagrywa do Piotra Antczaka, a ten płaskim uderzeniem obok wychodzącej z bramki Anny Bocian - zdobywa gola kontaktowego.
12' Szewczyk urywa się obrońcy i strzałem z główki stara się przebolować Bocian, ale przenosi piłkę nad poprzeczką.
12' (1:3) - Maciek Gudra podaje do Damiana Karczewskiego i ten strzałem sprzed pola karnego, po ziemi, przy słupku zaskakuje Krupę.
15' Poprzeczka po pięknym uderzeniu Charzewskiego z powietrza! Anna Bocian nawet nie drgnęła...
17' Strzał Rozwadowskiego z woleja z lewej strony instynktownie broni Krupa.
18' Kontra AmRestu zakończona zostaje strzałem, po którym futbolówka przelatuje tuż obok dalszego słupka bramki przeciwników.
18' Mocny strzał Karczewskiego z dystansu i Krupa przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
18' Kąśliwy strzał Piotra Kowalczyka nogami na słupek zbija Krupa.
19' (1:4) - Karczewski z autu idealnie podaje do Mateusza Gudry, który strzałem z najbliższej odległości pokonuje bramkarza.
20' (1:5) - Rozmontowana defensywa AmRestu i piłkę do pustej bramki pakuje Biel, tym samym kompletując hattricka.
21' Gudra strzałem z zewnętrzej części stopy trafia w słupek!
22' Charzewski z połowy uderza tak, że piłkę pewnie chwyta Bocian.
22' Dobrze własnego bramkarza asekuruje Konrad Bigdowski, który w ostatniej chwili wybija piłkę zmierzającą do pustej bramki.
24' Biel po podaniu Kowalczyka nie trafia do pustej bramki! W ogóle nie trafia w piłkę.
25' Mocny strzał Kowalczyka sprzed pola karnego piłkę do boku zbija bramkarz.
28' Banaś z prawej uderza obok słupka!
30' (1:6) - Mateusz Gudra-Rozwadowski-Biel i ten ostatni pakuje piłkę do pustej bramki.
31' Poprzeczka po strzale Mateusza Gudry!
33' (1:7) - Biel-Rozwadowski-Ma.Gudra, rozmontowana defensywa AmRestu po raz kolejny, a młodszy z rodziny Gudra - strzałem po ziemi, z najbliższej odległości umieszcza futbolówkę w sieci.
36' (2:7) - Błąd defensywy Brata Alberta, który wywarł presje na zawodnikach rywala i umieszcza futbolówkę w siatce.
36' (2:8) -Banaś zabiera się z piłką i pakuje piłkę do siatki tuż przy słupku.
37' (2:9) - Karczewski sprytną podcinką zaskakuje Krupę.
37' (3:9) - Szewczyk główką przerzucił bramkarkę BA i tym samym umieścił piłkę w bramce.
39' (3:10) - Biel-Karczewski-Biel i mamy kolejne trafienie do "pustaka".
40' Przekombinował Brat Albert akcję czterech na dwóch i z bliska gola nie zdobył Rozwadowski.
40' (4:10) - Szewczyk strzałem z lewej strony, niemalże w samo okienko kończy strzelanie w tym meczu!

Kolejny mecz w poniedziałkowy wieczór i kolejny, w którym jedna drużyna borykać musiała się z problemami kadrowymi. Chodzi o AmRest, który mimo gry w pięciu - postawił się Bratu Albertowi i ten musiał się sporo natrudzić, aby odnieść cenną wygraną. Dzięki takowej team Maćka Gudry przedłużył swoje szanse na mistrzostwo, ale nie tylko musi wygrać swój ostatni mecz, ale musi liczyć na to, że Kigema, w swoich ostatnich dwóch grach - zainkasuje maksymalnie dwa punkty, co wydaje się mało prawdopodobne. "Czerwoni" z kolei spadli na czwarte miejsce w stawce i choć mają jeszcze szanse na brąz, to muszą się w końcówce sezonu zmobilizować bardziej niż było to w meczu z BA.  Następne pary meczowe obu tych ekip to: Czarny Byk - FC AmRest oraz Brat Albert - Qiagen DNA Crew.