Skład: Dudulski, Montenegro, Plotnikov, Krzempek, Rosa, Drab, Pucek
Skład: Świderski, Szczepański, Sztal, Sokołowski, Dziedzic, Rosiecki
15' Jakub Krzempek
20' Jakub Krzempek
23' Paweł Rosa
34' Jakub Krzempek
8' Sławomir Rosiecki
10' Rafał Szczepański
13' Piotr Sokołowski
16' Sławomir Rosiecki (Rzut karny)
17' Sławomir Rosiecki
20' Kamil Dziedzic
21' Kamil Dziedzic
32' Sławomir Rosiecki
38' Kamil Dziedzic
40' Sławomir Rosiecki
Zawodnik meczu: Sławomir Rosiecki (Jak zwykle zdobywanie bramek przychodziło mu z dużą łatwością. Efektem tego jest 5 goli. Oprócz tego Sławek nie zapominał o kolegach (zwłaszcza Dziedzicu) o czym świadczą asysty. Na wyróżnienie zasługują też Krzempek, Dziedzic i Pucek.)

Bardziej prawdopodobne zdaje się być uderzenie meteorytu w Ziemię w najbliższym czasie, niż zwycięstwo KS Monterail nad P.O.M. Kigemą. Zespół Rafała Szczepańskiego jest jedyną niepokonaną w drugiej lidze drużyną. Jedyną, która przekroczyła magiczną granicę 100 goli strzelonych, w co wielki wkład miał Sławek Rosiecki z Kamilem Dziedzicem. KS Monterail pod wieloma względami też jest "jedyny", jednak powodów do chluby doszukiwać się w tym nie można. Nikt poza Monterailem nie dobił do setki goli po stronie strat. Zespół Jana Dudulskiego jako jedyny z drugligowców nie punktował w tym sezonie. Oba zespoły dzieli przepaść dwunastu miejsc w tabeli i różnica aż 151 bramek w bilansie. Jak zakończy się to nierówne starcie przekonamy się za 40 minut.

2' - Pierwsza groźniejsza sytuacja w tym meczu i to przed ekipą Monteraila! Krzysztof Drab posyła jednak piłkę obok słupka.
4' - (0:1) Monterail na prowadzeniu! Sensacyjnie zaczyna się nam ten pojedynek! KSM w strzelaniu goli tej zimy jest niezwykle oszczędny, ale jak już strzela bramki to szczękę można zamiatać z podłogi. Kacper Pucek posyła piłkę w samo okienko zrywając pajęczynkę i mordując mieszkającego na niej pająka! Sztal nawet gdyby miał ręce Gadżeta to by tego nie zatrzymał.
7' - Strzał Dziedzica po obrońcy wychodzi na rzut rożny.
8' - (1:1) Futbolówkę z narożnika boiska dogrywa Marcin Świderski. Nabiega na nią Rosiecki i mocnym strzałem z pierwszej piłki nie daje szans Dudulskiemu.
9' - (1:2) Monterail niezrażony atakuje dalej - i to z jakim skutkiem! Ponownie ekipa Dudulskiego obejmuje prowadzenie po strzale Krzempka!
10' - (2:2) Długo nie nacieszył się KSM - Szczepański najpierw obija Dudulskiego, ale dobitka jest już skuteczna i ląduje w siatce!
13' - (3:2) Kigema na prowadzeniu - Piotr Sokołowski wykorzystuje podanie od Świderskiego i posyła piłkę obok Dudulskiego!
15' - (3:3) Monterail się nie poddaje - płaski strzał z bliskiej odległości to recepta na pokonanie Sztala. Na listę strzelców ponownie wpisuje się Krzempek, a asystuje przy tym wszystkim Rosa!
16' - (4:3) Rosiecki strzela, a piłkę z linii bramkowej wybija Krzempek. Na swoje nieszczęście robi to przy użyciu rąk, a to oznacza tylko jedno - rzut karny. Karnego na gola pewnym strzałem zamienia Rosiecki.
17' - (5:3) Rosiecki kompletuje hat-tricka, wykorzystując podanie od Szczepańskiego.
18' - (5:4) Od Rosieckiego gorszy nie chce być Krzempek - gracz Monterailu również cieszyć może się z hat-tricka, a za trzeciego gola może podziękować Puckowi, który asystował przy tej bramce.
20' - (6:4) Bardzo ładnego gola zdobywa Kamil Dziedzic, który wykorzystuje podanie z autu od Rosieckiego. Piłka wpada pod samą poprzeczkę, Dudulski za wiele nie miał tu do powiedzenia.
21' - (7:4) Prowadzenie Kigemy podwyższa Dziedzic, pokonując Dudulskiego strzałem zza pola karnego. Kolejny raz przy golu asystuje mu Rosiecki.
23' - (7:5) Defensywa Kigemy zostaje zaklepana przez Monterail - Pucek podaje do Rosy, a ten zmniejsza nieco stratę KS Monterailu do rywala.
26' - Dudulski udanie broni uderzenie z połowy Szczepańskiego.
28' - Kolejna dobra interwencja bramkarza Monterailu, tym razem po strzale Rosieckiego.
29' - Montenegro obija Sztala, a później głową dobija Pucek. Gdyby nie fakt, że na linii bramkowej stał Szczepański, który ciałem zblokował to uderzenie KS Monterail złapałby kontakt z Kigemą.
30' - Ależ pecha ma Kamil Dziedzic! Najpierw trafił w słupek, a chwilę później fatalnie spudłował marnując 100% sytuację!
32' - (8:5) Strzelanie Dziedzicowi coś przestało iść to wziął się za podawanie. I wyszło mu to na dobre - dzięki niemu Sławek Rosiecki ma już cztery gole na koncie w dniu dzisiejszym!
34' - Powinno być 9:5. Powinno, ale nie jest bo na pustaka nie trafia Marcin Świderski!
34' - (8:6) Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, nie od dziś to wiadomo. A że lubią to się mszczą. Czwarty raz do siatki trafia Krzempek, a trzeci raz w roli asystenta dzisiaj występuje Pucek!
38' - (9:6) Przypomniał o sobie Kamil Dziedzic. Dudulski musi dziewiąty raz wyjmować piłkę z siatki, a Kamil cieszyć się może już z hat-tricka!
40' - (10:6) Ostatnią bramkę w tym spotkaniu zdobywa najskuteczniejszy w dniu dzisiejszym Sławek Rosiecki. W roli asystenta natomiast - Rafał Szczepański.

Słowa uznania dla KS Monterail. Gdyby zgarnąć pierwszą lepszą osobę z ulicy na balon i pokazać jej ten mecz z pytaniem "Jak myślisz, które miejsca w tabeli zajmują oba zespoły?" na pewno nie padłaby odpowiedź "Pierwsze i ostatnie". Debiutant, który przegrał wszystko w tym sezonie, stracił multum bramek i za wiele nie nastrzelał zagrał jak równy z równym z liderem drugiej ligi i naprawdę niewiele brakowało, a team Jana Dudulskiego sprawiłby chyba największą niespodziankę w tym sezonie i utarł nosa czołgowi o nazwie P.O.M. Kigema. Czołg jak czołg się dzisiaj nie zachował, męcząc się z debiutantem. Ostatecznie jednak osiągnął zamierzony cel i zgarnął trzy oczka. Jedyna niepokonana ekipa drugiej ligi w przedostanim meczu tego sezonu o punkty zagra z JaCierpieDole FC. Waleczny KS Monterail podejmie natomiast Czarnego Byka.