15.03 godz. 22:35, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adam Rynkowski
7 : 4
( 3 : 3 )
Skład: Mazurkiewicz, Owczarek, Roszkowski, Wolan, Wojtusik, Śledzikowski
Skład: Figlarz, Gudra, Biel, Kowalczyk, Gudra, Rozwadowski, Bocian
2' Przemysław Wojtusik
6' Marcin Śledzikowski
16' Przemysław Wojtusik
39' Przemysław Wojtusik
3' Piotr Kowalczyk
12' Maciej Gudra
15' Rafał Biel
34' Tomasz Owczarek (Gol samobójczy)
36' Mateusz Gudra
37' Patryk Rozwadowski
38' Patryk Rozwadowski
Zawodnik meczu: Patryk Rozwadowski (Swoją legendarną drewnianą nogę zostawił w domu. Dzisiaj strzelał z tej drugiej i to nie raz. Skutek był całkiem niezły - piłka dwa razy meldowała się w siatce. Wyróżnić należy także Przemka Wojtusika.)

Brat Albert przegrywając z P.O.M. Kigemą najprawdopodobniej pogrzebał swoje szanse na złote medale w tym sezonie. Ekipa Maćka Gudry ma jednak spore szanse na srebrne krążki. Statystyki zdecydowanie przemawiają za Bratem Albertem, który ma o 27 goli strzelonych więcej i 38 straconych mniej. Dokładając do tego Rafała Biela i Patryka Rozwadowskiego można przypuszczać, że Byki czekać będzie ciężka przeprawa. Czy Przemek Wojtusik i Rafał Wolan mimo to podołają wyzwaniu?

2' - (0:1) Anna Bocian kapituluje po mocnym strzale z ośmiu metrów w wykonaniu Przemka Wojtusika.
3' - (1:1) Brat Albert wyrównuje - na listę strzelców wpisuje się Piotr Kowalczyk.
5' - Dwie dobre interwencje golkipera Byków po strzałach graczy w zielonych koszulkach.
6' - (1:2) Byki obejmują prowadzenie - piłkę między nogami Bocian posyła Śledzikowski, wykorzystując podanie od Wojtusika.
8' - Wojtusik posyła futbolówkę nad poprzeczką.
9' - Tomasz Owczarek nieznacznie tylko się myli. Piłka po jego płaskim strzale mija lewy słupek o 20 cm.
11' - Fantastyczna parada Leszka Roszkowskiego po strzale z dystansu Patryka Rozwadowskiego.
12'- (2:2) Piłkę po uderzeniu Maćka Gudry łapie Roszkowski. A że łapie ją już w bramce, arbiter Rynkowski wskazuje na środek boiska...
14' - Ładny wolej Rozwadowskiego i równie ładna interwencja Roszkowskiego.
15' - (3:2) Czarny Byk chyba nie przyjrzał się przed meczem rywalowi - nie założył bowiem "plastra" na najskuteczniejszego z graczy Alberta - Biela. Kompletnie niekryty Rafał czekał sobie spokojnie w polu karnym na podanie, a gdy je dostał dołożył tylko nogę i pokonał Roszkowskiego.
16' - (3:3) Byki wyrównują - piłkę obok Bocian posyła Przemek Wojtusik.
18' - Roszkowski kosi w polu karnym Kowalczyka a to oznacza jedno - karny dla Brata Alberta. Karny to jednak jeszcze nie bramka. Biel fatalnie pudłuje - piłka po jego strzale trafia w poprzeczkę... pełnowymiarowej bramki stojącej za boiskiem!
23' - Graczy Alberta od straty gola ratuje słupek!
25' - Biel nad poprzeczką.
28' - Ostatnie minuty nie przyniosły klarowniejszych okazji. Można w tym miejscu nadmienić, że Atletico Madryt zremisowało bezbramkowo z Bayerem Leverkusen, a Monaco pokonało Manchester City 3:1.
30' - Czekamy z niecierpliwością aż zacznie się coś dziać na balonie. Olimpia Grudziądz pokonała dziś Znicz Pruszków 1:0.
32' - Maciek Gudra strzela, choć wygląda to bardziej jakby podawał do Roszkowskiego.
33' - Wolej Rafała Wolana, futbolówka wędruje obok słupka.
34' - (4:3) Na boisku wiele się w drugiej połowie nie działo, więc rozrywek postanowił dostarczyć Tomek Owczarek. Grający z piątką na plecach gracz Czarnego Byka zostaje pechowym autorem trafienia samobójczego!
36' - (5:3) Rodzinna akcja - Maciek Gudra podaje do swojego syna, a Mateusz zaskakuje strzałem z kilku metrów Roszkowskiego!
37' - (6:3) Rozkręcił się Brat Albert w końcówce - Patryk Rozwadowski wykorzystuje podanie Mateusza Gudry i wpisuje się na listę strzelców.
38' - (7:3) I znów Rozwadowski w akcji, mamy już cztery gole przewagi Brata Alberta.
39' - (7:4) Przemek Wojtusik uderza z linii pola karnego i po raz trzeci pokonuje bramkarkę BA.

Futbol to piękna gra, choć czasem trzeba się mocno przyjrzeć, żeby to piękno ujrzeć. Dzisiaj ani walczący o medale Brat Albert, ani grający na dobrą sprawę "o pietruchę" Czarny Byk na kolana nas nie powalił. Momentami emocje były jak na grzybach. Może to i dobrze - dzięki temu można było bliżej przyjrzeć się poczynaniom zespołów rywalizujących w Lidze Mistrzów, czy prześledzić zmagania polskich pierwszoligowców. Nudna druga połowa zrobiła się mniej nudna w 34. minucie kiedy to Owczarek zdobył bramkę samobójczą. To dodało skrzydeł Albertowi - ekipa Maćka Gudry uaktywniła się w końcówce, co przełożyło się ostatecznie na pewnie zwycięstwo, z trzema golami przewagi. Drugiego w tabeli Brata Alberta czeka w następnej kolejce bardzo ważny mecz, który może zadecydować o rozdziale srebrnych i brązowych medali. Ekipa Gudry zmierzy się bowiem z trzecim FC AmRestem, nad którym ma tylko dwa punkty przewagi. Czarny Byk zagra natomiast z KS Monterail.