15.03 godz. 20:15, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Łabuda, Kłowaty, Śleszyński, Stępień, Nowak, Chlapiński, Chorowski
Skład: Pieńkowski, Halek, Borysewicz, Dzietczyk, Dziura, Stachowicz, Nowakowski
1' Łukasz Nowak
10' Łukasz Nowak
12' Łukasz Nowak
34' Łukasz Nowak
11' Damian Nowakowski
28' Filip Borysewicz
34' Marcin Stachowicz
38' Damian Nowakowski (Rzut karny)
Zawodnik meczu: Łukasz Nowak (Jak zwykle niezwykle aktywny, jak zwykle też sprawiający niemałe kłopoty obrońcom i bramkarzowi. No i jak zwykle z bramką na koncie. A nawet czterema. Korona króla strzelców jest coraz bliżej Łukasza.)

Początek marca dla ekipy Auto Trucku był rewelacyjny - zespół Zbyszka Krowickiego wykorzystał nieobecność najlepszego strzelca FC Koksztys - Kamila Szymonowicza i rozbił przeciwnika aż 10:1. Z Szymonowiczem o koronę króla strzelców rywalizuje Łukasz Nowak z Qiagen. Czy trzecia defensywa drugiej ligi zdoła zatrzymać najskuteczniejszego strzelca obecnej edycji, który w każdym meczu tej zimy trafiał do siatki?

1' - (0:1) Łukasz Nowak wychodzi z założenia, że nie ma na co czekać i szybko bierze się do działania, obracając się z piłką i pewnym strzałem pokonując stojącego między słupkami Filipa Borysewicza! Tradycyjnie najbardziej z tego faktu zadowolony jest Maciej Stępień.
5' - Broniący dostępu do bramki Qiagen Krzysztof Chlapiński skutecznie zatrzymuje mocny strzał Damiana Nowakowskiego z czterech metrów.
10' - (0:2) Paweł Łabuda podaje z narożnika boiska do Łukasza Nowaka, a ten jak na lidera klasyfikacji najlepszych strzelców przystało nie myli się i strzałem z pola karnego zaskakuje bramkarza Auto Trucku.
11 - (1:2) Odpowiedź Auto Trucku - piłkę pod poprzeczkę posyła Damian Nowakowski.
12' - (1:3) Niecałego kwadransa potrzebował Łukasz Nowak do skompletowania hat-tricka. Borysewiczowi pozostaje już tylko zanurkować do siatki po piłkę.
15' - Dobra interwencja (z gatunku "wyjazd") w defensywie Śleszyńskiego, który otoczony graczami Auto Trucku wykopuje daleko piłkę odżegnując zagrożenie.
17' - Stępień - Nowak - Łabuda, strzał tego ostatniego pewnie łapie jednak Borysewicz.
18' - Rafał Dzietczyk obija słupek, a dobitkę Nowakowskiego z bramki wybija Maciek Stępień! Sporo szczęścia miała teraz ekipa Qiagen.
22' - Płaski strzał Nowakowskiego nogami broni Chlapiński.
26' - Naoglądał się chyba za dużo Suareza Damian Nowakowski. Gracz Auto Trucku zostaje porażony piorunem w polu karnym (a może potyka się o kreta?) i zostaje nominowany do Oscara w kategorii "padolino sezonu".
28' - (2:3) Co za bramka! Filip Borysewicz decyduje się na strzał i wrzuca piłkę za kołnierz swojemu vis-a-vis - Chlapińskiemu!
29' - Nowakowski zgłasza się do stolika koordynatorskiego po zamrażacz. Najwyraźniej to nie niewidzialny piorun, ani bliżej niezidentyfikowany kret, a dawna kontuzja więzadeł przypomniała o sobie. Zwracamy honor graczowi Auto Trucku, jednocześnie z żalem informując, że Oscara w takim razie nie będzie.
34' - (2:4) Po balonie rozlega się gromkie "K....!" - a to oznacza tylko jedno - Borysewicz puścił gola. Czwarty raz sposób na golkipera Auto Trucku znajduje Łukasz Nowak, który płaskim strzałem umieszcza futbolówkę w siatce. Asystę zalicza bramkarz Qiagen - Chlapiński.
34' - (3:4) Chlapiński jest tak zaaferowany asystą, że przez chwilę przestaje myśleć o bronieniu dostępu do własnej bramki.  A to wykorzystuje Marcin Stachowicz, który rozpoczynając od środka zaskakuje golkipera DNA posyłając piłkę do siatki przy samym słupku.
38' - (4:4) Chlapiński wycina Dzietczyka i mamy rzut karny! "Jedenastkę" (w warunkach OFC "dziewiątkę") na gola zamienia Nowakowski, którego już chyba nic nie boli.

Ciekawy mecz, który mimo iż nie stał na galaktycznym poziomie nie pozwolił nudzić się ani na chwilę oglądającym go widzom. Popisy snajperskie najlepszego tej zimy strzelca OFC2 - Łukasza Nowaka, bramkarze pokonujący bramkarzy (i to w jaki sposób!), a nawet niewidzialne pioruny i złośliwe krety - takie atrakcje zafundowały nam dzisiaj ekipy Auto Trucku i Qiagen DNA Crew. Podział punktów wydaje się być w miarę sprawiedliwym rezultatem. W następnej kolejce przyjdzie nam śledzić losy pojedynków Qiagen z NGE i Auto Trucku z FC Żwirem.