08.03 godz. 19:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Dębicki, Łabuda, Pandza, Stępień, Nowak, Chlapiński, Chorowski
Skład: Antczak, Modric, Charzewski, Szewczyk, Pruchnik, Krupa, Piechna, Czop
8' Dariusz Dębicki
19' Łukasz Nowak
21' Łukasz Nowak
34' Łukasz Nowak
16' Krystian Pruchnik
22' Bartłomiej Czop
24' Damian Szewczyk
25' Piotr Antczak
39' Krzysztof Piechna
Zawodnik meczu: Damian Szewczyk (Aktywny gracz AmRestu strzelił ważnego gola wyrównującego. Wyróżnić należy Łukasza Nowaka z Qiagen, który ustrzelił hat-tricka oraz golkipera AmRestu - Krupę, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami.)

W starciu FC AmRestu z Qiagen DNA Crew w roli faworyta występować będzie zespół Jerzego Tymofiejewa. Przemawia za tym kilka czynników. AmRest wygrał trzy ostatnie spotkania z rzędu - z JCD, Koksztysem i NGE. Jest trzeci w tabeli, ze sporymi szansami na awans i na brązowy medal. Jest drużyną ograną pod balonem. Obok Brata Alberta ma najszczelniejszą defensywę, która puściła do tej pory tylko 23 bramki. W składzie AmRestu nie brakuje piłkarzy, którzy na strzelaniu goli się znają. W Qiagen za zdobywanie bramek odpowiedzialny jest głównie Łukasz Nowak, który strzelił 31 z 48 ośmiu goli zdobytych w tym sezonie przez DNA. Czy przeciwko najlepszej obronie drugiej ligi Łukaszowi strzelanie bramek pójdzie równie łatwo jak do tej pory i Qiagen sprawi niespodziankę pokonując wyżej notowanego przeciwnika?

2' - Wybijający piłkę z bramki golkiper Qiagen nabił nią Piotra Antczaka, na szczęście dla DNA futbolówka do siatki jednak nie wpadła.
3' - Strzał z ostrego kąta w wykonaniu Łukasza Nowaka, nadal jednak 0:0.
5' - Dwie świetne interwencje Krupy, po strzałach Nowaka i Łabudy.
8' - (0:1) Qiagen wychodzi na prowadzenie - błąd obrony AmRestu wykorzystuje Dariusz Dębicki, który posyła piłkę do siatki.
10' - Fantastyczny strzał z dystansu oddaje Paweł Łabuda, a fenomenalnie broni to golkiper AmRestu.
16' - (1:1) AmRest doprowadza do wyrównania za sprawą Krystiana Pruchnika, który płaskim strzałem z kilku metrów pokonuje stojącego między słupkami Krzysztofa Chlapińskiego.
19' - (1:2) Krupa kapituluje po uderzeniu zza pola karnego w wykonaniu najlepszego strzelca Qiagen - Łukasza Nowaka.
21' - (1:3) Łukasz Nowak ponownie trafia do siatki, z czego najbardziej zadowolony jest Maciej Stępień.
22' - (2:3) Błyskawiczna odpowiedź AmRestu - Chlapińskiego pokonuje Bartłomiej Czop.
24' - (3:3) Mocny strzał z dziesięciu metrów autorstwa Damiana Szewczyka i mamy remis.
25' - (4:3) Niesamowity początek drugiej połowy w wykonaniu AmRestu - strzał, po którym futbolówka odbija się jeszcze od słupka, a później melduje się w siatce oddaje Piotr Antczak!
26' - Krzysztof Piechna trafia w słupek.
32' - Łukasz Nowak obija mur z wolnego.
34' - (4:4) Maciej Stępień szaleje z radości. Jak nietrudno się domyślić padła kolejna bramka. Nietrudno zgadnąć także strzelca - hat-tricka ma już na koncie najlepszy snajper Qiagen - Łukasz Nowak. Asystę notuje Piotr Pandza.
38' - Piłka po strzale Łukasza Nowaka trafia w słupek!
39' - (5:4) Niewykorzystana sytuacja bezlitośnie się zemściła. Maciek Stępień wybijał piłkę spod samej bramki, na tyle nieszczęśliwie, że znalazła się ona pod nogami stojącego na przedpolu Piechny. Ten huknął bez zastanowienia i piłka znalazła się w siatce!
39' - Przewrotka w wykonaniu Szewczyka, bramkarz Qiagen łapie to jednak bez trudu.

Qiagen było na dobrej drodze do sprawienia niespodzianki. Co się stało z zespołem DNA między 22 a 25 minutą nie wie jednak nikt. Defensywa debiutanta prawdopodobnie teleportowała się myślami gdzieś w odległe krainy, przez co ze stanu 1:3 zrobiło się nagle 4:3 dla AmRestu. Na nic zdały się starania Łukasza Nowaka, AmRest na minutę przed końcem dopiął swego i ostatecznie zainkasował trzy punkty. O kolejne oczka trzeci zespół OFC2 powalczy z piątym FC Żwirem. Rywalem Qiagen będzie natomiast Auto Truck.