01.03 godz. 21:50, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adam Rynkowski
( 1 : 12 )
Skład: Maziarz, Figlarz, Gudra, Biel, Kowalczyk, Gudra, Rozwadowski, Banaś, Karczewski
Skład: Dudulski, Montenegro, Plotnikov, Krzempek, Markiewicz, Polański, Białęcki, Pucek
1' Mateusz Gudra
4' Damian Karczewski
4' Rafał Biel
6' Mateusz Gudra
8' Patryk Rozwadowski
10' Damian Karczewski
10' Rafał Biel
11' Rafał Biel
15' Mateusz Gudra
16' Patryk Rozwadowski
17' Rafał Biel
20' Rafał Biel
24' Rafał Biel
26' Damian Karczewski
28' Mateusz Gudra
31' Karol Banaś
33' Patryk Rozwadowski
38' Rafał Biel
40' Mateusz Gudra
13' Krystian Polański
26' Kacper Pucek
Zawodnik meczu: Rafał Biel (Prawdziwy snajper. Widać, że fakt, że walczy o koronę króla strzelców to nie przypadek. Aż 8 razy trafiał do siatki, do tego raz asystował. Duże brawa należą się też tercetowi (młody)Gudra (5G+1A) - Karczewski (3G+5A) - Rozwadowski (3G+4A).)
Przed nami pojedynek KS Monterail z Bratem Albertem. Nie trzeba być geniuszem, żeby wytypować faworyta tego nierównego starcia. Bukmacherzy nie dają żadnych szans debiutantowi. KS Monterail jest bardzo powtarzalne - konsekwentnie przegrywa spotkanie za spotkaniem, w trzech ostatnich meczach tracąc dokładnie po siedem goli. Jan Dudulski i jego koledzy bardzo by chcieli zmienić ten stan rzeczy, jednak o punkty z Bratem Albertem będzie niezwykle ciężko. Ekipa Maćka Gudry jest także powtarzalna - tydzień w tydzień zgarnia po trzy oczka zajmując drugą lokatę w ligowej tabeli tylko i wyłącznie przez gorszy bilans bramkowy od P.O.M. Kigemy. Czy Rafał Biel i Patryk Rozwadowski poprawią jeszcze swoje statystyki i rozstrzelają ostatnie w tabeli KS Monterail, czy może jednak skazywany na pożarcie debiutant niczym biblijny Dawid pokona Goliata i będziemy świadkami największej sensacji w tym sezonie?

1' - (0:1) Pięćdziesiąt sekund po pierwszym gwizdku mamy pierwszego gola i to jakiego - Dudulski zostaje przelobowany przez Mateusza Gudrę głową!
2' - Dudulski broni strzał Biela.
3' - Golkiper Monterailu zbija piłkę na słupek po uderzeniu Karczewskiego.
4' - (0:2) Karczewski odebrał piłkę przeciwnikowi i nic sobie nie robiąc z przyklejonego do siebie Krzempki mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.
4' - (0:3) Prowadzenie Brata Alberta podwyższył Rafał Biel, który dobijał strzał Maćka Gudry.
6' - (0:4) Rozwadowski podaje do Mateusza Gudry, a ten płaskim strzałem pokonuje Dudulskiego.
7' - Rozwadowski komunikuje kolegom, że jego prawa noga jest drewniana, stąd niecelne uderzenie.
9' - (0:5) Lewa noga Rozwadowskiego drewniana nie jest, bo doskonale wykańcza podanie Damiana Karczewskiego.
10' - Maziarz z fałsza, piłka idzie nad bramką.
10'- (0:6) Rozwadowski podaje do Karczewskiego, a ten mocnym strzałem zza pola karnego nie daje szans Dudulskiemu.
10' - (0:7) Ładne trafienie Biela, futbolówka odbija się jeszcze od słupka i wpada do siatki. Asystuje Karczewski.
11' - (0:8) Biel ustrzela hat-tricka, asystuje Mateusz Gudra, a wkład w bramkę ma również jego ojciec - Maciej, który sprytnie przepuścił piłkę za co dostał słuszne podziękowania od Biela.
13' - (1:8) Co za trafienie gracza Monteraila - piłka ląduje w siatce, praktycznie w okienku po strzale wślizgiem z połowy boiska (lewą nogą) Krystiana Polańskiego!
15' - (1:9) Brat Albert chyba trenował strzelanie bramek od słupka. Znów Dudulski nie ma nic do gadania. Hat-trick Mateusza Gudry i kolejna asysta gracza o jednej drewnianej nodze - Rozwadowskiego staje się faktem.
16' - (1:10) Arbiter Rynkowski dyktuje wolny dla Brata Alberta. Przy piłce debatę na temat lewej nogi toczą Karczewski z Rozwadowskim. Karczewski stwierdza "Daj mi uderzyć, ja mam taką zajeb... lewą nogę". Rozwadowski krótko to ucina - "Ja też mam dobrą". Nie można mu nie przyznać racji, wolny zostaje wykonany wzorowo - piłka omija mur i wpada przy samym słupeczku, Dudulski nie miał tu nic do powiedzenia.
17' - (1:11) Rozwadowski zalicza kolejną asystę, a czwarty raz do siatki trafa Biel. Co ciekawe asystę drugiego stopnia zapisać możemy Dudulskiemu.
20' - (1:12) Rafał Biel nie ma litości dla Dudulskiego. Nie dość, że po raz piąty bramkarz Monteraila musi przez niego schylać do siatki, to jeszcze dostaje dziurę od zawodnika z "10" na plecach.
24' - (1:13) Rafał Biel w drugiej połowie jest tak samo bezlitosny dla Dudulskiego jak w pierwszej. Tym razem w roli asystenta Damian Karczewski.
26' - (2:13) Monterail wychodzi z założenia, że jak strzelać gole to takie, żeby szczęka po nich opadała. Kacper Pucek wciela się w rolę "TurboKozaka" i wzorowo zalicza konkurencję "wkrętka z rogu" pokonując w taki właśnie ciekawy sposób Figlarza.
26' - (2:14) Mamy chyba konkurs na gola dnia. Był wślizg z połowy, była wkrętka z rogu, to teraz dla odmiany Brat Albert i "opadający liść". Fenomenalne uderzenie Damiana Karczewskiego. Można by sobie zadać pytanie, gdzie w tej chwili jest Łukasz Czuchraj i czemu tego wszystkiego nie nagrywa.
28' - (2:15) Nie taki sęp z Biela - czasem oprócz zdobywania goli notuje też asysty. Podanie najlepszego strzelca Brata Alberta na gola zamienia Mateusz Gudra.
31' - (2:16) Na listę strzelców wpisuje się Karol Banaś, kolejną asystę zalicza Karczewski.
31' - Atomowe uderzenie z lewej nogi (tej nie drewnianej) Patryka Rozwadowskiego nokautuje golkipera Monteraila.
33' - (2:17) Patryk Rozwadowski ustrzela hat-tricka.
35' - Figlarz broni strzał Polańskiego.
38' - (2:18) Maciek Gudra podaje do Biela a ten ściąga pajęczynkę i posyła piłkę w samo okienko. Teraz na sumieniu ma nie tylko zepsuty wieczór Dudulskiego, ale też morderstwo pająka.
40' - (2:19) Kolejna asysta Damiana Karczewskiego, kropkę nad "i" stawia Mateusz Gudra, który uderza z prawej nogi i posyła futbolówkę obok Dudulskiego.

Słowa uznania dla KS Montrail. Debiutant nie przestraszył się rywala i podjął walkę, a do tego uraczył nad dwoma fantastycznymi golami. Walka nie była jednak równa - Brat Albert był całkowicie poza zasięgiem ekipy Jana Dudulskiego. Team Maćka Gudry dzięki temu imponującemu pogromowi przeskoczył w tabeli P.O.M. Kigemę i usiadł w wygodnym fotelu lidera - bilans bramkowy jest teraz korzystniejszy o jedną bramkę dla "biało-zielonych". Czy rozsiądzie się tam na dobre zobaczymy - w następnej kolejce Brata Alberta czeka najważniejszy mecz sezonu, a jego zwycięzca zrobi wielki krok w stronę złotych medali. Ekipa Gudry zagra bowiem z bezpośrednim kandydatem do mistrzowskiego tytułu, P.O.M. Kigemą. KS Monterail natomiast stanie przed szansą na premierowe punkty - rywalem Jana Dudulskiego i spółki będzie przedostatnia w stawce Lux Torpeda.