01.03 godz. 19:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Świderski, Szczepański, Sztal, Sokołowski, Dziedzic, Konopacki, Wiaderkiewicz, Rosiecki
Skład: Zborowski, Ilko, Szyszka, Szymonowicz, Grodzki, Sobański
12' Piotr Konopacki
13' Piotr Konopacki
19' Kamil Dziedzic
24' Kamil Dziedzic
25' Sławomir Rosiecki
26' Piotr Konopacki
27' Sławomir Rosiecki
28' Rafał Szczepański
28' Sławomir Rosiecki
29' Piotr Konopacki
31' Sławomir Rosiecki
32' Kamil Dziedzic
37' Kamil Dziedzic
38' Radosław Wiaderkiewicz
16' Kamil Szymonowicz
18' Kamil Szymonowicz
38' Kamil Szymonowicz
38' Michał Sobański
40' Kamil Szymonowicz
Zawodnik meczu: Piotr Konopacki (Zabójczo skuteczny. Kiedy Zborowski bronił jak zaczarowany wziął sprawy w swoje ręce (a raczej nogi) i ekspresowo skompletował hat-tricka, rozpoczynając dzieło zniszczenia. Później dołożył jeszcze 2 gole i asystę. Wyróżnić należy też Rosieckiego.)
Sławomir Rosiecki - 25 goli w siedmiu meczach (trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców), Kamil Dziedzic - 22 trafienia w sześciu spotkaniach (czwarte miejsce w tym zestawieniu). Siedem zwycięstw i zero porażek. Aż 81 goli strzelonych, bilans bramkowy +47. Pięć z siedmiu spotkań zakończone "dwucyfrówkami". No i oczywiście pierwsze miejsce w tabeli drugiej ligi. Ma czym postraszyć P.O.M. Kigema. Ale FC Koksztys też nie jest w ciemię bity. Co prawda debiutant ma aż o 9 punktów mniej od swojego przeciwnika, ale posiada w swoich szeregach Kamila Szymonowicza, wicelidera klasyfikacji najlepszych snajperów z 29 golami w dorobku i Wojtka Koksztysa, który z 14 bramkami jest siódmy w tym zestawieniu. Dziś na murawie zobaczymy tylko jedną osobę z tego duetu - Szymonowicza. Czy to wystarczy żeby przeciwstawić się mocnej Kigemie? Styczeń i luty były dla zespołu Rafała Szczepańskiego niezwykle szczęśliwie, czy marzec zacznie się także od zwycięstwa? Zaraz się o tym przekonamy!

2' - Zborowski udanie broni uderzenie Kamila Dziedzica.
4' - Rosiecki strzela z lewej strony pola karnego, ponownie bez zarzutu spisuje się Zborowski.
5' - Wiaderkiewicz z dystansu i kolejna dobra interwencja golkipera Koksztysu.
5' - Z dobrej strony pokazał się też Sztal, który obronił strzały Szymonowicza i Sobańskiego.
6' - Piłka po strzale Rosieckiego trafia w słupek, a następnie ląduje w rękach Zborowskiego.
10' - Milion enta skuteczna interwencja Zborowskiego, znów po strzale Rosieckiego.
11' - Zborowskiego ratuje słupek.
11' - (0:1) Kigema wychodzi na prowadzenie po strzale Piotra Konopackiego.
12' - (0:2) Kigema idzie za ciosem - ponownie futbolówkę w siatce, jeszcze od słupka, umieszcza Konopacki.
13' - (0:3) Ekspresowy hat-trick autorstwa Konopackiego. Zborowski kapituluje po uderzeniu z dystansu. Asystę notuje Wiaderkiewicz.
15' - Sokołowski przegrywa pojedynek ze Zborowskim.
16' - (1:3) Bartosz Sztal zostaje pokonany płaskim strzałem przez Kamila Szymonowicza.
18' - (2:3) Koksztys nadrabia - Szymonowicz wykorzystuje podanie od Grodzkiego i mamy futbolówkę w sieci.
18' - Mogło być 3:3 - piłka po strzale Grodzkiego odbija się od słupka.
19' - (2:4) Niewykorzystana sytuacja się zemściła - Wiaderkiewicz podaje do Dziedzica, a ten podwyższa prowadzenie Kigemy do dwóch bramek.
20' - Ofiarna interwencja Zborowskiego po mocnym strzale zza pola karnego w wykonaniu Wiaderkiewicza.
24' - (2:5) Zborowski kapituluje po uderzeniu głową Dziedzica. Asystę przy golu zalicza Rosiecki.
25' - (2:6) Sławek Rosiecki sprytnie nabiera na zamach Zbrorowskiego i podwyższa prowadzenie Kigemy. Asystuje Wiaderkiewicz.
26' - (2:7) Konopacki zwodem myli bramkarza i obrońcę i strzela swojego czwartego gola.
27' - (2:8) Sławek Rosiecki wykorzystuje podanie od Szczepańskiego i ponownie umieszcza piłkę w siatce.
27' - (2:9) Kolejny gol Rosieckiego, tym razem po podaniu Konopackiego.
28' - (2:10) Teraz Rosiecki w roli asystenta, a na listę strzelców wpisuje się Szczepański.
28' - (2:11) Rosiecki pokonuje Zborowskiego po podaniu Świderskiego.
29' - (2:12) Piąty gol Konopackiego, podawał  Szczepański.
31' - (2:13) Rosiecki też może cieszyć się już z pięciu trafień, a za ostatnie podziękować może ponownie Świderskiemu.
32' - (2:14) Kamil Dziedzic ustrzela hat-tricka, asystuje Szczepański.
34' - Zborowski udanie zatrzymuje strzał Konopackiego.
36' - Atomowe uderzenie prawie z połowy w wykonaniu Sokołowskiego, Zborowski końcówkami palców paruje to na poprzeczkę.
37' - (2:15) Piłkę do siatki strzałem z dwóch metrów kieruje Kamil Dziedzic, zamykając podanie od Wiaderkiewicza.
38' - (2:16) Wiaderkiewicz sam wpisuje się na listę strzelców. Asystuje Rosiecki.
38' - (3:16) Hat-tricka ustrzela Kamil Szymonowicz.
38' - (4:16) Sobański dobija strzał kolegi i posyła piłkę obok Sztala.
40' - (5:16) Kamil Szymonowicz strzela swojego czwartego gola, wykorzystując podanie do Grodzkiego.

FC Koksztys przez pierwsze dziesięć minut dzielnie się bronił, a Zborowski na bramce wyczyniał cuda. Golkiper "Złotych Lwów" musiałby chyba jednak być kosmitą, albo chociaż Manuelem Neuerem, żeby zachować czyste konto przeciw Kigemie. Zespół Rafała Szczepańskiego rozstrzelał kolejnego rywala, mimo to stracił prowadzenie w tabeli, bo Brat Albert okazał się jeszcze bardziej bezlitosny dla KS Monterail i w tej chwili ma bilans bramkowy korzystniejszy o jednego gola. W następnej kolejce czeka nas hit drugiej ligi, który być może zadecyduje o tym kto zdobędzie tej zimy złoto - Kigema zmierzy się z Bratem Albertem. FC Koksztys natomiast skrzyżuje rękawice z Auto Truckiem.