24.02 godz. 21:05, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adam Rynkowski
7 : 3
( 5 : 2 )
Skład: Dudulski, Plotnikov, Krzempek, Markiewicz, Polański, Białęcki, Rosa, Drab
Skład: Andrunyk, Pondel, Pondel, Czuchraj, Leszczyński, Rajczakowski, Toczek, Styncel, Mrzygłód
3' Radosław Markiewicz
11' Hubert Białęcki
22' Hubert Białęcki
6' Misza Andrunyk
13' Edward Mrzygłód
17' Misza Andrunyk
19' Misza Andrunyk
26' Edward Mrzygłód
37' Misza Andrunyk
Zawodnik meczu: Misza Andrunyk (Misza pod nieobecność wielu zawodników stanowił o sile ofensywnej JCD. Gracz z numerem "10" miał udział niemalże przy wszystkich golach dla swojej drużyny. Sam strzelił pięć i zanotował asystę. Wyróżnić należy również Edwarda Mrzygłóda. )

Zgodnie z tradycją zmagania w drugiej lidze zakończymy meczem JaCierpieDole FC. Ekipa Łukasza Czuchraja pod balonem nie radzi sobie najlepiej - jedynym z siedmiu rywali, z którym sobie dała radę był Auto Truck. Pozostałe sześć meczów były to porażki. Ostatnio gra JCD wygląda nieco lepiej, mimo to na punkty to się nie przekłada. Czy teraz w końcu uda się je zdobyć? KS Monterail jest drużyną, która strzela najmniej goli (w sześciu meczach zaledwie siedem trafień), traci je za to seryjnie (średnio ponad 10 na mecz). W teorii więc o punkty dla JaCierpieDole trudno nie powinno być. Jak będzie w praktyce? Zobaczymy już za chwilę.

2' Strzał Marka Rajczakowskiego z dalszej odległości i zasłonięty przez obrońcę Jan Dudulski, z trudem zbija futbolówkę do boku.
3' (0:1) - W zasadzie pierwszy atak KS Monterail kończy się golem. Hubert Białęcki z rzutu rożnego zagrywa piłkę na przedpole. Ta trafia wprost pod nogi Radosława Markiewicza, który strzałem z pierwszej piłki, przy słupku zaskakuje Jakuba Pondla.
4' Białęcki urywa się Michałowi Pondlowi na lewym skrzydle i oddaje strzał, po którym futbolówkę nad poprzeczkę przenosi golkiper JCD.
5' Strzał Miszy Andrunyka z dystansu pewnie wyłapuje Dudulski.
6' (1:1) - Mamy remis! Andrunyk zabrał się z piłką, zszedł z nią do boku i strzałem przy krótkszym słupku zaskakuje Dudulskiego.
8' W porę piłkę spod nóg Adamowi Stynclowi piłkę wygarnia Dudulski.
10' Strzał Markiewicza z dalszej odleglości przelatuje tuż obok dalszego słupka bramki przeciwników.
11' (1:2) - Krystian Polański z rożnego zagrywa do Białęckiego, który urywa się M.Pondlowi i strzałem z bliskiej odległości zaskakuje bramkarza, dając tym samym prowadzenie KS Monterail.
13' (2:2) - Składna akcja JCD. Edward Mrzygłód zagrywa do Karola Leszczyńskiego, który odgrywa futbolówkę graczowi z numerem "18", a ten mocnym strzałem obok wychodzącego z bramki Dudulskiego - znowu przywraca remis swojej drużynie.
15' Białęcki mija na skrzydle Martę Toczek, ale będąc pod bramką rywala uderza wprost w dobrze wychodzącego z bramki J.Pondla.
16' Sekwencja niecelnych strzałów z dystansu w wykonaniu M.Pondla i Rajczakowskiego.
17' (3:2) - Piękna akcja JCD. M.Pondel do Rajczakowskiego ten prostopadle do Andrunyka, który obraca się z rywalem na plecach i strzałem przy dalszym słupku pokonuje Dudulskiego.
17' (4:2) - Andrunyk kompletuje hattricka strzałem sprzed pola karnego.
18' Andrunyk do Mrzygłóda, a ten z bliska trafia wprost w bramkarza.
19' (5:2) - Mrzygłód do Andrunyka, który mocnym strzałem z pola karnego nie daje żadnych szans bramkarzowi.
22' (5:3) - Złe ustawienie w defensywie JCD. Białęcki mija Rajczakowskiego i mocnym strzałem przy dalszym słupku zaskakuje bramkarza rywali.
24' Monterail może pójść za ciosem, ale uderzenie Polańskiego z woleja i ląduje na słupku!
25' Marta Toczek dostaje piłkę w pole karne od Andrunyka i z bliska trafia wprost w świetnie ustawionego golkipera.
26' Kolejny strzał Toczek tym razem ląduje na bocznej siatce.
26' (6:3) - Andrunyk z rogu zagrywa w pole karne do Mrzygłóda, a ten strzałem na wślizgu zaskakuje bramkarza.
27' Andrunyka strzał z dystansu przelatuje tuż nad poprzeczką bramki przeciwników.
28' Leszczyński zagrywa do Styncla, a ten z bliska trafia wprost w bramkarza.
32' Uderzenie Białęckiego sprzed pola karnego przelatuje tuż obok krótszego słupka bramki JCD.
33' Mocne uderzenie M.Pondla i piłkę z trudem wyłapuje Dudulski.
34' Denys Płotnikow staje przed szansą na gola, ale uderza obok bramki.
36' Łukasz Czuchraj huknął z dystansu, po czym futbolówka przelatuje nad poprzeczką.
37' (7:3) - Andrunyk strzałem przy dalszym słupku pokonuje Dudulskiego.
38' Dobre wyjście z bramki J.Pondla, który uprzedza w porę Białęckiego.
39' Próba lobu Leszczyńskiego i piłka przelatuje daleko obok bramki.
40' Leszczyński ma przed sobą pustą bramkę, ale fatalnie pudłuje i w ostatniej chwili piłkę przed siebie wybija obrońca Monterail.

Nie wszystko się w tym meczu układało JaCierpieDole FC, kilka okazji wykreował sobie KS Monterail, ale nie pozwolił to na ugranie premierowych punktów w WOFC. Zespół Łukasza Czuchraja osłabiony kadrowo (braki Marcinów - Milczanowskiego i Wiktorowskiego, Radosława Kohuta i Piotra Barana) podołał zadaniu i zasłużenie zgarnął drugi tej zimy komplet oczek. Tym samym już tylko trzech oczek potrzebuje JCD, aby wyjść ze "strefy spadkowej". Zespół Jana Dudulskiego natomiast nadal pozostaje bez ani jednego oczka w dorobku i prawdopodobnie tej zimy nie uda im się już takowych ugrać. Następnym razem KSM zagra z Bratem Albertem, JaCierpieDole zaś "skrzyżuje rękawice" z FC ŻWiR.