20.02 godz. 21:45, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
5 : 6
( 2 : 2 )
Skład: Szycher, Wolan, Mazurkiewicz, Wolan, Wojtusik
Skład: Chajewski, Dębicki, Pandza, Stolaś, Śleszyński, Stępień, Guzikiewicz, Nowak, Cęcek, Chlapiński
4' Tomasz Mazurkiewicz
14' Przemysław Wojtusik
23' Rafał Wolan
32' Rafał Wolan
32' Przemysław Wojtusik
40' Przemysław Wojtusik
2' Maciej Stępień
5' Łukasz Nowak
15' Łukasz Nowak
34' Maciej Stępień
38' Łukasz Nowak
40' Łukasz Nowak
Zawodnik meczu: Przemysław Wojtusik (Przemek wraz z Rafałem Wolanem byli nie do zatrzymania dla defensywy Qiagen. Ten pierwszy strzelił trzy ważne gole (w tym tego zwycięskiego) i zanotował dwie asysty. Wyróżnić trzeba także Rafała Wolana. )

W poniedziałek czekać nas będzie pojedynek dwóch ekip, które sąsiadują ze sobą w tabeli - zmierzą się ze sobą 10. w stawce Qiagen DNA Crew z 9. Czarnym Bykiem. Oba zespoły dzieli różnica trzech punktów. Jeśli Qiagen z bramkostrzelnym Łukaszem Nowakiem w składzie pokona Byka zamieni się z nim miejscami w tabeli i opuści stefę zaznaczoną na czerwono. Zespół Rafała Wolana strzelił w tym sezonie więcej bramek, mniej ich też stracił. Na papierze wygląda więc nieco lepiej. Czy Śledzikowski, Wolan i Matuszny okażą się skuteczniejsi od najskuteczniejszego snajpera OFC2 z Qiagen, który strzelił tej zimy już 27 goli? Zobaczymy za moment. Byk zjawił się dzisiaj w bardzo okrojonym składzie - w pięciu!

1' Dobre wyjście z bramki Tomasza Szychera i udana interwencja nogami po strzale Łukasza Nowaka.
2' (1:0) - Kamil Guzikiewicz zagrywa w pole karne do Macieja Stępnia, a ten strzałem z dość ostrego kąta, między nogami bramkarza - otwiera wynik tego pojedynku!
3' Przed szansą na gola staje Nowak, ale jego strzał z najbliższej odległości przelatuje obok bramki przeciwników.
4' (1:1) - Piłkę po uderzeniu Przemysława Wojtusika przed siebie zbija Dariusz Dębicki. Do odbitej futbolówki dopada Tomsz Mazurkiewicz i dokonuje pomyślnej dobitki. Mamy remis!
5' Nowak zostaje ukarany żółtą kartką za to, że gdy sędzia kazał grać "na gwizdek", Łukasz na ten gwizdek nie zagrał.
13' Rafał Wolan przedziera się przez obrońców i mając przed sobą tylko bramkarza oddaje strzał, który nogami na róg czujnie zbija bramkarz.
14' (1:2) - R.Wolan do Wojtusika, a ten strzałem z pola karnego przy słupku zaskakuje Dębickiego. Na prowadzeniu Byk, a to patrząc na to, że grają w osłabieniu - jest dość sensacyjnym wynikiem.
15' (2:2) - Tomasz Chajewski w pole karne podaje do Nowaka, a ten zdobywa gola indentycznego jak ten na 1:0 dla Qiagenu, czyli po krótce - ostry kąt i uderzenie między nogami Szychera!
16' Strzał Nowaka sprzed pola karnego i przed siebie futbolówkę zbija bramkarz.
19' Uderzenie Nowaka z linii pola karnego przelatuje tuż nad poprzeczką bramki Byka.
20' Koniec pierwszej połowy. Do przerwy sensacja - remis 2:2.
21' Strzał Stępnia z dystansu i do boku futbolówkę zbija bramkarz.
22' Kolejna próba Stępnia i kolejny raz dobrze interweniuje Szycher.
22' Kontra Qiagen DNA Crew. Z piłką zabiera się Stępień i kończy akcje strzałem, który nogami przed siebie zbija Szycher. Po chwili do odbitej futbolówki znowu dopada ten sam gracz, ale tym razem strzela obok bramki.
23' (2:3) - Szybki atak Byka. Wojtusik do R.Wolana, a ten mocnym uderzeniem w krótki róg pokonuje Dębickiego.
27' Piotr Pandza strzela sprzed pola karnego i piłkę przed siebie odbija Szycher.
29' Uderzenie Krzysztofa Chaplińskiego z prawej strony i piłka po nim ląduje na bocznej siatce bramki Czarnego Byka.
30' Nowak ładnym balansem ciała oszukuje bramkarza i oddaje strzał ze środka, który dość szczęśliwie Szycher przenosi nad poprzeczką!
32' (2:4) - Wojtusik do R.Wolana. Ten pędzi lewym skrzydłem i nieatakowy przez nikogo oddaje strzał, który wpada do siatki tuż przy dalszym słupku bramki strzeżonej przez Dębickiego.
32' (2:5) - Tuż po wznowieniu piłki ze środka w wykonaniu Qiagenu, piłkę przejmuje Wojtusik i mocnym strzałem w środek bramki, niemalże z połowy - zaskakuje bramkarza!
34' (3:5) - Piotr Śleszyński sprzed pola karnego strzela i trafia w słupek! Po chwili piłka spada pod nogi Stępnia, który strzałem z główki pakuje piłkę do siatki!
36' Chlapiński z lewej strony strzela na bramkę i piłka przelatuje obok bramki.
37' Nowak sprzed pola karnego uderza wprost w bramkarza!
37' R.Wolan mija obrońcę i mocno strzela na bramkę, tak, że Dębicki z trudem przenosi futbolówkę nad poprzeczką!
38' (4:5) - Faul przed polem karnym Czarnego Byka i mamy rzut wolny dla Qiagenu. Do jego wykonania podchodzi Nowak i płaskim strzałem obok muru zaskakuje Szychera!
40' (5:5) - Strata Mazurkiewicza jako ostatni obrońca. Piłkę przejmuje Nowak, wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem i doprowadza do wyrównania!
40' (5:6) - Nie będzie nawet remisu. Ostatnia akcja Byka i sprytnym strzałem z pola karnego Dębickiego zaskakuje Wojtusik.

Sesnacja stała się faktem! Grający cały mecz w pięciu Czarny Byk ograł Qiagen DNA Crew i przedostał się w środek ligowej tabeli. Co do Łukasza Nowaka i jego kolegów to zawiedli po całości i nadal znajdują się w strefie zaznaczonej kolorem czerwonym. Następne pary meczowe obu tych ekip to: Czarny Byk - Nic Się Nie Stało oraz Qiagen DNA Crew - FC Lux Torpeda.