20.02 godz. 21:00, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
14 : 3
( 7 : 2 )
Skład: Zborowski, Ilko, Nosal, Szyszka, Ofierski, Szymonowicz, Wiśniewski, Grodzki, Sobański, Harasym
Skład: Antczak, Szandrocho, Charzewski, Szewczyk, Pruchnik, Folta, Shkurikhin, Rozpędowski
10' Kamil Szymonowicz
17' Kamil Szymonowicz
37' Kamil Szymonowicz
5' Arnold Charzewski
11' Krystian Pruchnik
14' Arnold Charzewski
17' Damian Szewczyk
18' Piotr Antczak
18' Damian Szewczyk
20' Piotr Antczak
22' Piotr Antczak
25' Bartosz Szandrocho
29' Evgenii Shkurikhin
31' Bartosz Szandrocho
35' Damian Szewczyk
36' Evgenii Shkurikhin
40' Arnold Charzewski
Zawodnik meczu: Damian Szewczyk (Damian będzie śnił się bramkarzowi i obrońcom Koksztysu. Zawodnik ten był niezwykle aktywny, a w ofensywie wyczyniał cuda. Strzelił trzy bramki i zanotował cztery asystyWyróżnić należy również Arnolda Charzewskiego. )

FC AmRest w ostatniej kolejce odpoczywał i pauzował. FC Koksztys natomiast nie próżnował i zdobył kolejne trzy punkty, pokonując niżej notowane JaCierpieDole FC. Dzięki temu zbliżył się do AmRestu na jeden punkt. Mający realne szanse na koronę króla strzelców Kamil Szymonowicz (drugi w klasyfikacji, gorszy tylko o jednego gola od Łukasza Nowaka z Qiagen), a także Wojciech Koksztys (siódmy w tym zestawieniu) z pewnością chętnie pochwalą się swoimi zdolnościami trafiania piłką do siatki. Czy będą robić to z taką łatwością jak do tej pory? Nie jest to wcale takie oczywiste - FC AmRest ma bowiem najszczelniejszą defensywę ze wszystkich drugoligowców i do tej pory stracił zaledwie 15 bramek. Koksztys zagra dzisiaj bez....Wojtka Koksztysa. AmRest dzisiaj bez pierwszego bramkarza - Marcina Krupy. W jego miejsce - dogłoszony Dominik Rozpędowski.

1' Szarża Damiana Szewczyka prawą stroną zostaje zakończona strzałem po ziemi, obok słupka!
2' Szewczyk krótkim zwodem mija bramkarza i oddaje mocne uderzenie, które instynktownie Łukasz Zborowski odbija do boku.
5' (1:0) - Bartosz Szandrocho z rzutu rożnego dośrodkowuje piłkę w pole karne. Tam idealnie odnajduje się Arnold Charzewski, który urywa się obrońcy i strzałem z główki, pod poprzeczkę nie daje żadnych szans Zborowskiemu.
6' Próba Szandrocho z dalszej odległości i futbolówka po niej przelatuje tuż nad poprzeczką.
7' Szewczyk ma trochę miejsca przed polem karnym, lecz tego nie wykorzystuje. Jego strzał sprzed pola karnego jest zbyt lekki, aby zaskoczyć dobrze ustawionego Zborowskiego.
8' Koksztys staje przed szansą na gola dającego wyrównanie. Dwóch na jednego Dominika Rozpędowskiego wychodzą Kamil Szymonowicz z partnerem z zespołu. Podanie Kamila idealnie odczytuje golkiper AmRestu i udanie wyłapuje piłkę.
9' Szymonowicz huknął z dystansu i w ekwilibrystyczny sposób interweniuje bramkarz, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką!
10' (1:1) - Szybko rozegrany rzut rożny. Hubert Harasym centruje futbolówkę w pole karne do Szymonowicza, a ten strzałem z najbliższej odległości doprowadza do wyrównania.
11' (2:1) - Po rzucie rożnym wykonywanym przez AmRest piłka zostaje wycofana na przedpole. Do niej w porę dopada Krystian Pruchnik, który bez zastanowienia oddaje strzał na bramkę, mamy rykoszet i zasłonięty Zborowski musi wyciągać piłkę z siatki po raz drugi.
12' Marcin Wiśniewski oddaje mocny strzał z dystansu i znowu bardzo dobrze po nim interweniuje Rozpędowski, zbijając piłkę do boku!
14' (3:1) - Strata obrońcy Koksztysu przed własnym polem karnym. Piłkę zgarnia Charzewski i oddaje mocny strzał w kierunku bramki rywali, który znajduje drogę do bramki. Zborowski znowu był zasłonięty i po raz kolejny tylko odprowadził piłkę wzrokiem.
15' Przed szansą na gola staje Piotr Nosal, ale futbolówka po jego uderzeniu zatrzymuje się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Rozpędowskiego!
17' (4:1) - Szewczyk decyduje się na indywidualną akcję. Mija po drodzę dwóch rywali i strzałem obok wychodzącego z bramki golkipera, po ziemi zaskakuje bramkarza.
17' (4:2) - Szymonowicz strzałem z "dużego palca" pod poprzeczkę pokonuje Rozpędowskiego!
18' (5:2) - Szewczyk jest dzisiaj nie do zatrzymania dla obrońców rywali i nawet swoim kolegą potrafi zdobyć bramkę. Damian strzela i tym samym nastrzeliwuje Piotra Antczaka, po którym piłka się odbija i ląduje w sieci.
18' (6:2) - Antczak rewanżuje się Szewczykowi, zagrywa mu prostopadłą piłkę, a ten strzałem przy krótszym słupku nie daje szans bramkarzowi.
19' Dusan Folta po ziemi, sprzed pola karnego i na raty interweniuje Zborowski.
20' (7:2) - Strata Wiśniewskiego na rzecz Antczaka, który staje oko w oko ze Zborowskim i płaskim uderzeniem go pokonuje.
21' Techniczne uderzenie Charzewskiego sprzed pola karnego i czujnie Zborowski zbija piłkę na rzut rożny.
22' (8:2) - Szewczyk do Antczaka, a ten upadając strzałem w stylu Zlatana Ibrahimovicia kompletnie dezorientuje Zborowskiego, który po raz ósmy musi wyciągać piłkę z siatki.
25' (9:2) - Zborowski nie jest dzisiaj dobrze dysponowany. Kolejny strzał rywala znajduje drogę do bramki. Tym razem jest to lob z połowy boiska autorstwa Bartosza Szandrocho.
26' Szandrocho po ziemi sprzed pola karnego strzela i futbolówkę pewnie wyłapuje golkiper Koksztysu.
26' Szybka akcja AmRestu zakończona zostaje strzałem z woleja przez Charzewskiego, po którym Zborowski dość niepewnie zbija piłkę na róg.
28' Kamil Grodzki może zmiejszyć stratę do rywala, ale w sytuacji sam na sam uderza obok bramki.
28' Szymonowicz przechwytuje piłkę pod polem karnym przeciwników i natychmiast strzela, ale czujny jest Rozpędowski i paruje "balon" na poprzeczkę!
29' (10:2) - Szewczyk z autu zagrywa w pole karne do Evgeniego Shkurikhina, a ten strzałem z najbliższej odległości, pod poprzeczkę znajduje sposób na pokonanie Zborowskiego.
31' (11:2) - Pruchnik do Szandrocho, a ten huknął jak z armaty i piłka po rykoszecie i interwencji Zborowskiego wpada do siatki niemalże w samo okienko bramki Koksztysu!
32' Strzał Michała Sobańskiego z pierwszej piłki przelatuje obok dalszego słupka bramki przeciwników.
34' Szandrocho ze skrzydła schodzi do środka i oddaje strzał po ziemi, który nieznacznie mija bramkę Koksztysu.
35' (12:2) - Shkurkhin w pole karne podaje do Szewczyka, a ten strzałem z półwoleja pokonuje Zborowskiego.
36' (13:2) - Kolejna świetna akcja AmRestu. Shkurkhin-Szewczyk-Shkurkhin i mamy kolejnego gola!
37' (13:3) - Daleki wyrzut Zborowskiego w kierunku pola karnego rywali. Tam piłkę przejmuje Szymonowicz, przyjmuje ją i strzałem obok wychodzącego z bramki Rozpędowskiego - pakuje futbolówkę do siatki.
39' To byłoby fenomenalnie ukoronowanie dzisiejszej gry Szewczyka. Zawodnik z numerem "42" dostaje piłkę w pole karne i strzela z piętką, lecz obok słupka.
39' Grodzki popędził z piłką i oddaje strzał, który przed siebie zbija Rozpędowski.
40' (14:3) - Charzewski strzałem w długi róg bramki zaskakuje Zborowskiego. Jest to ostatni gol w tym spotkaniu.

AmRest rozgromił Koksztys i dzięki wygranej umocnił się na najniższym stopniu podium. Bartosz Szandrocho i spółka mają zatem nie tylko realne szanse na awans, ale przede wszystkim na medale na koniec sezonu. Co do Koksztysu to plasuje się w środku tabeli i raczej nic bardziej korzystnego tej zimy nie ugra. Następne pary meczowe obu tych ekip to: NG Engineering - AmRest oraz FC Koksztys - P.O.M Kigema.