08.02 godz. 22:35, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
Brat Albert (ofc)
NG Engineering
0 : 3
( Walkover )

Najciekawiej zapowiadającym się pojedynkiem w drugiej lidze w tym tygodniu będzie pojedynek czwartego w tabeli NG Engineering z trzecim Bratem Albertem. NGE to trzecia siła ofensywna drugiej ligi (najlepszy z napastników Engineering Bartosz Sikora strzelił w tym sezonie 12 goli) i czwarta pod względem szczelności defensywa. Statystyki Brata Alberta prezentują się jeszcze bardziej okazale - więcej bramek zdobyła tylko P.O.M. Kigema, mniej stracił tylko FC Żwir i AmRest. Do tego dochodzi wicelider klasyfikacji topowych strzelców - Rafał Biel, który tej zimy do siatki trafiał już 18 razy. A to gwarantuje nam jedno - nudzić się w środę na pewno nie będziemy!

2' Słupek po strzale Dawida Durmaja!
5' Mocny strzał Rafała Biel sprzed pola karnego i piłkę z trudem do boku zbija Marek Płoszczyca.
7' Bramkarza rywali uderzeniem z dalszej odległości stara się zaskoczyć Damian Karczewski, ale piłkę po jego próbie do boku zbija bramkarz.
9' (1:0) - Miłosz Czerniak strzałem z rzutu wolnego zaskakuje Tomasza Figlarza.
10' (1:1) - Fatalny błąd w obronie NGE. Piłkę na wolne pole dostaje Piotr Kowalczyk i strzałem pod poprzeczkę pokonuje Płoszczycę.
14' Strzał Kowalczyka z dalszej odległości do boku zbija Płoszczyca!
15' Kąśliwe uderzenie Karczewskiego na róg piłkę, z trudem paruje bramkarz.
18' Patryk Rozwadowski w tempo zagrywa do Biel, a ten uderza z pierwszej piłki - wysoko nad poprzeczką.
18' Zabawy Płoszczycy pod własną bramką mogą zakończyć się golem. Bramkarz NGE chcąc wybić piłkę nabija Karczewskiego i futbolówka szczęśliwie ląduje na poprzeczce bramki przeciwników.
19' Czerniak dostaje piłkę w pole karne przeciwników i uderzeniem z pierwszej piłki - przenosi ją nad bramką Brata Alberta.
24' (2:1) - Biel staje oko w oko z bramkarzem, oddaje strzał, który po interwencji bramkarza ląduje w siatce.
25' Burdun oddaje mocny strzał po ziemi, który instynktownie nogami broni Figlarz.
26' Uderzenie Peciaka sprzed pola karnego udanie broni Figlarz.
27' (2:2) - Peciak wykorzystuje fakt, że bramkarz nie chwycił piłki po jego strzale i udanie go dobija, doprowadzając tym samym do remisu!
28' (2:3) - Sebastian Leśniewski płaskim strzałem obok interweniującego Figlarza - pakuje piłkę do siatki.
29' Czerniak huknął z dystansu i piłkę po jego strzale do boku zbija Figlarz.
33' (2:4) - Leśniewski staje oko w oko z Figlarzem i mocnym strzałem pod poprzeczkę - go pokonuje!
36' (3:4) - Kowalczyk w tempo zagrywa do Rozwadowskiego, a ten mocnym strzałem z pola karnego pokonuje Płoszczycę.
37' Rozwadowski mija rywala, schodzi do skrzydła i strzela - obok dalszego słupka bramki NGE.
38' Strzał Kowalczyka zamienia się w zagranie do Biel, a ten z bliska uderza wprost w Płoszczycę!
40' (4:4) - Rozklepana defensywa NGE. Karczewski kładzie bramkarza i strzałem do pustaka doprowadza do wyrównania!

OSTATECZNIE MECZ TEN ZOSTAJE ZWERYFIKOWANY PRZEZ WROCBALOWĄ KOMISJĘ DYSCYPLINARNĄ JAKO WALKOWER NA KORZYŚĆ BRATA ALBERTA, PONIEWAŻ W DRUŻYNIE NG ENGINEERING, JAK SIĘ OKAZAŁO ZAGRAŁ NIEUPRAWNIONY DO GRY ZAWODNIK (SEBASTIAN LEŚNIEWSKI, NR 10 - NIEZGŁOSZONY DO ROZGRYWEK). EKIPA MACIEJA GUDRY WYGRYWA OSTATECZNIE 3:0, A ICH PRZECIWNIK ZOSTAJE UKARANY JEDNYM PUNKTEM MINUSOWYM. Nastepne pary meczowe obu tych ekip to: P.O.M Kigema - NG Engineering oraz Brat Albert - FC ŻWiR.