06.02 godz. 21:00, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
10 : 16
( 4 : 7 )
Skład: Zborowski, Nosal, Szyszka, Ofierski, Szymonowicz, Wiśniewski, Grodzki, Sobański, Koksztys
Skład: Chajewski, Dębicki, Łabuda, Pandza, Stolaś, Śleszyński, Stępień, Nowak, Cęcek, Chlapiński
2' Kamil Szymonowicz
6' Kamil Szymonowicz
8' Kamil Grodzki
9' Wojciech Koksztys
15' Wojciech Koksztys
17' Kamil Szymonowicz
22' Wojciech Koksztys
23' Kamil Szymonowicz
24' Kamil Grodzki
25' Kamil Szymonowicz
28' Wojciech Koksztys
31' Kamil Szymonowicz
32' Paweł Łabuda (Gol samobójczy)
33' Kamil Szymonowicz
37' Kamil Szymonowicz
38' Kamil Szymonowicz
1' Łukasz Nowak
4' Łukasz Nowak
7' Łukasz Nowak
9' Łukasz Nowak
14' Piotr Pandza
28' Łukasz Nowak
35' Łukasz Nowak
36' Łukasz Nowak
38' Krzysztof Chlapiński
39' Łukasz Nowak
40' Łukasz Nowak
Zawodnik meczu: Łukasz Nowak (Chociaż jego drużyna przegrała, to jakby wyciągnąć go z jej składu, to Qiagen przegrałby jeszcze bardziej druzgocąco. Łukasz strzelił dziewięć goli. Wyróżnić należy również Kamila Szymonowicza i Wojciecha Koksztysa. )

Debiutujący we Wrocbalu Qiagen DNA Crew ostatnich tygodni nie może zaliczyć do udanych - team Dariusza Dębickiego przegrał trzy mecze z rzędu, z czego w ostatnim został wręcz rozgromiony przez lidera - P.O.M. Kigemę 6:17. Poskutkowało to sukcesywnym spadkiem w ligowej tabeli i obecnie Qiagen znajduje się w mało pożądanej czerwonej strefie. Koksztys po porażkach z wyżej notowanymi Bratem Albertem i FC Żwirem przełamał się i pokonał Czarnego Byka, dzięki czemu awansował na siódmą lokatę. Mimo trzech punktów dzielących oba zespoły w tabeli pojedynek zapowiada się wyrównanie. Do tego Wrocbalowy Bukmacher wróży w poniedziałek sporo goli. Czy Kamil Szymonowicz i Łukasz Nowak nie zawiodą jego oczekiwań? Już jutro się o tym przekonamy!

1' (1:0) - Błąd obrony Koksztysu. Piłkę rywalowi zabiera Łukasz Nowak i płaskim strzałem przy dalszym słupku zaskakuje Łukasza Zborowskiego.
2' (1:1) - Długo na odpowiedź nie trzeba było czekać. Naganna postawa defensorów Qiagen DNA Crew, futbolówkę przechwytuje Kamil Szymonowicz i doprowadza do remisu.
4' (2:1) - Nowak oddaje strzał sprzed pola karnego, mamy lekki rykoszet i piłka wpada do siatki tuż przy krótszym słupku bramki Koksztysu.
6' (2:2) - Co akcja to gol. Drugi strzał w tym meczu oddaje Szymonowicz i zdobywa drugiego gola.
7' (3:2) - Piotr Pandza zagrywa prostopadle do Nowaka, a ten strzałem obok wychodzącego golkipera - kompletuje hattricka.
8' (3:3) - Nie udaje się Qiagen'owi odskoczyć rywalowi i znowu mamy remis. Szymonowicz w pole karne, w tempo zagrywa do Kamila Grodzkiego, a ten strzałem z najbliższej odległości pokonuje Dariusza Dębickiego.
9' (3:4) - Wojciech Kosztys uderza sprzed pola karnego i także on może cieszyć się z gola. Koksztys na prowadzeniu.
9' (4:4) - Kanonada strzelecka trwa w najlepsze. Nowak jest nie do zatrzymania dla obrony rywali. Wysoki presing snajpera Qiagen'u owocuje bramką. Łukasz dotyka piłkę, ta odbija się od słupka i wpada do siatki.
10' Strzał Nowaka z lewej strony i słupek ratuje Zborowskiego od utraty gola!
14' Piotr Pandza fauluje przeciwnika i zostaje ukarany żółtą kartką.
15' (4:5) - Wojciech Koksztys mając trochę miejsca przed polem karnym, decyduje się na sprytne uderzenie, które ląduje w sieci, tuż przy dalszym słupku bramki przeciwników.
15' (4:6) - Koksztys huknął z dystansu i piłka wpada do siatki tuż pod poprzeczkę - Dębicki bez szans, a snajper "gości" kompletuje hattricka.
17' (4:7) - Złe rozegranie piłki w defensywie Qiagen'u. Futbolówkę zabiera Szymonowicz i mocnym strzałem po ziemi pokonuje Dębickiego!
19' Kontra Qiagen. Pandza do Nowaka, a ten na wślizgu uderza tuż obok słupka.
20' Nowak urywa się obrońcy, staje oko w oko z bramkarzem i trafia wprost w niego!
22' (4:8) - Koksztys zabiera piłkę obrońcy Qiagen i technicznym strzałem sprzed pola karnego, przy słupku pokonuje Dębickiego!
23' (4:9) - Koksztys w tempo zagrywa do Szymonowicza, a ten strzałem w długi róg bramki pokonuje Dębickiego po raz czwarty w tym spotkaniu!
24' (4:10) - Defensywa Qiagenu jest dzisiaj dziurawa jak szwajcarski ser. Kolejna głupia strata. Łukasz Szyszka zagrywa na lewe skrzydło do Grodzkiego, a ten strzałem obok interweniującego golkipera - podwyższa prowadzenie Koksztysu!
25' (4:11) - Grodzki do Szymonowicza, strzał w środek bramki i kolejny gol!
28' Koksztys fauluje rywala i zostaje ukarany przez sędziego żółtym kartonikiem.
28' (5:11) - Rzut wolny dla Qiagen'u przed polem karnym przeciwnika. Do jego wykonania podchodzi Nowak i technicznym, sprytnym, strzałem po ziemi przy słupku zaskakuje zdezorientowanego Zborowskiego!
31' (5:12) - Koksztys do Szymonowicza, a ten strzałem z najbliższej odległości pokonuje bramkarza rywali.
32' (5:13) - Pechowa interwencja Pawła Łabudy we własnym polu karnym. Obrońca Qiagen'u pokonuje własnego golkipera!
33' (5:14) - Szymonowicz z dystansu i gracz ten po raz kolejny, po raz siódmy - pokonuje Dębickiego.
35' (6:14) - Nowak kontra Zborowski. Płaski strzał i znajduje drogę do siatki tuż między nogami golkipera Koksztysu.
36' (7:14) - Qiagen idzie za cisoem, a Nowak zdobywa kolejnego gola - już siódmego!
37' (7:15) - Szymonowicz-Wiśniewski-Szymonowicz i mamy jeszcze jedną bramkę po strzale do "pustaka"
38' (7:16) - Szymonowicz uprzedza bramkarza i strzałem na wślizgu go pokonuje!
39' (8:16) - W końcu w ekipie Qiagen gola strzela ktoś inny i jest to Krzysztof Chłapiński.
39' (9:16) - Nowak strzałem po ziemi przy dalszym słupku po raz ósmy znajduje sposób na Zborowskiego.
40' (10:16) - Bramkarze dzisiaj nie popisują wybitnymi interwencjami. Nowak po ziemi z dystansu, Zborowski chciał bronić to uderzenie nogą, ale piłka po otarciu się o podeszwę wpada do siatki, idealnie przy słupku.

Istną strzelaninę zobaczyli kibice w starciu drugoligowców. Tutaj pojęcie - defensywa - nie istaniało i przełożyło się to na wynik. Ostatecznie Koksztys rozbił Qiagen - 16:10, ale momentami, zwłaszcza w pierwszej odsłonie - łatwego życia nie miał. Dzięki tej wygranej team dowodzony przez Łukasza Zborowskiego przedostał się w środek ligowej stawki i ma jeszcze teoretyczne szanse na awans. Łukasz Nowak i spółka znowu zawiedli i ciągle zajmują miejsce w strefie spadkowej. Nastepne pary meczowe obu tych ekip to: KS Monterail - Qiagen DNA Crew oraz FC Koksztys - JaCierpieDole FC.