03.02 godz. 21:50, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
3 : 12
( 0 : 5 )
Skład: Maziarz, Gudra, Biel, Kowalczyk, Gudra, Karczewski, Rozwadowski, Banaś
Skład: Andrunyk, Pondel, Pondel, Milczanowski, Czuchraj, Leszczyński, Rajczakowski, Toczek, Baran, Kohut, Styncel, Mrzygłód
8' Karol Leszczyński (Gol samobójczy)
12' Michał Maziarz
13' Rafał Biel
16' Piotr Kowalczyk
18' Michał Maziarz
21' Rafał Biel
24' Piotr Kowalczyk
31' Piotr Kowalczyk
33' Rafał Biel
33' Piotr Kowalczyk
33' Patryk Rozwadowski
37' Rafał Biel
29' Misza Andrunyk
34' Edward Mrzygłód
39' Edward Mrzygłód
Zawodnik meczu: Rafał Biel (Rafał po raz kolejny poprowadził swoją drużynę do wygranej. Znowu był bardzo aktywny i z łatwością znajdował sposób na pokonywanie bramkarza rywali. Uczynił to czterokrotnie. Wyróżnić trzeba także Piotra Kowalczyka. )

JaCierpieDole FC nie będzie mieć łatwej przeprawy dzisiaj, kiedy to zmierzy się z Bratem Albertem. Nawet Stevie Wonder zauważyłby kto w tym starciu występuje w roli faworyta. Osiem miejsc wyżej w ligowej tabeli, dwa razy więcej bramek strzelonych (nic dziwnego, z liderem klasyfikacji najlepszych strzelców w składzie - Rafałem Bielem), prawie trzy razy mniej goli straconych. Wszelkie statystyki przemawiają za Bratem Albertem i to zespół Maćka Gudry typowany jest jako kandydat do zdobycia trzech oczek. Czy JCD pokusi się o sprawienie niespodzianki?

2' Mocny strzał Miszy Andrunyka z dystansu i piłkę do boku z trudem zbija Jacek Karczewski.
4' Rafał Biel oddaje strzał z woleja, z lewej strony, po którym futbolówka przelatuje obok dalszego słupka bramki strzeżonej przez Jakuba Pondla.
5' Strzał Piotra Barana z powietrza przelatuje tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką. Po chwili Baran oddaje jeszcze jeden strzał i chwyta go bez większych problemów - Karczewski.
6' Próba Karola Leszczyńskiego, ale to jego uderzenie nie miało ani siły, ani precyzyzji i bramkarz Brata Alberta - bez problemu je złapał.
7' Edward Mrzygłód z powietrza, który pewnie wyłapuje Karczewski.
7' Marta Toczek dostaje piłkę w pole karne i uderzając z pola karnego - trafia w słupek!
8' (0:1) - Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Szybki kontratak Brata Alberta. Patryk Rozwadowski na skrzydło zagrywa do Piotra Kowalczyka, ten centruje piłkę w pole karne, a tam pechowo interweniuje Leszczyński, który na wślizgu pakuje piłkę do własnej siatki. Skończyły się męczarnie ekipy Macieja Gudry, bowiem wychodzi ona na prowadzenie!
10' Dobra interwencja Jakuba Pondla po strzale Patryka Rozwadowskiego z lewej strony. Mamy rzut rożny.
11' Strzał Biel sprzed pola karnego przelatuje tuż nad poprzeczką bramki JaCierpieDole.
12' (0:2) - Rzut rożny dla Brata Alberta z prawej strony. Wykonuje go Piotr Kowalczyk, który zagrywa na przedpole do nadbiegającącego Michała Maziarza, który potężnym uderzeniem z pierwszej piłki, przy dalszym słupku - nie daje żadnych szans J.Pondlowi na pomyślną interwencje.
12' Baran mając trochę miejsca na prawej stronie, przymierzył i huknął pod poprzeczkę, tak, że z wielkim trudem Karczewski zbija futbolówkę na róg!
13' (0:3) - Posypała się gra defensywna JCD. Marcin Milczanowski zamiast wybić piłkę na aut, chciał nastrzelić rywala, lecz zrobił to nieumiejętnie. W efekcie futbolówka spadła pod nogi Biel, a ten strzałem z najbliższej odległości, przy słupku zaskakuje bramkarza rywali.
14' Strzał Milczanowskiego z prawej flanki - instynktownie broni Karczewski. Jeszcze próba Andrunyka - przelatuje tuż obok bramki.
16' (0:4) - Kowalczyk wykorzystuje fakt, że ma dużo miejsca przed polem karnym przeciwnika i technicznym, płaskim strzałem po ziemi - zaskakuje J.Pondla, który w tej sytuacji mógł zachować się nieco lepiej.
17' Mateusz Gudra staje oko w oko z Jakubem Pondlem i przegrywa ten pojedynek. Jednakże młody golkiper JCD po chwili wychodzi poza własne pole karne i pechowo dotyka piłkę ręką, tak więc sędzia Marcin Niciński dyktuje rzut wolny.
18' (0:5) - Rzut wolny dla Brata Alberta. Do jego wykonania podchodzi Maziarz i sprytnym strzałem, po ziemi, obok muru - pakuje piłkę do siatki.
19' Kolejna próba Barana z dalszej odległości nieznacznie mija bramkę BA.
21' (0:6) - Biel mając trochę miejsca na prawej stronie natychmiast to wykorzystuje. Niekryty przez nikogo - oddaje płaski strzał, który znajduje drogę do bramki, tuż przy dalszym słupku.
22' Uderzenie Andrunyka z prawej strony przelatuje obok bramki strzeżonej przez Karczewskiego.
24' (0:7) - Szybki atak Brata Alberta. Biel zagrywa z prawej strony do niekrytego pod bramką Kowalczyka, a ten ze stoickim spokojem pakuje futbolówkę do pustej bramki.
26' Rafał Biel mija Michała Pondla, staje oko w oko z jego młodszym bratem i przegrywa ten pojedynek. Młody golkiper JCD interweniuje na tyle szczęśliwie, że w interwencji nabija snajpera przeciwników.
27' Szarża Milczanowskiego zakończona zostaje strzałem, który przelatuje tuż nad poprzeczką.
28' Kontra JCD. Trzech na jednego obrońcę, jednakże "zakręcił" się w niej Leszczyński, któremu w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybija obrońca. A mógł Karol zagrać do lepiej ustawionych Miszy Andrunyka i Radka Kohuta...
29' (1:7) - W końcu niewielka radość zapanowała w obozie JCD, bowiem pada bramka dla tej drużyny. Andrunyk z prawego skrzydła schodzi do środka i mocnym strzałem przy dalszym słupku - nie daje żadnych szans Karczewskiemu na pomyślną interwencje!
30' Strzał Andrunyka z dystansu udanie broni Karczewski.
31' (1:8) - Fatalnie ustawiona defensywa JCD, której w zasadzie w tym momencie nie ma. Kowalczyk wychodzi w sytuacji sam na sam z J.Pondel i...trafia w słupek! Gol jednak padnie, bowiem futbolówka spada pod nogi snajpera BA, a ten umieszcza ją w pustej bramce.
33' (1:9) - Rozregulowała się gra JCD - nikt nie broni, nikt nie atakuje i Brat Albert to wykorzystuje. Po szybkim ataku swojej drużyny Biel dostaje futbolówkę pod bramkę i mocnym strzałem obok interweniującego golkipera - pakuje piłkę do siatki, tuż pod poprzeczkę! Jest to hattrick Rafała w tym meczu!
33' (1:10) - Rozklepana defensywa JCD i piłkę do siatki, również po raz trzeci w tym spotkaniu pakuje Kowalczyk.
33' (1:11) - Koszmar JCD trwa dalej. Obrona dowodzona przez Łukasza Czuchraja nie wyrabia. Rozwadowski mija defensora rywali i będąc pod polem karnym, strzałem między wychodzącym golkiperem, a słupkiem - umieszcza "balon" w bramce.
34' (2:11) - Złe rozegranie piłki w szeregach defensywy Brata Alberta. Przechwytuje ją Mrzygłód i na raty pokonuje Karczewskiego!
35' Mocny strzał Andrunyka sprzed pola karnego świetnie broni Karczewski.
36' Gudra z dystansu, po ziemi i udanie nogami interweniuje J.Pondel.
37' Centra Kohuta w pole karne i tam akcji nie zamyka Baran!
37' (2:12) - Biel jest dzisiaj nie do zatrzymania dla defensywy JaCierpieDole. Po raz kolejny nikt nie otoczył go opieką i on to wykorzystał - umieszczając futbolówkę w siatce po raz czwarty!
38' (3:12) - Mrzygłód przyjęciem mija obrońcę i ładnym uderzeniem z woleja, przy słupku - pokonuje Karczewskiego.
39' Swojego gola może strzelić Mateusz Gudra, ale mając przed sobą niemalże pustą bramkę, zostaje zablokowany przez wracającego do defensywy Mrzygłóda.

Tylko do dziesiątej minuty mieliśmy spotkanie wyrównane, w którym lepiej sprawował się zespół Łukasza Czuchraja. Ten jednak nie potrafił zaskoczyć świetnie dysponowanego między słupkami Jacka Karczewskiego. Indolencja w ofensywie, sprawiła, że do głosu zaczął dochodzić Brat Albert. Doświadczony zespół wykorzystał proste błędy debiutanta i do przerwy ustawił sobie ten mecz. W drugiej odsłonie tylko punktował rywala, który nie był w stanie nic wielkiego zdziałać. W efekcie JCD po raz kolejny wysoko przegrało i nadal znajduje się na trzecim miejscu od końca. Wysoki triumf dał teamowi Macieja Gudry trzecią lokatę w stawce. Następne pary meczowe obu tych ekip to: JCD - FC AmRest oraz NGE - Brat Albert.