01.02 godz. 19:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
( 7 : 3 )
Skład: Dębicki, Pandza, Stolaś, Śleszyński, Nowak, Cęcek, Chlapiński
Skład: Świderski, Szczepański, Sokołowski, Dziedzic, Bergier, Rosiecki, Czerwiński, Ogrodnik
3' Piotr Pandza
14' Piotr Śleszyński
16' Łukasz Nowak
27' Łukasz Nowak
38' Łukasz Nowak
39' Łukasz Nowak
3' Marcin Świderski
6' Adrian Bergier
7' Kamil Dziedzic
8' Krzysztof Czerwiński
10' Piotr Sokołowski
17' Kamil Dziedzic
18' Sławomir Rosiecki
22' Krzysztof Czerwiński
24' Kamil Dziedzic
25' Adrian Bergier
31' Sławomir Rosiecki
32' Sławomir Rosiecki
33' Sławomir Rosiecki
34' Sławomir Rosiecki
35' Krzysztof Czerwiński
38' Krzysztof Czerwiński
40' Sławomir Rosiecki
Zawodnik meczu: Sławomir Rosiecki (Bramkarz Qiagen może go śmiało znienawidzić. Sześć razy wpisywał się na listę strzelców, raz występował w roli asystenta.)

Tempa nie zwalnia lider OFC2 - Kigema. Co prawda ostatnio team Rafała Szczepańskiego trochę pomęczył się z AmRestem i wygrał tylko jedną bramką, no ale zwycięzców się nie sądzi, a trzy punkty to trzy punkty. A tych punktów Kigema ma już na koncie 12, a więc aż o 9 więcej od Qiagen DNA Crew, mając przy tym jeden mecz rozegrany więcej. Duży wkład w ten stan rzeczy mieli Sławek Rosiecki i Kamil Dziedzic, którzy łącznie strzelili aż 23 gole, czyli o 7 więcej od całego zespołu Qiagen. Dziesięć spośród 16 zdobytych w tym sezonie goli przez DNA strzelił jeden zawodnik - Łukasz Nowak. Obrońcy jednej i drugiej ekipy będą mieli więc co robić, a o to, że piłka będzie wpadała do siatki dzisiaj wieczorem możemy być spokojni.

3' - Kamil Dziedzic posyła piłkę obok słupka.
3' - (1:0) Worek z bramkami się rozwiązuje - Bergier podaje do Świderskiego, a ten sprytnie podcina piłkę nad interweniującym golkiperem Qiagen.
3' - (1:1) Szybsza od TGV odpowiedź Qiagen - strzał po długim w wykonaniu Piotra Pandzy i mamy remis.
6' - (2:1) Uderzenie zza pola karnego w wykonaniu Adriana Bergiera i Kigema ponownie obejmuje prowadzenie.
7' - (3:1) Świderski podaje do Dziedzica a ten głową przelobowuje bramkarza Qiagen.
8' - (4:1) Sławek Rosiecki zagrywa z prawej strony w pole karne do dobrze ustawionego Czerwińskiego, a ten nie zawodzi i pakuje piłkę do siatki.
9' - Dobra interwencja bramkarza Qiagen, strzał Rosieckiego zostaje zatrzymany.
10' - (5:1) Strzał z dystansu oddaje Piotr Sokołowski, a futbolówka wpada do siatki przy samym słupku.
12' - W statystykach zaistnieć chce także bramkarz Kigemy - Szczepański. Piłka po jego strzale w światło bramki jednak nie zmierza.
14' - (5:2) Kigema zdecydowanie woli ofensywę niż defensywę. Koledzy niespecjalnie chcą wspomóc Szczepańskiego, co skutkuje golem dla Qiagen - Nowak podaje do Śleszyńskiego, a ten pokonuje bramkarza Kigemy.
16' - (5:3) Strzał z lewego skrzydła, z lewej nogi w wykonaniu Łukasza Nowaka i mamy kolejną bramkę w tym spotkaniu.
17' - (6:3) Na listę strzelców ponownie wpisuje się Kamil Dziedzic.
18' - (7:3) Adrian Bergier podaje do Sławka Rosieckiego, a ten piętką pokonuje bramkarza Qiagen.
22' - (8:3) Szczepański wychodzi z bramki z piłką, potem oddaje ją Sokołowskiemu, ten Czerwińskiemu no i kolejny gol dla Kigemy staje się faktem.
24' - (9:3) Sześć do dziewięć i mamy kolejną bramkę Kigemy - grający z "6" na plecach Ogrodnik z lewej strony pola karnego zagrywa do mającego "9" na koszulce Dziedzica, a ten pakuje piłkę do siatki kompletując tym samym hat-tricka.
25' - (10:3) Pękła dyszka - Adrian Bergier technicznym strzałem z dystansu podwyższa prowadzenie Kigemy.
27' - (10:4) Stratę do rywala zmniejsza nieco najlepszy snajper Qiagen - Łukasz Nowak.
29' - Dobra interwencja Rafała Szczepańskiego przy strzale Nowaka.
31' - (11:4) Kontra Kigemy, Ogrodnik do Rosieckiego i bramkarz Qiagen może szukać w siatce futbolówki.
32' - (12:4) Ogrodnik zauważył, że warto podawać do Rosieckiego, bo ten wykańcza te podania wzorowo. No i mamy kolejną asystę Patryka i hat- trick Sławka.
33' - (13:4) Rosiecki wychodzi z założenia, że hat-tricki są dla leszczy i po raz czwarty wpisuje się na listę strzelców.
34' - (14:4) To już powoli robi się nudne - Rosiecki skręca dwóch obrońców i strzela piątego gola w dniu dzisiejszym.
35' - (15:4) Z hat-tricka zadowolony może być także Krzysztof Czerwiński. Kigema nie ma litości dla bramkarza Qiagen.
38' - (16:4) Krzysztof Czerwiński stojąc dwa metry przed bramką nie daje szans golkiperowi Qiagen, a za podanie może podziękować Świderskiemu.
38' - (16:5) Kolejna błyskawiczna odpowiedź Qiagen - Szczepański kapituluje po uderzeniu z dystansu Nowaka.
39' - (16:6) Łukasz Nowak biorąc przykład z kolegów z Kigemy strzela swojego czwartego gola dzisiaj.
40' - (17:6) Na sam koniec przypomina o sobie jeszcze największe utrapienie bramkarza DNA - Sławek Rosiecki, który trafia do siatki już po raz szósty.

Kigema przez 40 minut kontrolowała przebieg meczu i bez większych trudności pokonała wysoko Qiagen DNA Crew. To już piąta wygrana z rzędu i czwarty pogrom zaserwowany rywalom w tym sezonie przez zespół Rafała Szczepańskiego, który jest na najlepszej drodze do awansu zajmując pierwsze miejsce w tabeli z dwoma punktami przewagi nad drugim FC Żwirem. Następne pary meczowe obu tych ekip to: Kigema - NG Engineering oraz Qiagen DNA Crew - FC Koksztys.