30.01 godz. 21:00, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
7 : 11
( 3 : 4 )
Skład: Zborowski, Nosal, Ofierski, Szymonowicz, Wiśniewski, Grodzki, Koksztys
Skład: Szycher, Wolan, Mazurkiewicz, Owczarek, Wolan, Matuszny, Provatas
4' Wojciech Koksztys
8' Kamil Szymonowicz
10' Wojciech Koksztys
15' Kamil Szymonowicz
25' Kamil Szymonowicz
26' Kamil Szymonowicz
27' Wojciech Koksztys
27' Marcin Wiśniewski
36' Kamil Grodzki
38' Wojciech Koksztys
38' Kamil Szymonowicz
3' Przemysław Matuszny
5' Tomasz Owczarek
17' Rafał Wolan
25' Przemysław Matuszny
32' Przemysław Matuszny
34' Rafał Wolan
39' Przemysław Matuszny
Zawodnik meczu: Kamil Szymonowicz (Kapitalny występ Kamila, którego wszędzie było pełno, zwłaszcza pod bramką rywali. Tam odnajdował się świetnie, czego dowodem jest fakt zdobycia pięciu goli i zanotowania jednej asysty. Wyróżnić należy także Wojciecha Koksztysa i Łukasza Zborowskiego. )

Po trzy spotkania rozegrały do tej pory ekipy Czarnego Byka i FC Koksztysa. Początkowa faza sezonu bardziej udana jest dla zespołu Rafała Wolana, który dwa razy schodził z boiska jako zwycięzca, a raz jako przegrany, czyli na odwrót niż debiutujący we Wrocbalu team Łukasza Szyszki. Obie ekipy prezentują się podobnie ze strony defensywnej, mając po 24 gole po stronie strat. Lepiej w trafianiu do siatki radzą sobie jednak gracze Byków, o czym świadczy o 12 bramek zdobytych więcej od Złotych Lwów. Czy teraz ta statystyka też się potwierdzi i Czarny Byk okaże się skuteczniejszy od debiutanta? Czy może będziemy świadkami kolejnych popisów strzeleckich Kamila Szymonowicza? Tego na razie nie wiemy - przekonamy się o tym dziś wieczorem. W tej chwili wiemy tyle, że w meczu tym nie zobaczymy Przemka Wojtusika, który obejrzał czerwony kartonik w spotkaniu z Kigemą.

3' (1:0) - Szybki atak Czarnego Byka zakończony strzałem i w efekcie bramką zdobytą przez Przemysława Matusznego.
4' Matuszny prostopadle zagrywa do Damiana Wolana w pole karne, a ten z bliska przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
4' (1:1) - Krótko rozegrany rzut rożny przez Koksztys. Na przedpole piłkę Wojciechowi Kosztysowi zagrywa kolega z zespołu i gracz z numerem "22" na plecach mocnym strzałem przy dalszym słupku zaskakuje Tomasza Szychera.
5' (2:1) - Natychmiastowa odpowiedź Byka. Kolejna składna akcja tej drużyny. Tomasz Owczarek mając trochę miejsca przed polem karnym oddaje strzał, który wpada do siatki tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Łukasza Zborowskiego.
6' Rafał Wolan staje przed szansą na gola. Jego uderzenie jednak na słupek opuszkami rękawic paruje Zborowski. Po chwili całe niebezpieczeństwo dalekim wybiciem "wyjaśnia" obrońca Koksztysa.
7' Mocny strzał Kamila Szymonowicza sprzed pola karnego - udanie nogami broni Szycher.
8' (2:2) - Kolejny raz Szymonowicz doszedł do pozycji strzeleckiej i uderzeniem z pola karnego, pod poprzeczkę - nie daje żadnych szans bramkarzowi. Mamy remis!
10' (2:3) - Jak to mawia jeden z komentatorów znanej stacji sportowej - "centrostrzał" w wykonaniu Koksztysa i piłka wpada do siatki idealnie przy słupku, obok zaskoczonego Szychera.
13' Kamil Grodzki staje oko w oko z Szycherem i przegrywa ten pojedynek.
14' Płaskie uderzenie Rafała Wolana sprzed pola karnego pewnie wyłapuje Zborowski.
15' (2:4) - Przewinienie Szychera poza własnym polem karnym. Szybko rozegrany rzut wolny przez "gości" i piłkę do siatki po raz drugi w tym spotkaniu pakuje Szymonowicz.
16' Instynktowne interwencje Zborowskiego po strzałach Rafała Wolana i Owczarka (łącznie dwa strzały i dobitka).
17' (3:4) - Owczarek oddaje strzał z lewej strony, który przed siebie zbija Zborowski. Do odbitej piłki dobiega R.Wolan i mocnym strzałem zmniejsza przewagę Koksztysu do jednego trafienia.
19' Poprzeczka po mocnym uderzeniu R.Wolana!
25' (3:5) - Chwilę boiskowej nudy przerwała piękna bramka Szymonowicza z dystansu!
25' (4:5) - Byk odpowiada na to trafienie. Matuszny staje oko w oko ze Zborowskim i strzałem obok wychodzącego golkipera, przy dalszym słupku go pokonuje.
26' (4:6) - Koksztys z autu centruje piłkę w pole karne do Szymonowicza, a ten strzałem z główki pokonuje Szychera.
27' (4:7) - Marcin Wiśniewski huknął z dystansu i Szycher zmuszony jest po raz kolejny wyciągać piłkę z siatki.
27' (4:8) - Koksztys dostaje piłkę przed pole karne i uderzeniem z woleja zaskakuje Szychera.
28' Mocny strzał Matusznego i instynktowna interwencja Zborowskiego.
29' Po rzucie rożnym dla Byka do strzału dochodzi R.Wolan, lecz trafia tylko i wyłącznie w poprzeczkę!
30' Kąśliwy strzał Matusznego z dystansu i futbolówkę na słupek, z wielkim trudem zbija Zborowski.
31' Instynktowna interwencja Szychera po uderzeniu Szymonowicza z bliskiej odległości.
32' (5:8) - Zborowski broni strzał Spirydona Provatasa, ale wobec dobitki Matusznego jest już bezradny.
33' (6:8) - Byk idzie za ciosem, a po podaniu Provatasa piłkę do siatki uderzeniem z ostrego kąta pakuje Rafał Wolan.
34' Szycher nad poprzeczkę zbija piłkę po uderzeniu Szymonowicza.
35' Płaski strzał Provatasa przelatuje tuż obok słupka.
36' (6:9) - Grodzki staje oko w oko z Szycherem i trafia wprost w niego. Po chwili futbolówka znowu spada pod nogi gracza Koksztysu i jego dobitka ląduje w siatce.
37' Rozklepana defensywa Koksztysu i z bliska Matuszny uderza wprost w Zborowskiego.
37' Jeszcze jeden strzał Matusznego i kolejna kapitalna interwencja Zborowskiego.
38' (6:10) - Szybka kontra Koksztysu. Szymonowicz do Koksztysa, a ten umieszcza piłkę w pustej bramce.
38' (6:11) - Strzał Szymonowicza z woleja i piłka ląduje w bramce przy dalszym słupku bramki przeciwników.
39' (7:11) - Matuszny to dzisiaj najjaśniejszy punkt Byka. Kolejne jego uderzenie i kolejny gol.

Spotkanie, w którym obie drużyny postawiły na ofensywny futbol, ale w poniedziałkowy wieczór to gracze Koksztysu byli lepiej dysponowani i nie tylko dobrze finalizowali akcje, ale przede wszystkim - nienajgorzej się bronili. W efekcie zanotowali drugie zwycięstwo w sezonie, dając sygnał, że trzeba jeszcze na nich uważać. Czarny Byk nie grał źle, ale w defensywie kompletnie sobie nie radził i został za to skarcony. Następne pary meczowe obu tych ekip to: FC Lux Torpeda - Czarny Byk oraz Qiagen DNA Crew - FC Koksztys.