09.01 godz. 22:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
( 0 : 7 )
Skład: Antczak, Modric, Charzewski, Szewczyk, Vavriniec, Pruchnik, Krupa, Folta, Shkurikhin, Czop
Skład: Dudulski, Montenegro, Plotnikov, Krzempek, Markiewicz, Rybicki, Białęcki, Rosa, Drab
2' Dusan Folta
2' Evgenii Shkurikhin
10' Krystian Pruchnik
12' Damian Szewczyk
13' Damian Szewczyk
15' Damian Szewczyk
19' Arnold Charzewski
21' Evgenii Shkurikhin
26' Josef Vavriniec
31' Piotr Antczak
35' Damian Szewczyk
37' Piotr Antczak
39' Arnold Charzewski
40' Piotr Antczak
Zawodnik meczu: Damian Szewczyk (Damian był bardzo aktywny przez całe spotkanie. Te zakończył zdobyciem czterech trafień i zanotowaniem kilku asyst. Wyróżnić należy także Piotra Antczaka.)

Nie każdemu z debiutantów powiodło się w pierwszej kolejce. KS Monterail najchętniej tydzień numer jeden wymazałby z pamięci. Najlepszą metodą na zapomnienie o pogromie jaki zgotował ekipie Jana Dudulskiego FC Żwir będzie udana rehabilitacja z FC AmRestem. Zespół Jerzego Tymofiejewa obecnie znajduje się na czwartej lokacie z trzema punktami na koncie, a więc dużo wyżej niż Monterail (pełniące w tej chwili mało zaszczytną rolę "czerwonej latarni" drugiej ligi), jednak w pierwszej kolejce AmRest nie powalił na kolana, a wynik 4:1 z Auto Truckiem aż tak bardzo nie oddaje tego co się działo na boisku. Monterail ma więc szansę zmazać plamę po ostatnim blamażu, musi tylko znaleźć sposób na pokonanie latającego między słupkami jak samolot w przestworzach Marcina Krupę.

2' (0:1) - Dusan Folta oddaje mocny strzał sprzed pola karnego i piłka po interwencji Jana Dudulskiego wpada do siatki!
2' (0:2) - Kolejny cios zadany przez AmRest. Evgenii Shkurikhin staje oko w oko z bramkarzem rywali i płaskim uderzeniem przy słupku go zaskakuje!
3' Shkurikhin wbiega w pole karne i oddaje strzał wprost w Dudulskiego.
5' Dudulski wygrywa pojedynek jeden na jeden z Piotrem Antczakiem.
7' Strzał Arnolda Charzewskiego z lewej strony przelatuje obok słupka bramki KS Monterail.
9' Krystian Pruchnik mija rywala na lewej flance i oddaje płaski strzał, który przelatuje tuż obok bramki przeciwników.
10' (0:3) - Złe ustawienie Dudulskiego w bramce wykorzystuje Pruchnik, który strzałem przy krótszym rogu pakuje piłkę do siatki.
12' (0:4) - Mocny strzał po ziemi z rzutu wolnego autorstwa Damiana Szewczyka i mamy kolejnego gola dla AmRestu.
13' (0:5) - Szewczyk mija rywala i strzela na bramkę, mamy lekki rykoszet i kolejną bramkę dla AmRestu. Dudulski tym razem bez szans!
14' Piechnika vs Dudulski i świetnie interweniuje bramkarza Monterail.
14' Poprzeczka po strzale Bartłomieja Czopa.
15' (0:6) - Szewczyk-Antczak-Szewczyk i ten ostatni kompletuje hattricka strzałem do pustej bramki.
16' Antczak mija rywala i strzela na bramkę, ale znowu zostaje zatrzymany przez udanie interweniującego Dudulskiego.
19' (0:7) - Arnold Charzewski strzałem z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki.
21' (0:8) - Shkurikhin staje oko w oko z bramkarzem, mija go i płaskim strzałem pakuje piłkę do siatki.
26' (0:9) - Josef Vavriniec także ma swojego gola - AmRest zbliża się ku dwucyfrówce.
27' Damian Szewczyk stara się przelobować Dudulskiego, ale przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
31' (0:10) - Piotr Antczak mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje Dudulskiego. Mamy już rezultat dwucyfrowy!
33' Jakub Krzempek wykorzystuje błąd w rozegraniu piłki przez AmRest. Schodzi do prawej strony i oddaje mocne uderzenie, które kapitalnie broni Marcin Krupa.
35' Krzempek z dystansu i piłkę łapie pewnie Krupa.
35' (0:11) - Szewczyk uderzeniem z lewego skrzydła zdobywa kolejnego gola w tym spotkaniu.
37' (0:12) - Antczak dostaje podanie od kolegi, wpada z piłką w pole karne i uderzeniem przy słupku pokonuje Dudulskiego po raz drugi.
39' (0:13) - Charzewski wykorzystuje nieporozumienie pomiędzy bramkarzem, a obrońcą rywali i sprytnym, precyzyjnym uderzeniem przy słupku dokonuje dzieła zniszczenia.
40' (0:14) - Antczak strzałem zaa pola karnego ustala wynik tego spotkania na 14:0.

Bardzo jednostronne spotkanie sfinalizowane pogromem w wykonaniu AmRestu. FC Monterail drugi raz z rzędu zostaje rozbity i najbliższe tygodnie nie wskazują na poprawę wyników. Zespół "czerwonych" wskakuje przynajmniej na dwa dni na fotel lidera drugiej ligi, z kolei debiutant zamyka ligową tabelę. Następne pary meczowe tych ekip to: KS Monterail - NG Engineering oraz FC AmRest - FC Lux Torpeda.