09.01 godz. 21:00, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
11 : 7
( 3 : 2 )
Skład: Zborowski, Nosal, Szyszka, Ofierski, Niedopytalski, Szymonowicz, Wiśniewski, Grodzki, Sobański, Koksztys, Harasym
Skład: Figlarz, Gudra, Biel, Gudra, Lisicki, Rozwadowski, Banaś, Karczewski
6' Kamil Szymonowicz
20' Wojciech Koksztys
24' Kamil Szymonowicz
25' Wojciech Koksztys
38' Kamil Szymonowicz
39' Kamil Szymonowicz
40' Kamil Szymonowicz
2' Rafał Biel
14' Rafał Biel
18' Tomasz Lisicki
21' Rafał Biel
26' Rafał Biel
27' Tomasz Lisicki
29' Damian Karczewski
30' Patryk Rozwadowski
32' Karol Banaś
35' Maciej Gudra
38' Rafał Biel
Zawodnik meczu: Rafał Biel (Nie do zatrzymania dla defensywy FC Koksztys. Rafał strzelił pięć bramek i był niezwykle aktywny przez całe spotkanie. Wyróżnić należy również Kamila Szymonowicza.)

FC Koksztys debiut we Wrocbalu może zaliczyć do udanych - o punkty z Lux Torpedą łatwo nie było, ale dzięki dobrej postawie między słupkami Łukasza Zborowskiego, a także Kamila Szymonowicza w przednich formacjach komplet trafił na konto Złotych Lwów. Teraz Koksztys również nie będzie miał lekkiej przeprawy. Zespół Maćka Gudry może zeszłego sezonu pod balonem nie zwojował (dopiero ósma lokata), ale jest to drużyna niezwykle doświadczona, posiadająca w składzie chociażby takich graczy jak Mateusz Gudra, czy Michał Maziarz. Do tego Brat Albert pozyskał przed sezonem Jacka i Damiana Karczewskich, a także Patryka Rozwadowskiego, jeśli więc nie będzie problemów ze zgraniem i frekwencją meczową biało-zieloni mogą namieszać nieco w drugiej lidze. Jak zacznie się to mieszanie i czy Gudrze i jego kolegom uda się na dzień dobry pokonać debiutanta dowiemy się już dziś wieczorem.

2' (1:0) - Rafał Biel oddaje mocny strzał z dystansu, który wpada do siatki tuż obok nieinterweniującego Łukasza Zborowskiego.
6' (1:1) - Kamil Szymonowicz dostaje piłkę w pole karne i płaskim strzałem przy krótszym słupku zaskakuje Tomasza Figlarza.
8' Uderzenie z piętki w wykonaniu Michała Sobańskiego i piłkę z trudem wyłapuje Figlarz.
10' Mocny strzał Patryka Rozwadowskiego z połowy boiska i futbolówkę do boku odbija Zborowski.
12' Biel sprzed pola karnego strzela - obok bramki.
12' Kolejne mocne uderzenie tym razem Damiana Karczewskiego i znowu świetnie interweniuje Zborowski.
14' (2:1) - Zborowski zbija piłkę przed siebie po strzale Tomasza Lisickiego. Po chwili do futbolówki dobiega Biel i...trafia w golkipera FC Koksztys. Niestety wobec kolejnej dobitki Biela jest już bez szans.
15' Karczewski w tempo zagrywa do Biela, ten z bliska uderza w bramkarza. Po chwili piłka spada pod nogi Karczewskiego, który nie trafia do pustej bramki!
18' (3:1) - Ładny przerzut piłki przez Karola Banasia na wolne pole, w pole karne do Lisickiego, a ten pięknym strzałem z pierwszej piłki, z woleja, pod poprzeczkę podwyższa prowadzenie swojej drużyny.
19' Kąśliwy strzał Marcina Wiśniewskiego z dystansu i z trudem piłkę do boku zbija bramkarz.
20' (3:2) - Wojciech Koksztys technicznym, mierzonym strzałem przy dalszym słupku zaskakuje Figlarza.
21' (4:2) - Biel kompletuje hattricka strzałem zaa pola karnego.
24' (4:3) - Kamil Szymonowicz strzałem ze szpica z dystansu zaskakuje Figlarza. Mamy gola kontaktowego.
25' Świetna interwencja Figlarza po uderzeniu Kamila Grodzkiego z najbliższej odległości.
25' (4:4) - Płaski strzał Koksztysa z lewej strony, piłka odbija się od słupka i wpada do siatki. Mamy remis!
26' (5:4) - Natychmiastowa odpowiedź BA. Biel sprzed pola karnego strzela - idealnie przy dalszym słupku bramki FC Koksztys.
27' (6:4) - Karczewski - Mateusz Gudra - Lisicki i ten ostatni płaskim uderzeniem z pierwszej piłki pokonuje Zborowskiego.
28' Poprzeczka po strzale Szymonowicza!
29' (7:4) - Mamy podwyższenie wyniku po tym jak piłkę do siatki pakuje Karczewski.
30' (8:4) - Brat Albert idzie za ciosem. Kolejny mocny strzał Rozwadowskiego i mamy jego premierową bramkę w OFC.
31' Potężna bomba autorstwa Mateusza Gudry i poprzeczka ratuje Zborowskiego od utraty bramki.
32' Mocny strzał Marcina Wiśniewskiego z rzutu wolnego kapitanie broni Figlarz.
32' (9:4) - Kontra BA i Karol Banaś strzałem z lewej strony pokonuje Zborowskiego.
33' Dobra interwencja Zborowskiego po strzale Macieja Gudry z prawej strony.
35' (10:4) - Kontra Brata Alberta. Mateusz Gudra do Macieja Gudry, a ten pewnym strzałem do pustej bramki pakuje piłkę do siatki.
38' (11:4) - Biel jest dzisiaj nie do zatrzymania. Kolejny strzał i kolejny gol - piąty w tym meczu!
38' (11:5) - Szymonowicz strzałem sprzed pola karnego pokonuje Figlarza.
39' (11:6) - Szymonowicz pakuje piłkę do siatki po raz czwarty uderzeniem przy krótszym słupku.
40' (11:7) - Centra w pole karne Brata Alberta i strzałem z główki Szymonowicz pokonuje Figlarza.

Brat Albert nie bez problemów pokonał Koksztys i odnotował premierową wygraną w sezonie. Zespół Łukasza Zborowskiego przegrał, aczkolwiek z taką grą jeszcze nie jednego zaskoczy. Ekipa Macieja Gudry jeżeli będzie pod balonem zjawiać się w takim składzie jak dzisiaj - to na pewno powalczą o najwyższe laury. Następne pary meczowe tych ekip to: Brat Albert - Auto Truck oraz FC ŻWiR - FC Koksztys.