27.03 godz. 21:00, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Philippe, Sztul, Szatkowski, Kłosowiak, Tuziak, Chałupczak, Kamiński, Kwaśnik, Zimny
Skład: Kucharski, Grygiel, Lechiniak, Habas, Niewiadomski, Jóźwiak
12' Kamil Zimny
20' Kamil Zimny
24' Marek Kucharski (Gol samobójczy)
32' Kamil Zimny
39' Jakub Chałupczak
13' Michał Grygiel
34' Marcin Lechiniak
37' Marcin Lechiniak
Zawodnik meczu: Kamil Zimny (Kamil był bardzo aktywny przez całe spotkanie. Wszędzie było go pełno, zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Gracz ten zakończył spotkanie z Ołerem z trzema golami. Wyróżnić trzeba także Macieja Jóźwiaka. )

Ołer Meble Ogrodowe po porażce z Wolves Wrocław pożegnał się już z pierwszą ligą. Sytuacja FC brightONE jest niewiele lepsza - zespół Michała Szatkowskiego jest przedostatni i nawet w przypadku wygranej może spaść do drugiej ligi. Szansa na utrzymanie, przynajmniej matematyczna, jeszcze jednak jest. Jeśli FCB pokonałby Ołer, Cloud i Asplex straciłyby punkty z Wolves i Moico, a All Stars przegrałoby z Fulanito w pierwszej lidze pozostałaby ekipa brightONE. Każda strata punktów, nawet remis, jest dla piłkarzy Michała Szatkowskiego równoznaczna z degradacją. W poniedziałek dowiemy się więc, czy FCB ma jeszcze jakieś szanse na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, czy podzieli los Ołera i dołączy definitywnie do grona spadkowiczów. Ołer rozpocznie mecz w pięciu i bez kilku ważnych zawodników.

1' Uderzenie Marcina Lechniaka z połowy boiska pewnie chwyta Julien Philippe.
2' Odpowiedź FC brightONE. Swoich sił strzałem z dalszej odległosci próbuje Bartłomiej Sztul, ale futbolówka przelatuje obok bramki.
3' Dwie kapitalne interwencje Macieja Jóźwiaka po strzale i dobitce Mateusza Ogorzelca.
3' Karol Tuziak z rzutu rożnego zagrywa na przedpole do Ogorzelca, ten uderza mocno z pierwszej piłki i instynktowną interwencją popisuje się Jóźwiak.
4' Tuziak prostopadle zagrywa do Sztula, który krótkim zwodem mija bramkarza i trafia w słupek! Po chwili mamy dobitkę tego samego zawodnika i znowu słupek ratuje Jóźwiaka od utraty gola. FC brightONE ma jeszcze jedną okazję, po tym jak Jóźwiak zbił futbolówkę wprost pod nogi Kamila Zimnego, ale ten w dogodnej sytuacji uderza obok słupka.
5' Techniczny strzał Zimnego z rzutu wolnego i udanie Jóźwiak piłkę zbija do boku. Mamy rzut rożny.
6' Krótko rozegrany róg i strzał na bramkę oddaje Ogorzelec, ale golkiper Ołera jest dzisiaj w formie i pewnie wyłapuje "balon".
8' Uderzenie Zbigniewa Niewiadomskiego z prawej strony przelatuje obok bramki strzeżonej przez Philippe.
11' Niepewna interwencja Jóźwiaka po strzale Sztula z dystansu. Piłka spada pod nogi Jakuba Chałupczaka, który uderza wprost w bramkarza, który tym samym
12' (0:1) - Zimny urywa się obrońcy i oddaje strzał sprzed pola karnego, po którym piłka odbija się od słupka i wpada do siatki obok bezradnie starającego się interweniować golkipera. Nawałnica FC brightONE na bramkę Ołera w końcu przynosi efekt.
13' Żółta kartka dla Michała Grygiela za niesportowe zachowanie.
13' Na boisku pojawia się spóźniony Krzysztof Habas.
16' Techniczne uderzenie Habasa przelatuje nieznacznie obok bramki przeciwników.
18' Mocny strzał Ogorzelca z dystansu i Jóźwiak zbija piłkę przed siebie.
20' (0:2) - Niesygnalizowany strzał Zimnego niemalże z linii autowej. Futbolówka po nim odbija się od słupka i ląduje w sieci.
20' Dawid Kwaśnik mając przed sobą tylko bramkarza - trafia wprost w niego!
20' Uderzenie Niewiadomskiego z woleja przelatuje obok bramki przeciwników.
23' Strzał Marcina Lechniaka sprzed pola karnego na raty wyłapuje Philippe.
23' Dobrze nogami interweniuje Jóźwiak po płaskim strzale Ogorzelca.
24' (0:3) - Daleki wyrzut Philippe. Marek Kucharski chcąc wybić piłkę robi to na tyle niefortunnie, że lobuje własnego bramkarza.
25' Uderzenie Ogorzelca z lewej strony przed siebie obija bramkarz. Jeszcze jeden strzał gracza z numerem "23" i po raz kolejny świetnie interweniuje bramkarz.
29' Strzał Lechniaka z dystansu, z "dużego palca" i na raty piłkę wyłapuje bramkarz.
32' Strzał Habasa z powietrza pewnie chwyta bramkarz.
32' (0:4) - Ogorzelec do Sztula, ten prostopadle zagrywa do Zimnego, który strzałem między nogami bramkarza kompletuje hattricka.
34' (1:4) - Strata obrońcy FC brightONE. Habas w tempo podaje do Lechniaka, który mając przed sobą tylko bramkarza, płaskim uderzeniem przy słupku go pokonuje.
37' (2:4) - Czy to podanie czy strzał? Nieważne. Lechniak po ziemi, sprzed pola karnego zagrywa w kierunku bramki i futbolówka wpada do siatki tuż przy słupku.
38' Philippe wygarnia piłkę spod nóg Grygielowi.
39' (2:5) - Kwaśnika strzał zamienia się w podanie do Chałupczaka, który umieszcza futbolówkę w pustej bramce obok bezradnego Jóźwiaka.
40' Uderzenie Niewiadomskiego z rzutu wolnego przelatuje wysoko nad bramką przeciwników.

FC brightONE wykorzystało kłopoty kadrowe swojego przeciwnika i odniosło nad nim pewne zwycięstwo. Ostatnie pięć minut to za mało, zbyt mała ilość czasu, aby powalczyć o punkt z dobrze grającym przeciwnikiem. Tyle, jeżeli chodzi o postawę zdegradowanego do drugiej ligi - Ołera, który zajął ostatecznie ostatnie miejsce w stawce. Co jednak do beniaminka to dzięki tej wygranej wyszedł ze strefy spadkowej, ale musi liczyć na inne korzystne rezultaty, bo utrzymania nie jest pewny w najmniejszym stopniu. Dla obu drużyn był to ostatni mecz w III, zimowej edycji rozgrywek Wrocbal Olimpijski FC. Jednym i drugim za grę dziękujemy i zachęcamy do udziału w następnych edycjach.