20.03 godz. 21:45, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Koch, Sikora, Wisiecki, Gubański, Mielcarek, Dyczkowski, Gmerek, Polak
Skład: Kalimow, Gawziński, Lechowski, Sokalski, Żarecki, Matczyszyn
3' Bartosz Sikora
7' Bartosz Sikora
8' Bartosz Sikora
15' Łukasz Dyczkowski
20' Bartosz Sikora
24' Łukasz Dyczkowski
26' Tomasz Mielcarek
27' Łukasz Dyczkowski
30' Łukasz Dyczkowski
33' Bartosz Sikora
35' Łukasz Dyczkowski
39' Bartosz Sikora
25' Jacek Lechowski
30' Rafał Sokalski
32' Jacek Lechowski
40' Patryk Gawziński
Zawodnik meczu: Bartosz Sikora (Nie do zatrzymania dla defensywy Asplexu. Bartek poczynał sobie fenomenalnie, będąc głównym architektem sukcesu jakim jest pokonanie "Acerowców". Sikora strzelił pięć goli i zanotował asystę. Wyróżnić należy także Łukasza Dyczkowskiego. )

ForceGSM ma jeszcze matematyczne szanse na zostanie mistrzem pierwszej ligi. Stałoby się tak gdyby zespół Łukasza Dyczkowskiego wygrał z Asplexem, a kontrkandydat do złotych krążków, FC Spec, przegrał swoje dwa ostatnie spotkania - z Cloudem i Elektrotimem (lub ewentualnie je zremisował). Taki scenariusz wydaje się jednak mało prawdopodobny, przynajmniej jeśli chodzi o hipotetyczną stratę punktów Speca. Bukmacherzy jako faworyta tego pojedynku typują GSM. Asplexu nie można jednak lekceważyć - "Acerowcy" ostro wzięli się ostatnio do roboty i wygrali dwa mecze z rzędu. Jeśli ekipa Kamila Gąsowskiego chce pozostać w pierwszej lidze musi zrobić wszystko, żeby tę passę podtrzymać. Czy uda im się przeciwstawić mocnemu ForceGSM przekonamy już niebawem. Asplex grać będzie bez ani jednej zmiany, co na pewno będzie dla nich wielkim utrudnieniem.

2' Szybki kontratak ForceGSM. Bartosz Sikora staje w sytuacji sam na sam z Patrykiem Kalimowem i oddaje płaski strzał, który nieznacznie mija dalszy słupek bramki przeciwników.
3' (1:0) - Sikora strzałem z prawej strony, przy dalszym słupku zaskakuje Kalimowa, otwierając tym samym wynik tego spotkania.
4' Strzał Łukasza Dyczkowskiego sprzed pola karnego przelatuje nad poprzeczką bramki Asplexu.
6' Uderzenie Dyczkowskiego z lewej strony mija bramkę Asplexu o centymetry.
7' (2:0) - Rafał Sokalski chcąc wybić piłkę robi to na tyle niefortunnie, że nabija Sikorę i futbolówka wpada do siatki obok zaskoczonego golkipera.
8' (3:0) - Sikora nie atakowany przez rywala, technicznym strzałem z dystansu, przy słupku pokonuje Kalimowa po raz trzeci.
8' Mocny strzał Grzegorza Matczyszyna mija bramkę ForceGSM.
9' Sikora zabiera piłkę rywalowi, mija po drodze jeszcze dwóch przeciwników i mając przed sobą tylko bramkarza - uderza obok bramki.
12' Strzał Marcina Żareckiego z lewej strony ląduje na słupku bramki, której dostępu broni Wojciech Gmerek.
14' Matczyszyn próbuje swoich sił strzałem z dalszej odległości, mamy rykoszet i piłkę na raty wyłapuje bramkarz.
15' (4:0) - Dyczkowski z bliska trafia w Kalimowa, ale jego dobitka jest już celna i znajduje drogę do bramki.
16' Matczyszyn w kolejnym swoim uderzeniu z dystansu trafia w poprzeczkę bramki ForceGSM!
16' Żarecki urywa się obrońcy i strzela mocno na bramkę, ale Gmerek świetnie interweniuje nogami zażegnując niebezpieczeństwo. 18' Tomasz Mielcarek do Sikory, a ten z bliska trafia wprost w Kalimowa.
18' Kalimow wygrywa pojedynek jeden na jeden z Markiem Kochem.
20' (5:0) - Sikora przekłada sobie piłkę na lewą nogę i strzałem po ziemi, za zasłony zrobionej z obrońców, pokonuje bramkarza.
21' Żarecki strzałem tyłem głowy uderza tuż nad poprzeczką bramki ForceGSM.
22' Mielcarek strzałem z lewej strony stara się zaskoczyć Kalimowa, ale jego uderzenie świetnie broni bramkarz "Acerowców".
23' Znakomita parada Kalimowa po mocnym strzale Romana Wisieckiego.
24' Dyczkowski bezsensownie zagrywa piłkę ręką, wiedząc, że po wrzutce jednego swoich kolegów na pewno jej nie dosięgnie. Za to zagranie zostaje ukarany żółtą kartką.
24' (5:1) - Jacek Lechowski pięknym strzałem z dystansu, od poprzeczki zdobywa pierwszego gola dla swojej drużyny w tym meczu.
25' (6:1) - Mielcarek mija rywala, schodzi do środka i strzałem z woleja zaskakuje Kalimowa.
27' (7:1) - Jarosław Polak do Dyczkowskiego w pole karne, a ten mając przed sobą tylko bramkarza - nie daje mu najmniejszych szans na pomyślną interwencje.
28' Strzał Żareckiego z prawej strony nieznacznie przelatuje nad poprzeczką.
30' (7:2) - Żarecki do Sokalskiego, a ten strzałem między nogami golkipera umieszcza futbolówkę w sieci.
30' (8:2) - Gubański wystawia piłkę jak na tacy Dyczkowskiemu, a ten pakuje ją do "pustaka", tym samym kompletując hattricka.
31' Patryk Gawziński strzela sprzed pola karnego wprost w świetnie ustawionego Gmerka.
32' (8:3) - Lechowski strzałem z rzutu wolnego przy dalszym słupku zaskakuje Gmerka.
33' (9:3) - Mielcarek z autu zagrywa górną piłkę w pole karne do Sikory, który strzałem z główki lobuje Kalimowa.
34' Kalimow nogami broni mocny strzał Dyczkowskiego sprzed pola karnego.
35' (10:3) - Dyczkowski mija rywala i strzałem po ziemi pokonuje Kalimowa po raz czwarty.
36' Świetna interwencja Gmerka w sytuacji jeden na jeden z Matczyszynem.
36' Dwie kapitalne parady Kalimowa po uderzeniach Kocha i Sikory.
37' Sokalski dostaje piłkę w pole karne i oddaje nieczysty strzał z powietrza, po którym futbolówka przelatuje nad bramką ForceGSM.
39' (11:3) - Sikora zabawił się z obroną Asplexu. Kładzie bramkarza, wkręca w ziemię i strzałem po ziemi przy krótszym słupku pakuje futbolówkę do siatki.
40' (11:4) - Sokalski do Gawzińskiego i mamy czwartego gola dla Asplexu w tym meczu.
40' Poprzeczka po strzale Mielcarka z najbliższej odległości.

ForceGSM po ostatniej nieznacznej porażce ze Specem, szanse na mistrza ma raczej znikome, ale nadal się w grze o takowego liczy. Tym razem ekipa Łukasza Dyczkowskiego wyzwoliła sportową złość i bez większych problemów ograła grający bez zmian Asplex wskakując tym samym, ponownie na fotel lidera pierwszej ligi. "Acerowcy" z kolei nadal znajdują się w strefie zagrożonej awansem i żeby się utrzymać muszą nie tylko wygrać swój ostatni mecz, ale przede wszystkim liczyć na potknięcia innych przeciwników. Następnym razem Asplex zagra z Moico. Dla ForceGSM był to ostatni mecz w lidze pod balonem Olimpijskim w sezonie zima 2016/2017.