17.03 godz. 20:15, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
6 : 5
( 4 : 2 )
Skład: Koch, Mikoś, Sikora, Gubański, Mielcarek, Dyczkowski, Gmerek, Polak, Uryga
Skład: Kędzierski, Nakielski, Matuszyk, Rejmer, Brzęczek, Gagat, Galuś
5' Łukasz Dyczkowski
13' Łukasz Dyczkowski
21' Tomasz Mielcarek
23' Dominik Uryga
32' Jan Mikoś
40' Bartosz Sikora
6' Piotr Galuś
15' Piotr Galuś
17' Jakub Rejmer
20' Piotr Galuś
27' Piotr Galuś (Rzut karny)
36' Jakub Rejmer
40' Tomasz Nakielski
Zawodnik meczu: Piotr Galuś (Najaktywniejszy i najskuteczniejszy z graczy FC Speca. Cztery gole w tak trudnym i ważnym meczu to nie lada osiągnięcie. Bez niego nie byłoby trzech punktów.)

Chyba najważniejszy mecz tego sezonu. Spotkanie, które zadecyduje o mistrzowskim tytule. Mecz obok którego nie można przejść obojętnie. Starcie tytanów. FC Spec do zeszłego tygodnia był niepokonany i zajmował pierwszą lokatę. Fulanito drugi rok z rzędu znalazło jednak receptę na pokonanie ekipy Grzegorza Kędzierskiego i w chwili obecnej Spec jest drugi ze stratą trzech punktów do lidera - ForceGSM. Jeśli Spec wygra wróci na pierwszą lokatę i wszystko rozstrzygnie się w ostatnich tygodniach marca. Jeśli przegra - GSM zdobędzie tytuł mistrzowski. Faworyta nie sposób wskazać w tej chwili. Na murawie wydarzyć się może wszystko. Możemy przypuszczać jedynie, że jednymi z głównych reżyserów tego spektaklu będą Kuba Rejmer z Piotrem Galusiem oraz Łukasz Dyczkowski z Bartkiem Sikorą - a więc najlepsi snajperzy obu ekip. Obecność dzisiaj na balonie obowiązkowa!

3' - Pierwszy strzał w tym spotkaniu. Jego autorem jest Łukasz Dyczkowski. Kędzierski jednak nie ma co robić, bo futbolówka nie idzie w światło bramki.
4' - Strzał numer dwa. Tym razem dla odmiany Bartek Sikora. Kędzierski pewnie zatrzymuje to uderzenie.
5' - Galuś z wolnego, prawie z połowy. Piłka po tym technicznym strzale przelatuje minimalnie nad poprzeczką.
5' - Uderzenie z pola karnego w wykonaniu Rejmera zostaje zatrzymane przez golkipera Force.
5' - (0:1) Dyczkowski po raz drugi próbuje swoich sił oddając strzał dystansu. Piłka wpada przy samym słupku, Kędzierski nie daje rady tego zatrzymać!
6' - (1:1) Galuś uderza z ostrego kąta, z lewej strony, a piłka melduje się w siatce!
9' - Futbolówka po strzale z główki Mielcarka przelatuje pół metra nad bramką.
13' - (1:2) Dyczkowski dostaje podanie z głębi pola i długo się nie zastanawia - strzałem zza pola karnego, pod samą poprzeczkę zaskakując Kędzierskiego i wyprowadzając ForceGSM na prowadzenie!
15' - Sikora urządził sobie slalom między obrońcami, a następnie piętą chciał zmylić golkipera Speca. Ten nie dał się jednak nabrać i GSM dostaje jedynie rzut rożny.
15' - (2:2) Piłka wędruje na lewą flankę do niepilnowanego Galusia, a ten mocnym strzałem pokonuje Wojtka Gmerka i po raz drugi doprowadza do wyrównania!
17' - (3:2) Rejmer obraca się z obrońcą na plecach i pakuje piłkę do siatki wyprowadzając Speca na prowadzenie!
18' - Silne uderzenie Gubańskiego świetnie broni Kędzierski.
19' - Rejmer z narożnika boiska wykłada piłkę Brzęczkowi, a ten sprawdza wytrzymałość poprzeczki.
20' - (4:2) Galuś popędził z piłką na bramkę Gmerka i chyba nie chciał patrzeć mu w oczy ustrzelając hat-tricka, bo w ostatniej chwili odwrócił głowę, ale i tak bez większego trudu posłał futbolówkę do siatki. Spec schodzi na przerwę z dwubramową zaliczką.
21' - (4:3) Mamy 21. minutę, więc to idealna pora na gola gracza z numerem "21" na koszulce. Błąd Kędzierskiego wykorzystuje Mielcarek, który pakuje piłkę do siatki, dzięki czemu Force łapie kontakt ze Specem!
23' - Za faul żółty kartonik ogląda Dominik Uryga. Galuś z wolnego trafia w boczną siatkę.
25' - Galuś z Rejmerem zaklepali defensywę GSM, strzał Kuby poszedł jednak obok słupka.
26' - Piszczel Dyczkowskiego mocno ucierpiała w starciu z przeciwnikiem. Łukasz przy pomocy kolegów opuszcza boisko.
27' - (5:3) Marek Koch fauluje Kubę Rejmera za co arbiter Niciński dyktuje rzut karny, a jego na bramkę pewnym strzałem zamienia Piotr Galuś!
30' - Mocne uderzenie Przemka Matuszyka, futbolówka leci nad poprzeczką.
32' - (5:4) Wolny dla GSM. Sikora wykłada piłkę Mikosiowi, a ten oddaje płaski strzał w długi róg, pokonując w ten sposób Kędzierskiego! Zapowiada nam się ciekawa końcówka!
34' - Fatalne pudło Sikory. Bartek uderza a piłka leci wysoko nad bramką, z której wyszedł Grzegorz Kędzierski.
36' - (6:4) Jakub Rejmer posyła futbolówkę do siatki, między nogami Wojciecha Gmerka!
38' - Galuś chybia o 30 cm, dziwne, że po strzeleniu czterech goli niespecjalnie ktoś się kwapi do krycia go.
39' - Kędzierski zatrzymuje groźne uderzenie gracza Force.
40' - Żółta kartka dla Tomka Nakielskiego.
40' - (6:5) Sikora precycyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonuje golkipera FC Speca!

Ekipy FC Speca i ForceGSM nie pozwoliły nam ani na chwilę się nudzić. Mecz był bardzo zacięty, widać było, że jedni i drudzy wiedzą o co grają. Nie obyło się bez sporej ilości fauli, nie obyło się też bez kartek no i przede wszystkim - bez goli. Zgodnie z przewidywaniami główne role odegrali Piotr Galuś i Łukasz Dyczkowski. Ten drugi ze względu na kontuzję jakiej doznał ostatnie 14 minut spędził z boku boiska, nie mogąc wspomóc swoich kolegów, co niewątpliwie osłabiło GSM. Galuś z kolei był bezbłędny i swoją świetną grą poprowadził FC Speca do zwycięstwa. Dalej nie wiemy kto sięgnie po tytuł mistrzowski. Większą szansę ma na to team Grzegorza Kędzierskiego, który ma tyle samo punktów co Force, ale do rozegrania jeszcze dwa mecze - z Cloudem i Elektrotimem. Jeśli w najbliższy piątek Spec pokona Cloud sięgnie po złoto, niezależnie od tego jakim rezultatem zakończy się poniedziałkowe spotkanie ForceGSM z Asplexem.