06.03 godz. 22:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Philippe, Sztul, Kłosowiak, Tuziak, Kaczmarczyk, Ogorzelec, Chałupczak, Kwaśnik, Zimny, Czarnecki
Skład: Koch, Sikora, Wisiecki, Gubański, Mielcarek, Dyczkowski, Gmerek, Wilczyński, Polak
20' Jarosław Polak
32' Kacper Gubański
Zawodnik meczu: Julien Philippe (Gdyby nie świetna postawa Juliena spotkanie dość szybko zostałoby rozstrzygnięte. Mimo, iż popełnił jeden kosztowny błąd i tak był najbarwniejszą postacią na boisku. )

FC brightONE balansuje na krawędzi oddzielającej czerwoną strefę od reszty tabeli. Aktualnie FCB znajduje się zaraz nad strefą spadkową, tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu od Ołera - obie ekipy mają po siedem punktów. W przypadku porażki z ForceGSM zespół Michała Szatkowskiego może z powrotem zameldować się w strefie oznaczającej degradację. A wiele wskazuje na to, że z takim właśnie scenariuszem będziemy mieć do czynienia w poniedziałek - Force ma aż o 40 goli strzelonych więcej, defensywa GSM także prezentuje się minimalnie lepiej (cztery gole wpuszczone mniej). Ubiegłej zimy ForceGSM wygrało z brightONE 5:3. Czy teraz ponownie okaże się lepsze? Jeśli Łukasz Dyczkowski i jego koledzy myślą o złocie na koniec sezonu muszą zrobić wszystko aby tak właśnie się stało.

2' Na bramkę FC brightONE zmierza Marek Koch, rywale "rozstępują się" przed nim, tworząc tym samym miejsce do oddania strzału, co wykorzystuje gracz ForceGSM, ale gola nie ma gdyż świetną interwencją popisuje się Julien Philippe.
4' Początek spotkania to wzajemne badanie sił, lecz żadna z ekip na chwilę obecną nie potrafi narzucić rywalowi swojego stylu gry.
6' Bliski pokonania własnego goalkeepera był Kacper Gubiański, lecz na jego szczęście z pomocą "przychodzi"... poprzeczka.
8' Z rzutu wolnego Bartek Sikora zagrywa do Łukasza Dyczkowskiego, a ten uderza mocno, ale niecelnie.
10' Wśizgiem obok bramki uderza Dawid Kwaśnik i mamy aut bramkowy dla "Czarnych".
12' Kolejna nieudana próba z rzutu wolnego Łukasza Dyczkowskiego, który jak narazie nie może się wstrzelić w bramkę rywala.
14' Mimo, iż jak narazie nie oglądamy bramek to na boisku dzieje się naprawdę bardzo dużo - szybkie akcje, walka o każdy centymetr boiska - to może się podobać!
16' Ofiarna interwencja wślizgiem Marcina Czarneckiego po strzale Tomasza Mielcarka, gdyby nie gracz "Zielonych" mielibyśmy trafienie dla ForceGSM.
17' W odpowiedzi z woleja obok bramki uderza Bartłomiej Sztul.
18' Kolejna próba Mielcarka i tym razem futbolówka o metry mija poprzeczkę bramki strzeżonej przez Philippe.
20' Rzut wolny dla ForceGSM, nad piłką przeskakuje Dyczkowski, a następnie na strzał decyduje się Sikora, lecz próba ta okazuje się chybiona.
20' GOL! (1-0) - Ależ koszmarne nieporozumienie obrońcy z Julienem Philippe, żaden z Panów nie ruszył do podania z autu i futbolówkę do "pustaka" pakuje Jarosław Polak.
22' Dawid Kwaśnik z rożnego zagrywa do Kamila Zimnego, ten uderza na bramkę, ale czyni to mało precyzyjnie.
24' Tomasz Mielcarek "piętką" zagrwa do Łukasza Dyczkowskiego, który następnie decyzuje się na strzał z dystansu i pewnie interwniuje goalkeeper "Zielonych".
26' W ostatnich minutach przewagę osiągnęli gracze FC brightONE, lecz w kluczowych momentach brakuje koncentracji pod polem karnym rywala.
28' Mocne uderzenie Dyczkowskiego instynktownie odbija Philippe.
30' Ależ pech ekipy Łukasza Dyczkowskiego, bowiem po strzale Tomasza Mielcarka futbolówka zatrzymuje się na słupku!
30' Kąśliwa próba zza pola karnego w wykonaniu Mateusza Ogorzelca i do szczęści zabrakło naprawdę niewiele.
31' Kolejna dobra interwencja Jaliena Philippe.
32' GOL! (2-0) - Indywidualna akcja Bartka Sikory, który zagrywa do Kacpra Gubańskiego, a ten strzałem w krótki róg pokonuje goalkeepera rywali. Jak to mawia klasy: "Chyba mamy po herbacie"!
34' Z dystansu kąsliwie uderza Dyczkowski i ponownie futbolówka przechodzi obok bramki.
35' Desperacka próba z dystansu Ogorzelca, która kończy się bardzo nieudanym strzałem. Chwilę później "okienka szukał" Sztul, ale na posterunku był goalkeeper "Czarnych".
37' Wrzutka Mielcarka wprost na głowę Wilczyńskiego, ale ten nieczysto trafia w futbolówkę i mamy aut bramkowy. Po chwili ponownie niecelnie głową uderza gracz ForceGSM, tym razem był to Jarosław Polak.
38' Trzecia próba z dystansu Mateusza Ogorzelca i ponownie do szczęścia zabrakło milimetrów.
39' Strzał Bartka Sikory nad poprzeczką przenosi Julien Philippe.

Patrząc na sytuację w tabeli ForceGSM powinien bez trudu ograć niżej notowanego rywala, nic bardziej mylnego! Obie ekipy stworzyły fantastyczne widowisko, w którym byliśmy świadkami kawałka dobrego futbolu! Niestety dla FC brightONE nie zakończyli oni tej potyczni zdobyczą punktową, lecz schodząc z placu boju śmiało mogli isć z podniesioną głową! Kolejna porażka "zielono-białych" sprawia, że już niedługo mogą trafić do strefy spadkowej i w przyszłej edycji grać w drugiej lidze. Z pewnością z taką grą degradacja do niższej ligi byłba bardzo niesprawidliwa, lecz to właśnie jest nieobliczalne w futbolu. Dla Dyczkowskiego i spółki trzy oczka są bardzo ważne w kontekście walki o "majstra", bowiem jeśli za tydzień ograją FC Speca, będą na najlepszej drodze do triumfu!