10.02 godz. 20:15, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Philippe, Sztul, Kłosowiak, Tuziak, Chałupczak, Kamiński, Kwaśnik, Tuziak, Czarnecki
Skład: Gawłowski, Waleszczyński, Zając, Dudek, Zając, Małolepszy, Jaworski, Szydło
8' Marcin Czarnecki
9' Bartłomiej Sztul
28' Marcin Czarnecki
8' Krzysztof Waleszczyński
10' Bartłomiej Sztul (Gol samobójczy)
17' Piotr Zając
19' Jakub Małolepszy
23' Szymon Jaworski
40' Szymon Jaworski
Zawodnik meczu: Szymon Jaworski (Strzelec dwóch goli, w tym jednej - bramki dnia, jeśli nawet nie bramki kolejki.)

Jako ostatni z pierwszoligowców w tym tygodniu na murawie zameldują się gracze Fulanito i FC brightONE. W roli murowanego faworyta występować będzie ekipa "Szachownic" znajdująca się obecnie na trzeciej lokacie z przewagą 5 punktów nad FCB. Oba zespoły straciły do tej pory praktycznie tyle samo goli (23 i 22), w trafianiu do siatki zespół Pawła Rumina jest jednak znacznie lepszy (40 bramek, FCB - zaledwie 19). Czy beniaminek pod wodzą Michała Szatkowskiego zdoła zatrzymać będącego w znakomitej formie strzeleckiej Piotra Zająca i ugra jakieś punkty z wyżej notowanymi "Szachownicami"? Będzie o to niezwykle ciężko, ale jedną niespodziankę FCB już w tym sezonie sprawiło, więc kto wie, może dzisiaj pokusi się o sprawienie kolejnej.

6' - Fulanito ma dużo szczęścia. Najpierw Gawłowski dobrze broni uderzenie Kwaśnika, kilka sekund później Czarnecki trafia w poprzeczkę.
7' - Niewielu centymetrów zabrakło, żeby futbolówka po strzale Piotrka Zająca poleciała pod a nie nad poprzeczką.
8' - Spięcie pomiędzy graczami Fulanito i FCB kończy się podwójną żółtą kartką - jedną ogląda Waleszczyński, drugą Czarnecki.
9' - (0:1) Na boisku zrobiło się luźniej i od razu lepiej się strzela. Gawłowski kapituluje po strzale z pola karnego w wykonaniu Sztula.
10' - (1:1) Sztulowi szkoda zrobiło się kolegów z Fulanito, na pocieszenie pakuje piłkę do własnej bramki.
15' - Szydło zza pola karnego, w sam środek. Pewnie łapie to Philippe.
17' - (2:1) Piotr Zając zdobywa gola z głowy z 3 metrów. Nie popisał się przy tym za bardzo bramkarz FCB.
19' - Zółtą kartką za faul ukarany zostaje Małolepszy.
23' - (3:1) "Ale zaj...!" Nic dziwnego, że sędziemu podobała się bramka Szymona Jaworskiego, który pięknie złożył się do woleja i mocnym strzałem nie dał żadnych szans Philippe.
26' - Dwie próby Piotra Zająca - pierwsza z piętki trafia w bramkarza, druga kończy się lotem piłki nad bramką.
28' - (3:2) Marcin Czarnecki mocnym strzałem wpisuje się na listę strzelców, przy okazji nokautując Gawłowskiego.
30' - FCB próbuje doprowadzić do remisu, z dwóch rzutów rożnych nic jednak nie wynika, bo najpierw dobrze spisuje się Gawłowski, który najwyraźniej doszedł już do siebie po nokaucie, a później daje radę obrona.
34' - Płaski strzał Piotra Zająca wyłapuje Philippe.
35' - Bramkarz FCB najpierw łapie piłkę po mocnym uderzeniu Jaworskiego z połowy, później zatrzymuje uderzenie Michała Szydło.
36' - Ostrzał bramki FCB, uderzenia zatrzymuje bramkarz i słupek.
37' - Pecha miał Piotrek Zając - nie dość że minutę wcześniej trafił w słupek to później futbolówkę po jego strzale z linii bramkowej wybił gracz brightONE, a później kolejne obronił Philippe.
40' - (4:2) Jaworski strzelił gola z cyklu "stadiony świata" to do dorobku dokłada jeszcze bramkę z gatunku "farfocel".
40' - Sztul uderza, a Gawłowski przenosi piłkę nad poprzeczką.

Postronny obserwator przyglądając się z boku temu starciu pewnie nie odgadłby, że jedna z drużyn walczy o medale, a druga bije się o utrzymanie. FC brightONE dzielnie walczyło, Fulanito jednak było tego dnia drużyną lepszą i zasłużenie zainkasowało trzy punkty. Trzecie w tabeli "Szachownice" w najbliższej kolejce zmierzą się z wiceliderem - ForceGSM. FC brightONE o punkty powalczy z Elektrotimem.