08.02 godz. 19:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
( 5 : 5 )
Skład: Kalimow, Gąsowski, Gawziński, Lechowski, Żarecki, Liczbik, Placek, Matczyszyn, Tworek
Skład: Janowicz, Maciejewski, Juszczak, Blacha, Hopej, Duziak, Owsianko
3' Patryk Gawziński
8' Grzegorz Matczyszyn
14' Marcin Żarecki
16' Jacek Lechowski
18' Jacek Lechowski
32' Jacek Lechowski
32' Damian Placek
33' Mirosław Tworek
35' Jacek Lechowski
4' Piotr Maciejewski
5' Marcin Duziak
10' Michał Janowicz
15' Bartłomiej Owsianko
20' Bartłomiej Owsianko
22' Piotr Maciejewski
22' Marcin Duziak
23' Marcin Duziak
26' Marcin Duziak
27' Marcin Duziak
30' Bartłomiej Owsianko
31' Filip Blacha
38' Piotr Maciejewski
39' Marcin Duziak
40' Bartłomiej Owsianko
Zawodnik meczu: Piotr Maciejewski (Piotrek odznaczał się niezwykłą aktywnością. Spotkanie zakończył zdobyciem trzech bramek, zanotowaniem czterech asyst i jednej asysty drugiego stopnia. Wyróżnić należy również Marcina Duziaka. )

Ubiegły tydzień był bardzo szczęśliwy dla FC brightONE, które po sensacyjnej wygranej z Wolves Wrocław opuściło strefę spadkową. Zwycięstwo to nie ucieszyło raczej graczy Asplexu, którzy w wyniku tego sami wylądowali strefie oznaczającej degradację do drugiej ligi. Ekipa Kamila Gąsowskiego będzie chciała więc teraz zapunktować, żeby opuścić jak najszybciej rejon tabeli oznaczony czerwonym kolorem. W teorii łatwo mieć nie będzie - Elektrotim ma dwa punkty więcej, strzelił też więcej bramek i mniej ich stracił, a do tego ma w składzie Bartłomieja Owsianko, który jak się umieszcza piłkę w siatce wie doskonale (w tym sezonie zdobył już 11 goli). Jak teoria będzie się miała do praktyki? Zobaczymy w środę.

2' Michał Janowicz przejmuje źle rozegraną piłkę przez obrońców Asplexu i oddaje strzał, który przelatuje tuż obok dalszego słupka bramki przeciwników.
2' Strzał Piotra Maciejewskiego sprzed pola karnego - nieznacznie mija bramkę "Acerowców".
3' (0:1) - Patryk Gawziński popędził prawą stroną i oddaje strzał, który wpada do siatki tuż przy słupku, obok bramkarza, który nie interweniował, bo był przekonany, że piłka przy linii opuściła boisko. Ta jednak nie wyszła całym obwodem i mamy otwarcie wyniku.
4' (1:1) - Janowicz wystawia piłkę jak na tacy Maciejewskiemu, a ten pewnym strzałem do pustaka doprowadza do wyrównania.
5' (2:1) - Rozklepana defensywa Asplexu. Piotr Maciejewski na skrzydło do Bartłomieja Owsianko. Ten podaje w pole karne do Marcina Duziaka, który umieszcza piłkę w pustej bramce.
6' Strzał Duziaka sprzed pola karnego udanie nogami broni Patryk Kalimow.
8' Kalimow wygrywa pojedynek jeden na jeden z Duziakiem.
8' (2:2) - Bartosz Liczbik zagrywa w tempo do Grzegorza Matczyszyna, a ten mocnym strzałem przy słupku zaskakuje Patryka Juszczaka.
9' Uderzenie Matczyszyna z woleja na raty wyłapuje Juszczak.
10' (3:2) - Janowicz staje oko w oko z Kalimowem i mocnym strzałem przy słupku go pokonuje.
11' Płaskie uderzenie Janowicza z dystansu świetnie nogami na róg zbija Kalimow.
11' Poprzeczka po strzale Liczbika!
13' Rzut wolny dla Asplexu na przedpolu bramki Juszczaka. Do jego wykonania podchodzi Kamil Gąsowski, ale uderza tuż obok bramki.
14' Maciejewski huknął z dystansu i piłkę po jego strzale nad poprzeczkę zbija Kalimow.
14' (3:3) - Szybki atak Asplexu. Jacek Lechowski zagrywa na wolne pole do Marcina Żareckiego, a ten mając przed sobą tylko golkipera drużyny przeciwniej - nie myli się i pakuje piłkę do siatki tuż nad wychodzącym z bramki golkiperem.
15' Strzał Filpa Blachy z pola karnego instynktownie broni Kalimow.
15' (4:3) - Maciejewski zagrywa pod bramkę do Owsianko, a ten "kładzie" bramkarza i mocnym strzałem pod poprzeczkę umieszcza futbolówkę w sieci!
16' (4:4) - Lechowski decyduje się na uderzenie sprzed pola karnego, mamy rykoszet i bramkę, bowiem futbolówka wtoczyła się do bramki, obok zaskoczonego Juszczaka.
18' (4:5) - Gawziński podaje piłkę do Lechowskiego, a ten uderzeniem przy krótszym słupku zaskakuje Juszczaka.
20' (5:5) - Owsianko decyduje się na strzał, który po rykoszecie od obrońcy ląduje w bramce. Znowu mamy remis!

22' (6:5) - Maciejewski mija rywala i precyzyjnym uderzeniem przy słupku zaskakuje Kalimowa.
22' (7:5) - Elektrotim idzie za ciosem i prowadzi już dwoma bramkami. Duziak decyduje się na uderzenie sprzed pola karnego, które po ziemi, przy słupku wpada do siatki.
23' (8:5) - Kolejna akcja i kolejny gol. W roli głównej po raz kolejny Duziak, który wpada z piłką w pole karne i strzałem obok Kalimowa - umieszcza futbolówkę w bramce!
24' Mocny strzał Liczbika z dystansu i świetną paradą popisuje się Juszczak.
25' Maciejewski przegrywa pojedynek jeden na jeden z Kalimowem!
26' (9:5) - Duziak ma dzisiaj dobrze nastawiony celownik. Kolejny jego strzał i kolejny gol, już czwarty w tym meczu!
27' (10:5) - Owsianko w pole karne idealnie zagrywa do Duziaka, a ten tylko przykłada nogę i tym samym pokonuje Kalimowa po raz piąty!
28' Mocny strzał Żareckiego z rzutu wolnego i futbolówkę do boku zbija Juszczak.
29' Duziak strzela z dystansu i czujnie po jego próbie interweniuje Kalimow, nogami zbijając piłkę na róg.
30' (11:5) - Maciejewski prostopadle zagrywa do Owsianko, a ten umieszcza piłkę w bramce między nogami Kalimowa, kompletując tym samym hattricka.
31' (12:5) - Uderzenie Blachy z dalszej odległości i futbolówka po niepewnej interwencji Kalimowa ląduje w sieci.
32' (12:6) - Liczbik z rożnego centruje piłkę w pole karne do Lechowskiego, a ten udanie się w nim odnajduje, dokłada nogę i pakuje tym samym "balon" do siatki po raz trzeci.
32' (12:7) - Asplex idzie za ciosem, na bramkę strzela Damian Placek i także może cieszyć się z gola.
33' (12:8) - Mirosław Tworek także ma swoje trafienie - Asplex przegrywa już tylko czterema golami.
34' Potężny strzał Liczbika z dystansu i kapitalną interwencją popisuje się Juszczak - w ekwilibrystyczny sposób przenosząc piłkę nad poprzeczką.
35' (12:9) - Gawziński do Lechowskiego, a ten wygrywa pojedynek z bramkarzem przeciwnika. Przewaga Elektrotimu stopniała już do trzech trafień.
36' Rajd Blachy zostaje zakończony strzałem obok słupka.
38' (13:9) - Maciejewski mając trochę miejsca przed polem karnym decyduje się na uderzenie, które ląduje w bramce tuż przy słupku.
39' (14:9) - Duziak z rzutu wolnego oddaje strzał, który po interwencji bramkarza znajduje drogę do siatki.
39' Liczbika uderzenie z połowy boiska pewnie wyłapuje Juszczak.
40' (15:9) - Owsianko-Maciejewski-Owsianko i mamy gola do "pustaka" po bardzo ładnej klepce.

Dużo bramek kibice zobaczyli w starciu Elektrotimu z Asplexem, w którym nie brakowało ładnych goli, pięknych interwencji bramkarzy i przede wszystkim emocji. Koniec końców lepszy okazał się beniaminek, który dzięki wygranej 15:9 włączył się do gry o medale na koniec sezonu ziomowego. "Acerowcy" z kolei nie grali źle, ale gorzej radzili sobie w defensywie i po raz kolejny muszą się obejść smakiem, jeżeli chodzi o zdobycie jakichkolwiek punktów. Nadal team Kamila Gąsowskiego musi bić się o utrzymanie i zobaczymy czy takowe uda mu się zapewnić. Nastepne pary meczowe obu tych ekip to: FC brightONE - Elektrotim - Old Blue Angels - Asplex.