23.01 godz. 21:00, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
FC brightONE
4 : 4
( 4 : 1 )
Skład: Gąsowski, Hubczak, Lechowski, Garbarczyk, Żarecki, Placek, Mosiński, Tworek, Kalimow
Skład: Philippe, Sztul, Martynowicz, Strzałkowski, Tuziak, Ogorzelec, Chałupczak, Kwaśnik, Tuziak, Zimny, Czarnecki
12' Marcin Żarecki
23' Marcin Żarecki
25' Kamil Gąsowski
38' Jacek Lechowski
10' Karol Tuziak
10' Dawid Kwaśnik
15' Maciej Tuziak
19' Kamil Zimny
28' Kamil Zimny
Zawodnik meczu: Marcin Żarecki (Trudno było w tym spotkaniu kogokolwiek wyróżnić. Wybór pada zatem na Marcina Żareckiego, który był bardzo aktywny i strzelił dwa gole. Wyróżnienie należy się również Bartłomiejowi Sztulowi.)

W czwartym tygodniu czekają nas zaledwie cztery pojedynki pierwszoligowe. Pierwszym z nich będzie mecz ostatniego w tabeli FC brightONE ze znajdującym się zaledwie dwie lokaty wyżej w tabeli Asplexem. Oba zespoły nie radzą sobie tej zimy najlepiej - ekipa Michała Szatkowskiego przegrała wszystkie trzy spotkania, a jej poniedziałkowy rywal punktował tylko raz, pokonując Cloud. Mimo wszystko na papierze Asplex prezentuje się nieco lepiej i dzisiaj występować będzie w roli faworyta. O tym czy Rafał Garbarczyk i jego koledzy rozprawią się z beniaminkiem, czy może FC brightONE zainkasuje premierowe punkty w III edycji OFC przekonamy się już dziś przed godziną 22.

2' Strata obrońcy Asplexu i przed szansą na gola staje Kamil Zimny, ale w sytuacji sam na sam z Patrykiem Kalimowem - trafia wprost w niego!
3' Uderzenie Bartłomieja Sztula z lewej strony nogami udanie broni Kalimow.
4' Mocny strzał Zimnego z dystansu i piłkę na raty wyłapuje bramkarz Asplexu.
5' Kontra FC brightONE. Zimny mija rywala i centruje piłkę w pole karne, tam pod bramką stoi Sztul i...zachowuje się niczym obrońca rywali, wybijając futbolówkę zmierzającą do bramki przeciwników. To powinien być gol!
8' Zimny z autu zagrywa do Marcina Czarneckiego, a ten oddaje uderzenie sprzed pola karnego, po którym czujnie nogami interweniuje Kalimow.
10' (1:0) - Strzał Dawida Kwaśnika do boku zbija Kalimow. Robi to jednak niefortunnie, bowiem do odbitej futbolówki w porę dopada Karol Tuziak i pewnym strzałem pod poprzeczkę - otwiera wynik tego spotkania.
10' (2:0) - FC brightONE idzie za ciosem, a płaski strzał Kwaśnika wpada do siatki, tuż przy dalszym słupku.
12' (2:1) - Odpowiedź Asplexu i w zasadzie pierwszy celny strzał, zostaje zamieniony na bramkę. Uderza Marcin Żarecki i może cieszyc się z gola, ponieważ piłka wpada do siatki idealnie przy słupku.
15' (3:1) - Maciej Tuziak mając trochę miejsca przed polem karnym, decyduje się na strzał i mamy trzeciego gola dla Asplexu.
16' Rzut wolny dla Asplexu. Do jego wykonania podchidz Rafał Garbarczyk, ale jego strzął nad poprzeczkę przenosi Julien Philippe.
17' Szarża Sztula zakończona strzałem obok dalszego słupka bramki przeciwników.
19' (4:1) - Maciej Tuziak zgrywa piłkę do Zimnego, a ten strzałem obok interweniującego Kalimowa wpisuje się na listę strzelców!
22' Kontra "gospodarzy". M.Tuziak na skrzydło do Sztula, ten odgrywa futbolówkę do swojego kolegi, a ten uderza z dosyć ostrego kąta - w słupek!
23' (4:2) - Kuriozalna bramka dla Asplexu. Philippe chciał wybić piłkę i tym samym nabił Żareckiego i mamy drugiego gola dla "Acerowców".
25' (4:3) - Rzut wolny przed polem karnym rywali dla Asplexu. Tym razem jego wykonawcą będzie Kamil Gąsowski. Gracz z "5" na plecach bierze rozbieg i uderza mocno, tak, że piłka po chwili trzepocze w siatce, wpadając do niej tuż przy słupku!
27' Daniel Mosiński dostaje piłkę w pole karne i decyduje się na uderzenie, które instynktownie broni Philippe!
28' Zimny fauluje Garbarczyka w środkowej strefie i zostaje ukarany żółtą kartką.
30' Strzał Jacka Lechowskiego z powietrza przelatuje nieznacznie nad poprzeczką bramki rywali.
33' Garbarczyk przed polem karnym, zwodem kładzie obrońcę i oddaje strzał, który instynktownie na raty, do boku zbija Philippe.
37' Techniczna próba Mateusza Ogorzelca sprzed pola karnego zostaje pewnie wyłapana przez Kalimowa.
38' (4:4) - Mocny strzał Jacka Lechowskiego z dystansu, rykoszet i mamy gola wyrównującego!
39' Kontra FC brightONE w której Karol Tuziak staje oko w oko z Kalimowem i przegrywa ten pojedynek!
40' Jeszcze jeden strzał, tym razem Grzegorza Strzałkowskiego, no, ale po raz kolejny udanie broni go bramkarz.

Gdy FC brightONE prowadził już 4:1 i kontrolował wydarzenia na boisku w pełnym zakresie, wydawało się, że zespół ten zanotuje premierowy triumf w lidze. Nic bardziej mylnego, bowiem "Acerowcy" rzucili się do odrabiania strat i dzięki determinacji, ta sztuka im się udała. Efekt końcowy to remis 4:4, który nikomu zbyt wiele nie daje, bowiem obie ekipy pozostają w dolnych rejonach tabeli. Następne pary meczowe to; Wolves Wrocław - FC brightONE oraz Elektrotim - Asplex.