20.01 godz. 19:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Philippe, Sztul, Martynowicz, Tuziak, Chałupczak, Tuziak, Zimny, Czarnecki
Skład: Galuś, Kędzierski, Kras, Matuszyk, Rejmer, Brzęczek, Haras, Żuk, Moskal, Gagat
31' Maciej Tuziak
11' Jakub Rejmer
20' Piotr Galuś (Rzut karny)
21' Piotr Galuś
23' Jakub Rejmer
27' Tomasz Moskal
29' Tomasz Moskal
33' Tomasz Moskal
36' Piotr Galuś
37' Jakub Rejmer
40' Jakub Rejmer
Zawodnik meczu: Jakub Rejmer (Najskuteczniejszy z napastników FC Speca. Mecz kończy z czterema bramkami i dwoma asystami na koncie.)
Pierwszy rzut oka na ligową tabelę i od razu wiadomo kto w piątek będzie występować w roli faworyta. Po dwóch przekonujących zwycięstwach FC Spec objął prowadzenie w OFC1 i raczej oddać go nie będzie miał zamiaru. FC brightONE czeka więc ciężka przeprawa, zwłaszcza jeśli na murawie pojawią się bramkostrzelni Piotr Galuś i Kuba Rejmer. Beniaminek ma już za sobą spotkanie z mistrzami II edycji - Moico, które skończyło się porażką, ale minimalną. Jak Michałowi Szatkowskiemu pójdzie z wicemistrzem z ubiegłej zimy? Czy uda się pokrzyżować plany mającej apetyt na złoto ekipie Grzegorza Kędzierskiego?

1' - Minęło zaledwie 30 sekund spotkania a już dwa razy dawał o sobie znać Kuba Rejmer - najpierw uderzając w słupek (jeszcze mieliśmy rykoszet), a później zamykając dośrodkowanie z rogu, piłka jednak poszybowała nad poprzeczką.
3' - Kamil Zimny próbuje swoich sił z rzutu wolnego, zabrakło jednak odrobiny precyzji w tym uderzeniu.
4' - Piotr Galuś z połowy i mamy kolejny słupek!
5' - Ostrzał bramki FC brightONE - dwa razy uderzał Tomasz Moskal (po drugim uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę), a całość kończył jeszcze Rejmer ale futbolówka poszybowała nad bramką.
7' - FC Spec wciąż w natarciu, atomowe uderzenie Przemka Matuszyka broni Philippe.
9' - Faul brightONE przed polem karnym i wolny dla Speca. Kuba Rejmer myli się o 40 cm.
10' - Marcin Czarnecki z dystansu, z kalibracją celownika nie jest jednak najlepiej.
11' - (1:0) FC Spec dopiął swego - najpierw kolejny raz jednak ucierpiał słupek, po strzale Pawła Harasa, ale mocna dobitka Kuby Rejmera była już nie do złapania przez Juliena Philippe!
13' - Bartłomiej Sztul strzela z połowy boiska, piłka nie zmierza jednak w światło bramki.
15' - Kamil Zimny uderza po długim, futbolówka jednak idzie obok słupka.
16' - Piotr Galuś zza pola karnego, dobrze jednak Philippe.
17' - Franciszek Kras stojąc na drugim metrze oddaje strzał, ale świetną instynktowną interwencją popisuje się golkiper FC brightONE.
19' - Rejmer z dystansu, piłkę pewnie łapie Philippe.
19' - W końcu wykazać może się też vis-a-vis Philippe - Kędzierski i nie zawodzi, broniąc uderzenie Karola Tuziaka.
20' - (2:0) Faul Bartłomieja Sztula na Jakubie Rejmerze skutkuje rzutem karnym dla FC Speca. Do piłki podchodzi Piotr Galuś i mocnym uderzeniem pokonuje Juliena Philippe!
21' - (3:0) Rejmer na lewą stronę do Galusia, strzał w długi róg i mamy trzecią bramkę w tym spotkaniu!
23' - (4:0) Piłka trafia do dobrze ustawionego Rejmera, ten robi półobrót i uderza, a futbolówka melduje się w siatce!
23' - Rejmer trafia w słupek, niewiele zabrakło a miałby hat-tricka!
26' - Hat-tricka mógł ustrzelić też Piotr Galuś, wykonanie rzutu wolnego było jednak nie do końca takie, jakiego życzyłby sobie napastnik Speca - piłka minęła słupek o pół metra.
27' - (5:0) Paweł Haras do Tomasza Moskala, strzał i Julien Philippe musi po raz piąty już w dniu dzisiejszym schylić się do siatki.
29' - Moskal z dystansu, świetną paradą popisuje się Philippe.
29' - (6:0) Teraz golkiper nie ma już nic do gadania - Tomek Moskal precyzyjnie głową zamyka podanie z autu od Franciszka Krasa i mamy już 6:0 dla Speca.
31' -(6:1) Zły na swoją obronę jest Grzegorz Kędzierski ("Panowie, na zero miało być!"). Na zero jednak nie będzie, bo piłkę w siatce umieszcza Maciej Tuziak!
33' - (7:1) Mamy pierwszego hat-tricka, a jego autorem zostaje Tomasz Moskal, który sprytną podcinką pokonuje Philippe. Asystuje przy tym wszystkim Piotr Brzęczek.
36' - (8:1) Piotr Galuś nie chce być gorszy od Tomka Moskala i również kompletuje hat-tricka. Asystę notuje Kuba Rejmer.
37' - (9:1) W ramach podziękowań za asystę sprzed minuty Piotr Galuś wykłada piłkę Rejmerowi i trzeci hat-trick dzisiaj staje się faktem!
40' - (10:1) Kropkę nad "i" stawia Kuba Rejmer, a w roli podającego występuje Piotr Brzęczek.

Mecz z gatunku tych "do jednej bramki". FC Spec udowodnił swoją siłę i pokazał o co będzie walczył w tym sezonie. Lider OFC1 w następnej kolejce podejmie ekipę Moico, FC brightONE o premierowe w tym sezonie punkty powalczy natomiast z Asplexem.