11.01 godz. 20:15, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
4 : 6
( 1 : 3 )
Skład: Gąsowski, Tendaj, Gawziński, Hubczak, Lechowski, Garbarczyk, Liczbik, Mróz
Skład: Carqueira Pereira, Seifert, Kubiczek, Mikołajec, Wącior, Napierała, Carvalho Leal, Kinal
11' Bartłomiej Tendaj
14' Rafał Garbarczyk
17' Jacek Mróz
23' Rafał Garbarczyk
31' Bartosz Liczbik
37' Patryk Gawziński
39' Jacek Mróz
3' Dominik Wącior
26' Piotr Mikołajec
34' Ricardo Filipe Carvalho Leal
35' Piotr Mikołajec
40' Ricardo Filipe Carvalho Leal
Zawodnik meczu: Rafał Garbarczyk (W ryzach trzymał obronę Asplexu, do tego świetnie zaprezentował się w ofensywie. Rafał kończy mecz z dwoma golami i jedną asystą na koncie.)

Przed nami pojedynek beniaminka - Cloud FC z siódmą drużyną pierwszej ligi w sezonie Zima 2016 - Asplexem. Początek 2017 roku nie przyniósł punktów ani drużynie Łukasza Jaworskiego, ani teamowi Kamila Gąsowskiego, z tą różnicą, że Cloud przegrał tylko jedną bramką z KP Ogrodomanią, a "Acerowcy" dostali porządne baty od FC Speca (3:11). Jeśli Asplex chce uciec z przedostatniego miejsca w tabeli musi ugrać jakieś punkty z Cloudem. W WLB jesienią się nie udało (Cloud wygrał 5:4). Czy uda się zimą pod balonem? Przekonamy się za 40 minut!

1'- Patryk Gawziński do Jacka Lechowskiego i możemy odnotować pierwszy strzał w słupek w tym spotkaniu.
3' - (1:0) Wynik spotkania otwiera Dominik Wącior! Cloud na prowadzeniu!
5' - Niewiele brakło, a Jacek Lechowski byłby autorem bramki wyrównującej - piłka poszybowała kilka centrymetrów nad poprzeczką.
7' - Uderzenie z dystansu Bartłomieja Tendaja i dobra interwencja Tomka Kinala. Asplex musi zadowolić się rzutem rożnym. Po zagraniu z narożnika boiska szansę ponownie miał Tendaj, ale futbolówka poleciała obok słupka.
9' - Nie ma łatwego życia Tomasz Kinal. Golkiper Cloudu nie dość, że musi instruować kolegów ("Ej noooo! Wróćcie się!!!"), to jeszcze musi odpierać w pojedynkę ataki Asplexu, co wychodzi mu całkiem nieźle - Kinal popisuje się świetną interwencją przy strzale Jacka Mroza.
11' - (1:1) Zmasowany atak Asplexu przynosi wreszcie oczekiwany skutek - Kinal kapituluje po mocnym strzale Bartka Tendaja, który wykorzystuje podanie od Wojciecha Hubczaka!
14' - (1:2) Acerowcy wychodzą na prowadzenie - strzał z dalszej odległości Rafała Garbarczyka i futbolówka melduje się w okienku bramki Kinala!
16' - Bartosz Liczbik chciał pokonać golkipera Cloudu piętką. Nie z Kinalem jednak takie numery.
17' - (1:3) Wywalczył sobie przestrzeń w polu karnym Rafał Garbarczyk, po czym świetnie wypatrzył Jacka Mroza. Napastnik Asplexu nie zawiódł oczekiwań kolegów, umieścił piłkę w siatce i zwiększył przewagę swojej ekipy do dwóch bramek!
20'  - Futbolówka po uderzeniu z kilkunastu metrów Adama Kubiczka mija słupek o 35 centymetrów.
23' - (1:4) Wolny dla Asplexu - Patryk Gawziński zagrywa do Rafała Garbarczyka a ten drugi raz tego dnia psuje humor Tomkowi Kinalowi!
26' - (2:4) Nie popisuje się stojący między słupkami bramki Asplexu Kamil Gąsowski, który lekceważy uderzenie z połowy boiska Piotra Mikołajca i próbując interweniować nogami nie trafia w futbolówkę, która bezlitośnie wtacza się do siatki!
30' - Ricardo Leal z rzutu wolnego, piłka jednak przelatuje obok bramki.
31' - (2:5) Ależ ładna bramka - piłka wpada do siatki po uderzeniu z dystansu Bartosza Liczbika nie dając szans Kinalowi!
34' - Za faul na rywalu żółtym kartonikiem ukarany zostaje Ricardo Felipe Carvalho Leal.
35' - (3:5) Maleje przewaga bramkowa Apslexu, a zmniejsza ją  Piotr Mikołajec!
37' - (3:6) I znów trzy gole zapasu mają Acerowcy - Patryk Gawziński zamienia na bramkę podanie Bartłomieja Tendaja!
39' - Kolejne "żółtko" - tym razem dla odmiany dla gracza Asplexu - Jacka Mroza.
40' - (4:6) Nadałby się do Kozaka Wrocbalu Ricardo Leal - gracz Cloudu wkręca piłkę bezpośrednio z rzutu rożnego!

Asplex nie wszedł najlepiej w to spotkanie tracąc bramkę na początku. Później jednak "Acerowcy" nadrobili straty i wypracowali sobie przewagę, której nie oddali już do ostatniego gwizdka Tomasza Pondla. W najbliższej kolejce Asplex o punkty powalczy z ostatnim w tabeli All Stars, rywalem Cloudu będzie natomiast trzecie w stawce Fulanito.