06.01 godz. 19:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Nadgrodkiewicz, Jakiel, Kuśmierz, Jastrzębski, Pastuszka, Kokociński, Luźny, Pastuszka
Skład: Philippe, Sztul, Szatkowski, Kłosowiak, Tuziak, Kaczmarczyk, Chałupczak, Tuziak, Zimny, Czarnecki
23' Karol Luźny
28' Karol Luźny
31' Damian Kokociński
8' Kamil Zimny
20' Kamil Zimny
26' Bartłomiej Sztul
Zawodnik meczu: Karol Luźny (Dwa kluczowe gole, w kluczowych momentach. Gdyby nie jego skuteczność KPO najprawdopodobniej nie zakończyłaby tego pojedynku z kompletem punktów.)

Na nudę i brak futbolu w pierwszym tygodniu zmagań na pewno nie będzie narzekać KP Ogrodomania. Team Roberta Jakiela ma już za sobą jedno spotkanie - w poniedziałek KPO udało się ponokać Cloud FC 6:5. Teraz czas na kolejnego rywala - FC brightONE. Zespół pod wodzą Michała Szatkowskiego w swoim debiutanckim sezonie zajął trzecie miejsce w drugiej lidze. Jak poradzi sobie w rzeczywistości pierwszoligowej? Celem jest szybkie zapewnienie sobie utrzymania. Pomóc powinni w tym trzej najchętniej trafiający do siatki zawodnicy brightONE - Bartłomiej Sztul, Karol Zimny i Maciej Kaczmarczyk. Co na to defensywa piątej ekipy OFC1 sezonu Zima 2015/2016? KPO ma o co grać - w przypadku korzystnego rezultatu wskoczy bowiem na fotel lidera.

4' - Kamil Zimny posyła piłkę obok słupka.
5' - Dobry strzał Marcina Czarneckiego, futbolówka o centymetry mija prawy słupek bramki KPO.
9' - Kamil Zimny zostaje ukarany żółtym kartonikiem za grę bez gwizdka.
13' - Bomba Michała Szatkowskiego zatrzymuje się na ścianie balonu.
19' - Robert Jakiel uderza z rzutu wolnego, dobrze jednak spisuje się golkiper brightONE.
20' - (1:0) Zimno na dworze, zimno na balonie to i nic dziwnego, że bohaterem akcji zostaje właśnie Kamil Zimny, który wyprowadza przed samą przerwą na prowadzenie ekipę FC brightONE!
23' - (1:1) KPO doprowadza do wyrównania, a na listę strzelców wpisuje się Karol Luźny!
26' - (2:1) FC brightONE ponownie na prowadzeniu - futbolówkę w siatce umieszcza Bartłomiej Sztul!
28' - (2:2) Cios za cios! Ponownie do wyrównania doprowadza Karol Luźny!
31' - (2:3) Losy spotkania się odwracają - na prowadzenie wychodzi KPO! Golkipera brightONE pokonuje strzałem głową Damian Kokociński!
36' - Dobrą okazję do wyrównania ma Bartłomiej Sztul, fatalnie jednak pudłuje i piłka zamiast wpaść do siatki wędruje nad poprzeczką.
39' - Tym razem dobrą sytuację ma Damian Kokociński, który chce posłać piłkę w długi róg, posyła ją jednak tylko obok słupka.

KP Ogrodomania dwukrotnie w tym spotkaniu przegrywała, pokazała jednak, że determinacja i upór popłacają i ostatecznie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. To pozwoliło drużynie Roberta Jakiela zameldować się na pierwszej lokacie. Szansa na następne punkty stanie przed KPO za dwa tygodnie, w pojedynku z ForceGSM. Najbliższym przeciwnikiem FC brightONE będzie natomiast Moico.