06.01 godz. 21:05, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adam Rynkowski
3 : 11
( 1 : 4 )
Skład: Kędzierski, Gilewski, Stachura, Kras, Matuszyk, Rejmer, Pieskiewicz, Galuś
Skład: Kalimow, Kwiecień, Gąsowski, Tendaj, Gawziński, Hubczak, Garbarczyk, Sokalski, Liczbik, Mróz
2' Krzysztof Pieskiewicz
7' Przemysław Matuszyk
12' Piotr Galuś
13' Jakub Rejmer
21' Krystian Stachura
30' Piotr Galuś
31' Jakub Rejmer
34' Piotr Galuś
36' Jakub Rejmer
38' Jakub Rejmer
40' Piotr Galuś
8' Bartosz Liczbik
21' Bartłomiej Tendaj
29' Bartosz Liczbik
Zawodnik meczu: Piotr Galuś (Bardzo dobre zawody w wykonaniu Piotra Galusia, którego skuteczna postawa przełożyła się na cztery bramki dla FC Speca. Na wyróżnienie zasługuje także Jakub Rejmer, który skończył ten mecz z identycznym dorobkiem.)

Przed nami ostatni pierwszoligowy pojedynek w tym tygodniu - Asplex (siódma ekipa II edycji Wrocbal OFC) podejmie FC Speca (wicemistrza tych rozgrywek). Bukmacherzy nie mają wątpliwości co do faworyta tego pojedynku i jako zwycięzcę typują team Grzegorza Kędzierskiego. Spec ewidentnie ma receptę na "Acerowców" - rok temu pod balonem rozgromił ich aż 9:2, wiosną na Skwierzyńskiej w WLB wygrał 2:1, a jesienią, w swoim mistrzowskim sezonie, pokonał Asplex 7:2. Fatalna jesień w wykonaniu teamu Kamila Gąsowskiego zakończona spadkiem do WLB2 nie pozostała bez echa - "Acerowcy" przed zimą nieco się dozbroili ściągając posiłki z grającego na Kuźnikach Kuchcika - pozyskując m.in. Damiana Placka, Daniela Mosińskiego i Grzegorza Matczyszyna. Czy transfery te się spłacą i pomogą zatrzymać Speca, który jak co roku celuje wysoko - w mistrzowski tytuł? Przekonamy się już za 40 minut!

2' - (0:1) FC Spec wychodzi na prowadzenie - podanie od Jakuba Rejmera na bramkę zamienia Krzysztof Pieskiewicz!
7' - (0:2) W siódmej minucie podwyższa piłkarz z siódemką na plecach - Przemek Matuszyk!
8' - Jakub Rejmer marnuje dogodną okazję na gola i będąc sam na sam z Kalimowem posyła piłkę tylko obok słupka!
8' - (1:2) A że niewykorzystane sytuacje się mszczą to i tym razem się zemściły - mamy bramkę kontaktową, jeszcze po rykoszecie, a jej autorem Bartosz Liczbik!
12' - (1:3) Kalimow kapituje po strzale z dalszej odległości Piotra Galusia!
13' - (1:4) Bardzo ładna bramka, z ostrego kąta, w samo okienko, a jej autorem Kuba Rejmer!
15' - Rejmer z wolnego, obok słupka.
21' - (2:4) Asplex po przerwie bierze się do odrabiania strat - Kędzierski musi wyciągać piłkę z siatki za sprawą Bartłomieja Tendaja!
21' - (2:5) Błyskawiczna odpowiedź Speca! Autorem gola Krystian Stachura!
29' - (3:5) Rafał Garbarczyk zagrywa na prawą stronę do Bartka Liczbika, ten wkręca w ziemię obrońcę Speca, a następnie posyła piłkę obok Grzegorza Kędzierskiego!
30' - (3:6) Prowadzenie zwiększa Piotr Galuś! To już drugi gol tego zawodnika w dniu dzisiejszym!
31' - (3:7) Rośnie przewaga FC Speca - gola, jeszcze po rykoszecie strzela Kuba Rejmer!
34' - (3:8) Swoich sił z połowy próbuje Piotr Galuś i jest to próba jak najbardziej udana! Kalimow stara się interweniować nogą, ale piłka i tak wpada do siatki i to przy samym słupku! Piotrek tym samym kompletuje hat-tricka!
36' - (3:9) Kuba Rejmer nie chce być gorszy od Galusia - i również zostaje autorem hat-tricka wykorzystując podanie z narożnika boiska od Krzysztofa Pieskiewicza!
38' - (3:10) Rozstrzelał się nam Kuba Rejmer! Napastnik Speca po raz czwarty pokonuje Kalimowa!
40' - (3:11) Osiągnięcie Rejmera wyrównuje Piotr Galuś i również czwarty raz zmusza Kalimowa do kapitulacji!

FC Spec zasłużenie wygrywa ten pojedynek kończąc pierwszą kolejkę na trzeciej lokacie. O kolejne punkty zespół Grzegorza Kędzierskiego powalczy z Old Blue Angels. Acerowcy szansę na rehabilitację będą mieli w przyszłą środę, kiedy to zmierzą się z Cloud FC.