Skład: Gawłowski, Waleszczyński, Śliżewski, Czarnecki, Stasiak, Zając, Dudek, Zając, Małolepszy, Jaworski, Janowski, Szydło
Skład: Gul, Dobosz, Procyszyn, Janik, Sienkiewicz, Kasina
11' Piotr Zając
12' Szymon Jaworski
16' Piotr Zając
22' Szymon Jaworski
29' Mateusz Janowski
32' Mateusz Janowski
35' Michał Szydło
38' Piotr Zając
Zawodnik meczu: Piotr Zając (Czego by się nie tknął zamieniał na gola. Świetne zawody w wykonaniu tego zawodnika kończą się dorobkiem pięciu trafień (w tym pięknego loba i strzału w samo okienko). Na wyróżnienie zasługuje też autor hat-tricka - Mateusz Janowski.)

Ekipa Fulanito w rozgrywkach pod balonem za wzór do naśladowania wzięła sobie chyba pewien londyński klub, znany z tego, że co by się nie działo i tak kończy rozgrywki na czwartym miejscu. Na tej właśnie lokacie, zaraz za podium, "Szachownice" zakończyły I edycję OFC w drugiej lidze, a także edycję II, z tym, że już w lidze pierwszej. Moico również jest z nami od początku rozgrywek na obiekcie Olimpijskim i może poszczycić się brązowymi krążkami w OFC 2, a także mistrzostwem OFC 1 w ostatnim sezonie. Jak wiadomo tytuł łatwiej jest zdobyć, niż go utrzymać. Czy wzmocnione Borysem Skrzypczyńskim i Przemkiem Topornickim Moico będzie równie groźne jak zeszłej zimy? Czy może team Pawła Rumina utrze nosa mistrzowi już w pierwszej kolejce i zrehabilituje się za ostatnią porażkę 3:4? Przekonamy się już za 40 minut!

1' - (0:1) Fulanito nie ma zamiaru czekać i od razu bierze się do roboty! Michał Szydło zagrywa do Piotra Zająca, a ten pakuje piłkę do siatki!
4' - (0:2) Gol z serii stadiony świata, klękajcie narody! Pajęczyna z okienka zerwana, pająk zabity, piłka w siatce, a Piotrek Zając już z dwoma trafieniami na koncie po zaledwie czterech minutach!
7'  - (0:3) Rafał Gawłowski wydaje jasne instrukcje Śliżewskiemu ("Michał uderz!"), a ten wykonuje je wzorowo! W roli asystenta występuje Wojciech Dudek.
9' - (0:4) Fulanito ani myśli skończyć znęcać się nad kolegami z Moico. Czwartą bramkę dla "Szachownicy" strzela Michał Szydło!
11' - (0:5) Znęcania ciąg dalszy. Zmora Moico - Piotrek Zając kompletuje hat-tricka, po asyście drugiego z Zająców - Marka!
12' - (0:6) Prowadzenie Fulanito podwyższa Szymon Jaworski!
16' - (0:7) No i zgłosiło się nam zero siedem, a wszystko za sprawą Piotrka Zająca, który czego się dzisiaj nie tknie - zamienia na gola! I to jakiego gola! Po zabiciu pająka i skompletowaniu hat-tricka przyszła pora na fantastyczny lobik i to zza połowy! Piłka ląduje za kołnierzem Kamila Michalaka a na liczniku mamy już siedmiobramkowe prowadzenie "Szachownic", które chorwacką kratę ukryły tego dnia pod znacznikami.
21' - Pierwszy groźny strzał Moico w tym spotkaniu, a konkretnie Kamila Pikuła. Golkiper Fulanito wybija piłkę na rzut rożny.
22' - Bartłomiej Gul mocno z rzutu wolnego, wzorowo spisuje się jednak stojący między słupkami Gawłowski.
22' - (0:8) Moico zostaje ukarane za swoje ataki kolejną bramką. W roli kata Szymon Jaworski.
23' - Jaworski trafia w słupek!
27' - "K... mać!" - Gra nie klei się zdecydowanie piłkarzom Moico, a upust swojej złości po nieudanym strzale (piłka poleciała nad poprzeczką) daje Jarosław Procyszyn.
29' - (0:9) Piłkę w siatce przy samym słupeczku płaskim strzałem umieszcza Mateusz Janowski, wykorzystując podanie od Jacka Czarneckiego!
32' - (0:10) Dwucyfrówka stała się faktem za sprawą Mateusza Janowskiego, który bardzo się rozkręcił w końcówce!
32' - (0:11) I to jak się rozkręcił! Efektowne nożyce nie dają najmniejszych szans na interwencję Michalakowi! W roli asystenta Michał Szydło.
35' - (0:12) Fulanito nie ma dziś litości. Gola nr 12 zdobywa asystent od ostatniej bramki - Michał Szydło. Tym razem w roli podającego Marek Zając.
38' - (0:13) Świetna współpraca Zająców przekłada się na kolejne trafienie dla Fulanito. Asystuje Marek, katem natomiast Piotrek! To już piąty gol tego zawodnika dzisiejszego wieczoru!
40' - Kapitalne uderzenie Piotrka Zająca, piłka odbija się od poprzeczki, a następnie od ziemi, technologia goal-line i czujne oko arbitra Pondla mówią jednak, że gola nie ma.

Występ w wykonaniu Moico dzisiejszego dnia uczcić możemy minutą ciszy. Mistrz ostatniej edycji doznał sromotnej porażki "przyjmując na klatę" aż 13 (cóż za pech) trafień. Czasem jednak i mistrzowie mają gorsze dni, zwłaszcza jeśli frekwencja nie dopisuje a rywalowi wychodzi dosłownie wszystko. Szansę na rehabilitację Moico będzie miało już w najbliższy poniedziałek, kiedy to zmierzy się z FC brightONE. Rywalem Fulanito będzie natomiast Wolves Wrocław.