08.02 godz. 22:15, Przesmyckiego 10, Sedzia: Andrzej Malec
( 0 : 4 )
Skład: Kwiatkowski, Zińczuk, Kaniuga, Maćkowiak, Bzdyl, Kowalski, Kozicki, Stochalski, Wójciak, Ciszek, Misiak, Galewski, Giżycki
Skład: Wiktorowski, Puchała, Różański, Jakubowski, Krzyżanowski, Słonecki, Zięcina, Toczek, Fronczek, Ilnicki
3' Miłosz Misiak
9' Krzysztof Kowalski
15' Patryk Wójciak
18' Miłosz Misiak
21' Marcin Maćkowiak
23' Patryk Wójciak
25' Patryk Wójciak
30' Marek Stochalski
37' Sławomir Kozicki
24' Robert Puchała
29' Marta Toczek
36' Marta Toczek
Zawodnik meczu: Patryk Wójciak (Dzisiejsze spotkanie kończy z hat-trickiem na koncie. Defensywa Astechu miała pełne ręce roboty z będącym non stop pod grą Patrykiem.)

Porażka 0:18 na pewno mocno wpływa na psychikę zawodników i ciężko jest się po takiej deklasacji podnieść. Na dodatek graczy Astechu czeka pojedynek z walczącą o awans Castoramą Korona. Debiutant także ostatnio zanotował dwie bolesne porażki i nie tylko spadł z fotelu lidera, ale przede wszystkim - skomplikował sobie sprawy awansowe. Reasumując - jedni i drudzy mają coś do udowodnienia i na pewno zrobią wszystko w kierunku wywalczenia sobie kolejnych cennych oczek. Czy ostatni zespół w lidze stanie na wysokości zadania i przeciwstawi się ekipie Michała Ciszka? Czy Piotr Różański będzie zaporą nie do przejścia dla bramkostrzelnych Patryka Wójciaka i Sławomira Kozickiego? A może jednak będziemy świadkami kolejnej porażki teamu Roberta Puchały?

2' Dobra akcja Astechu, Krzyżanowski-Wiktorowski-Puchała, zakończona minimalnie niecelnym uderzeniem tego ostatniego.
3' (0:1) Miłosz Misiak zdobywa pierwszego gola w tym meczu po strzale w krótki róg bramki Astechu.
5' Dwa uderzenie Patryka Wójciaka. Pierwsze broni golkiper Piotr Różański, drugie przelatuje wysoko ponad bramką.
7' Podanie z rzutu rożnego Patryka Wójciaka do Marka Stochalskiego, Marek przyjmuje piłkę i oddaje strzał na bramkę Piotra Różańskiego, golkiper dobrze odbija piłkę w boczną część boiska.
9' (0:2) Po rozegraniu rzutu wolnego pośredniego piłkę do bramki Astechu pakuje Krzysztof Kowalski!
11' Castorama Korona dalej w natarciu. Tym razem słupek po strzale Sławomira Kozickiego.
12' Odpowiedź Astechu. Dawid Fronczek trafia w słupek.
13' Strzał zza pola karnego autorstwa Sławomira Kozickiego doskonale na rzut rożny broni Piotr Różański.
14' Kozicki podaje na czystą pozycję do Wójciaka, który trafia 2 razy w słupek nie potrafiąc skierować piłki do bramki!
15' (0:3) Tym razem Patryk Wójciak nie pomylił się i po podaniu współpartnera zdobywa swojego pierwszego gola w tym meczu.
16' Po rajdzie prawą stroną boiska Tomasz Ilnicki trafia w słupek bramki Radosława Kwiatkowskiego.
17' Czujny golkiper Astechu dobrze "czyta grę" i w sytuacji 2 na 1 łapie piłkę podawaną przez Wójciaka do współpartnera.
18' (0:4) Swojego drugiego gola w tym pojedynku zdobywa Miłosz Misiak po strzale z prawego skrzydła.
21' (0:5) Wójciak podaje do niepilnowanego Maćkowiaka, który spokojnie posyła piłkę do bramki Astechu.
22' W następnej akcji Patryk Wójciak ogrywa Roberta Puchałę i oddaje strzał który nogami broni Piotr Różański.
23' (0:6) Kontratak Castoramy, Sławomir Kozicki podaje do Patryka Wójciaka, a ten spokojnie posyła piłkę do pustej bramki.
24' (1:6) Robert Puchała oddaje strzał ze "szpica" i zdobywa pierwszego gola dla Astechu!
25' (1:7) Szybka odpowiedź Castoramy i ponownie dwójkowa akcja Kozicki-Wójciak zakończona golem tego drugiego.
27' Słupek po strzale Tomasza Ilnickiego!
29' (2:7) Strzał Marcina Krzyżanowskiego trafia w słupek lecz piłka wraca pod nogi Marty Toczek, która posyła piłkę do bramki!
30' (2:8) Marek Stochalski zdobywa gola dla swojej drużyny po strzale zza pola karnego!
32' Uderzenie Marcina Krzyżanowskiego dobrze blokuje obrońca Castoramy i tylko rzut rożny dla Astechu.
34' Błąd w rozegraniu piłki przez Kamila Zięcinę, jego błąd naprawia golkiper który wygrywa pojedynek sam na sam z napastnikiem Castoramy.
36' (3:8) Marta Toczek jak prawdziwy napastnik dobrze odnajduje się w polu karnym rywali i zdobywa swojego 2 gola w tym meczu.
37' (3:9) Tym razem to Patryk Wójcicki podaje do niepilnowanego Sławomira Kozickiego, który posyła piłkę do bramki.
39' W dobrej okazji do zdobycia gola znalazł się Sławomir Kozicki lecz jego strzał minimalnie przeleciał obok lewego słupka bramki Astechu!

Słaba pierwsza połowa w wykonaniu graczy Roberta Puchały. W drugiej odsłonie spotkania Astech się przebudził, ale nie wystarczyło to na pokonanie skuteczniejszej Castoramy, która dzięki tej victorii wskakuje na trzecią lokatę. W najbliższej kolejce Astech zagra z ekipą Kuehne+Nagel Bielany, na Castoramę czeka natomiast lider - Moico.

autor: Marcin Niciński