16.02 godz. 22:15, Przesmyckiego 10, Sedzia: Andrzej Malec
7 : 4
( 3 : 1 )
Skład: Bzowski, Banaś, Nawrocki, Kałmuk, Jarco, Olkowski, Augustyniak
Skład: Przechrzta, Szozda, Polańczyk, Kita, Kopyś, Pawłowski, Kozaczewski, Zasłonka
3' Ireneusz Augustyniak
32' Ireneusz Augustyniak
34' Artur Nawrocki
35' Ireneusz Augustyniak
6' Andrzej Szozda
14' Łukasz Kopyś
16' Łukasz Kopyś
22' Andrzej Szozda
36' Łukasz Kopyś
38' Andrzej Szozda
40' Piotr Kita
Zawodnik meczu: Andrzej Szozda (Strzelec trzech bramek dla swojego zespołu. Popularny "blady" był najaktywniejszym zawodnikiem na polu gry, szczególnie w przedniej formaci swojego zespołu. Na wyróżnienie również zasługuje Łukasz Kopyś strzelec trzech goli. )

Husaria Bagdad jest już praktycznie pewna degradacji i żeby jakimś cudem utrzymać się w pierwszej lidze - musi wygrać wszystkie mecze do końca i liczyć na to, że granicy 10 oczek nie przekroczą rywale z ich najbliższego otoczenia. Najbliższy przeciwnik "Husarzy" - RTV Euro AGD również nie jest pewny uniknięcia degradacji i zrobi wszystko, aby za rok także grać na zapleczu Superligi. W ostatnim bezpośrednim pojedynku "Ertefałowcy" wygrali swojego przeciwnika 9:3. Czy teraz gracze Radosława Banasia wezmą rewanż za tamtą klęskę? Czy może po raz kolejny zejdą z parkietu pokonani?

3' (0:1) Strzałem pomiędzy nogami bramkarza pierwszego gola w tym meczu zdobywa Ireneusz Augustyniak.
5' Strzał z rzutu wolnego Dariusza Polańczyka mija światło bramki.
6' (1:1) Kapitalne uderzenie Andrzeja Szozdy trafia w samo okienko bramki Grzegorza Bzowskiego!
8' Mocne uderzenie zza pola karnego Radosława Banasia na rzut rożny zbija piłkę golkiper RTV Euro AGD.
10' Piotr Kita wystawia piłkę do Dariusza Polańczyka lecz strzał Darka z lewej nogi przelatuje obok lewego słupka Husarii Bagdad.
12' Ireneusz Augustyniak ogrywa bramkarza i strzela tuż obok słupka!
14' (2:1) Po złym rozegraniu bramkarza Husarii Bagdad piłkę do bramki pakuje Łukasz Kopyś.
15' Strzał Dariusza Polańczyka ze szpica przed siebie zbija golkiper Grzegorz Bzowski.
16' (3:1) Błąd w rozegraniu obrony Husarii Bagdad wykorzystuje Łukasz Kopyś, który zdobywa swojego 2 gola w tym meczu.
18' Dobra akcja Husarii Bagdad, Radosław Banaś znalazł się w dogodnej sytuacji lecz trafił tylko w głowę bramkarza RTV Euro AGD!
19' Marcin Kałmuk trafia w słupek po strzale z rzutu wolnego.
21' Strzał autorstwa Radosława Banasia z małymi problemami broni bramkarz Marek Przechrzta.
22' (4:1) Andrzej Szozda oddaje mocne uderzenie z dystansu i wpisuje się już drugi raz na listę strzelców.
23' Po strzale Ireneusza Augustyniaka piłka odbita od słupka wróciła pod nogi Michała Jarco, który nie opanował futbolówki i obrona RTV wybija piłkę daleko w pole.
25' Uderzenie Pawła Pawłowskiego minimalnie mija światło bramki Husarii.
27' Mocny strzał z dystatniu w wykonaniu Piotra Kity do boku zbija bramkarz Grzegorz Bzowski.
28' W sytuacji 2 na 1 Łukasz Kopyś podaje do Pawła Pawłowskiego lecz Grzegorz Bzowski wygrywa ten pojedynek.
29' Paweł Pawłowski drugi raz przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem Husarii.
30' Radosław Banaś strzela z prawego skrzydła minimalnie niecelnie.
32' (4:2) Piłka po strzale napastnika Husarii wraca pod nogi Ireneusza Augustyniaka, który spokojnie posyła piłkę do bramki.
34' (4:3) Bramkę kontaktową zdobywa Artur Nawrocki!
35' (4:4) Ireneusz Agustyniak po dwójkowej akcji zdobywa gola wyrównującego!
36' (5:4) Kita-Pawłowski-Kopyś i piłka w siatce Husarii. Przy tej obronie kontuzji nabawił się Grzegorz Bzowski i do bramki na końcówkę meczu wchodzi Marcin Kałmuk.
38' (6:4) Kontratak RTV Kopyś podaje do Szozdy, który umieszcza piłkę w pustej bramce.
40' (7:4) Z własnej połowy boiska piłkę do pustej bramki przeciwników umieszcza Piotr Kita.

Husaria Bagdad wciąż na dnie ligowej tabeli, na dodatek przed kolejnym meczem straciła bramkarza, który doznał chyba poważnej kontuzji kolana. RTV pnie się w górę.

autor: Marcin Niciński