21.01 godz. 21:00, Redeco, Sedzia: Tomasz Pondel
( 1 : 3 )
Skład: Fernandez, Lungu, Martyński, Musiatowicz, Socki, Czajka, Woźniak, Matković, Carvalho Leal
Skład: Bzowski, Banaś, Kloczkowski, Nawrocki, Kałmuk
2' Mateusz Czajka
9' Tomasz Musiatowicz
11' Mateusz Czajka
33' Mateusz Matković
34' Mateusz Matković
36' Tomasz Musiatowicz
38' Mateusz Matković
17' Marcin Kałmuk
Zawodnik meczu: Mateusz Matković (Mateusz był aktywny przez całe spotkanie. Ustrzelił hattricka, zanotował asystę i pokazał kilka ciekawych akcji ofensywnych. Wyróżnić trzeba także Tomasza Musiatowicza i Marcina Martyńskiego. )

Dwa mecze w najbliższy weekend rozegra Cloud Raiders, który jako beniaminek nienajlepiej radzi sobie na początku tego sezonu. Jest to jedna, jedyna drużyna bez ani jednego oczka w dorobku i grając z Husarią Bagdad będzie chciała to zmienić. Ekipa Marcina Martyńskiego dwa poprzednie mecze przegrała minimalnie, jedną bramką, tak więc brakuje jej szczęścia. Czy to się do nich uśmiechnie w spotkaniu z "Husarzami"? Ci posiadają zaledwie jeden punkt i również będą chcieli zrobić wszystko, aby się w elicie utrzymać. Jedno jest pewne - emocji w tym pojedynku na pewno nie zabraknie.

2' (0:1) - Mateusz Czajka pędzi prawą stroną, zbiega z piłką w kierunku pola karnego rywali, mija jednego z obrońców, kładzie bramkarza i płaskim strzałem pakuje futbolówkę do siatki.
4' Artur Nawrocki mocno strzela z prawej strony i piłkę do boku zbija w sposób ekwilibrystyczny - Franck Fernandez!
8' (0:2) - Marcin Martyński idealnie odnajduje w polu karnym Tomasza Musiatowicza, a ten pakuje piłkę do pustej bramki z ogromnym spokojem!
9' Czas dla Husarii Bagdad!
10' Udana interwencja Fernandeza po mocnym strzale Nawrockiego.
11' (0:3) - Martyński w pole karne do Czajki, a ten idealnie dokłada nogę i tym samym pakuje piłkę do siatki!
12' Szybki atak Husarii i do pustej bramki nie trafia Nawrocki!
14' Uderzenie Radosława Banasia z prawej strony i świetnie interweniuje po nim Fernandez.
17' (1:3) - Składna akcja Husarii, nieco zamieszania pod bramką Fernandeza i futbolówkę w siatce umieszcza Marcin Kałmuk.
17' Bartłomiej Socki sprzed pola karnego mocno strzela, tak, że piłkę do boku zbija Grzegorz Bzowski.
22' Martyński mając trochę miejsca przed polem karnym decyduje się na strzał, który po interwencji Bzowskiego ląduje na słupku!
25' Samotna szarża Dawida Kloczkowskiego zostaje zakończona strzałem, który udanie broni Fernandez.
29' Mateusz Matkowić po szybkim kontrataku Cloud staje przed szansą na gola, ale przegrywa pojedynek z dobrze wychodzącym z bramki Bzowskim.
29' Czas dla Husarii Bagdad!
31' Dawid Woźniak wychodzi w sytuacji sam na sam z Bzowskim i przegrywa ten pojedynek!
33' (1:4) - Matković przejmuje piłkę na przedpolu, mija obrońcę i trafia wprost w wychodzącego z bramki Bzowskiego. Po chwili piłka ponownie spada pod nogi gracza Cloud, a ten wie już co z nią zrobić i pakuje ją do pustej bramki.
34' (1:5) - Matković sprzed pola karnego uderza, piłka odbija się od słupka i wpada do siatki obok biernie interweniującego golkipera.
36' (1:6) - Rozklepana defensywa Husarii. Woźniak do Matkovica ten odgrywa do Musiatowicza, który pewnie pakuje piłkę do pustej bramki.
38' Uderzenie Kloczkowskiego z lewej strony i nogami udanie interweniuje Fernandez.
38' (1:7) - Matković oddaje mocny, płaski strzał z lewej flanki i piłka wpada do siatki tuż przy dalszym słupku bramki strzeżonej przez Bzowskiego.
39' Banaś vs Fernandez i lepszy od gracza Husarii okazuje się golkiper Cloud Raiders.
40' Świetna parada Fernandeza po strzale Kałmuka!

Husaria Bagdad przyjeżdżając na Redeco bez zmian - od razu skazała się na niekorzystny wynik. Ich rywal z kolei w końcu zebrał dobrą kadrę i był bardzo zdeterminowany, aby wygrać. Do 30 minuty sprawa wyniku była otwarta, co prawda beniaminek prowadził 3:1, ale "Husarzy" się odgrażali i dzielnie walczyli. W ostatnich 10 minutach nie mieli już sił i musieli pogodzić się z wysoką porażką. To już kolejna klęska ekipy Radosława Banasia i jej sytuacja nie wygląda najlepiej, bo ciągle znajduje się w strefie spadkowej, posiadając zaledwie jedno oczko w dorobku. Dla Clouda była to premierowa wygrana, premierowe punkty w halowej pierwszej lidze. Był to również sygnał dany rywalom pod nazwą "wracamy do gry - uważajcie na nas!". Już jutro Adrian Lungu i jego koledzy zagrają o kolejne oczka z MPK Wrocław, natomiast Husaria za tydzień stanie w szranki z Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych.