08.01 godz. 21:10, Redeco, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Adham, Staszel, Kasprzycki, Kotuła, Dziuba, Lesiuk
Skład: Ronczkowski, Mądrzejewski, Cylny, Stankowiak, Gryglewicz, Brzozowski, Sidor
6' Dawid Kasprzycki
10' Patryk Dziuba
15' Patryk Dziuba
16' Dawid Kasprzycki
35' Łukasz Lesiuk
36' Artur Staszel
40' Krzysztof Ronczkowski (Gol samobójczy)
3' Jacek Mądrzejewski
13' Adam Cylny
21' Jacek Mądrzejewski
23' Oskar Brzozowski
Zawodnik meczu: Łukasz Lesiuk (Niespożyte siły miał dzisiaj piłkarz WSOWL. Mimo, że był to już drugi mecz tego dnia Lesiuka biegał po parkiecie, jakby ktoś do nóg podłączył mu baterie Duracella. Aktywność Łukasza zaowocowała golem i 2 asystami.)
Boty i WSOWL znani są z tego, że nigdy nie odpuszczają i dopóki piłka pozostaje w grze - robią wszystko, aby nie schodzić z boiska na przysłowiowej tarczy. Taki stan rzeczy powoduje, że dzisiaj wieczorem w hali Redeco będzie się działo. Spadkowicz będzie musiał zneutralizować ofensywny tercet przeciwników - Adam Cylny-Paweł Wójcik-Marcin Siwek, a dopiero wtedy może pokusić się o jakąkolwiek zdobycz punktową. Czy to im się uda? Czy jednak "bordowi" będą cieszyć się z odniesienia cennego triumfu, niezbędnego do wywalczenia sobie awansu?

3' - (1:0) Trzy minuty po pierwszym gwizdku arbitra Nicińskiego mamy otwarcie wyniku. Adam Cylny podaje do Jacka Mądrzejewskiego, a ten na raty ale ostatecznie skutecznie pokonuje Jakuba Kotułę!
5' - Potężne uderzenie z woleja w wykonaniu Mądrzejewskiego, tym razem Kotuła nie daje się zaskoczyć.
6' - (1:1) Dawid Kasprzycki wjechał jak dzik w żołędzie i sprytną podcinką umieścił piłkę w siatce. Mamy remis i walka o punkty rozpoczyna się od początku.
6' - Boty rozpoczynają grę od środka po straconej bramce i mamy prawie cylne... celne uderzenie Cylnego! Piłka zatrzymuje się na samej poprzeczce bramki Kotuły!
8' - Cylny trafia wprost w bramkarza.
9' - Szybka akcja WSOWL, Kasprzycki do Lesiuka i zabrakło nieco precyzji w tym uderzeniu.
10' - (1:2) Wojskowi wychodzą na prowadzenie - Stankowiak kapituluje po uderzeniu Patryka Dziuby. W roli asystenta Alan Adham.
12' - Oskar Brzozowski posyła piłkę obok prawego słupka.
13' - (2:2) Dobrze układa się współpraca pomiędzy Mądrzejewskim i Cylnym - Adam skutecznie zamyka podanie Jacka i mamy wyrównanie!
15' - (2:3) Patryk Dziuba wykorzystuje podanie od Łukasza Lesiuka i Wojskowi wychodzą na prowadzenie!
16' - (2:4) Piłkę w siatce po strzale niemalże z zerowego kąta umieszcza Dawid Kasprzycki!
17' - Cylny celnie, bo w bramkę, ale na posterunku Kotuła.
18' - Wojskowi nie mają litości dla golkipera Botów. Ostrzał bramki nie przekłada się jednak na zdobycz w postaci gola.
19' - Mądrzejewski w dość ekwilibrystyczny sposób stara się pokonać Kotułę. Czasem lepiej jednak znaleźć prostsze rozwiązanie niż strzał piętką.
20' - Nie tak dziubnąć piłkę miał Patryk Dziuba. Alan Adham może być niezadowolony, gdyby piłka wpadła do siatki miałby asystę.
21' - (3:4) Boty łapią kontakt z Wojskiem. Wszystko za sprawą duetu Cylny - Mądrzejewski i dobrze skalibrowanego kolana tego drugiego! Piłka w siatce i robi się nam coraz ciekawiej na boisku!
23' - (4:4) Znowu mamy remis! Boty wyrównują po trafieniu Oskara Brzozowskiego!
25' - Adham obija piłką golkipera Botów.
26' - Poklepali sobie Mądrzejewski z Brzozowskim, gola jednak nie oglądamy.
27' - Mądrzejewski do Cylnego i mamy strzał w słupek! Boty robią co mogą, ale złośliwa futbolówka nie ma zamiaru wpaść do siatki.
28' - Mądrzejewski otrzymuje instrukcje od kolegów ("jedź sam!"), no i jedzie, ale piłka zatrzymuje się na Kotule.
29' - Adham do Dziuby, ten trafia w słupek, a dobitka Lesiuka zatrzymuje się na bocznej siatce.
30' - Atomowe uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Alana Adhama budzi entuzjazm na trybunach ("Ale zaj...!).
30' - Sebastian Grylewicz strzela, Kotuła skutecznie zatrzymuje uderzenie i mamy korner dla Botów.
34' - Indywidualna akcja Łukasza Lesiuka, górą jednak Stankowiak.
35' - (4:5) Lesiuk dopiął swego! Mocny strzał z prawej strony i na pięć minut przed końcem tego zaciętego pojedynku WSOWL wychodzi na prowadzenie!
36' - (4:6) Dwójkowa akcja Lesiuka ze Staszelem i Wojsko wjeżdża do pustej bramki! Artur Staszel zwiększa przewagę WSOWL do dwóch trafień!
40' - (4:7) Rożny dla WSWOL i mało szczęśliwe dla Botów odbicie od pleców Krzysztofa Ronczkowskiego. Piłka w siatce i po tym "swojaku" mamy już po zawodach!

Bardzo ciekawy pojedynek zaserwowali nam zawodnicy obu zespołów. Praktycznie do samego końca nie wiedzieliśmy na czyją stronę przechyli się szala zwycięstwa. Cylny z Mądrzejewskim robili co mogli, ale kiedy wydawało się, że Boty przejmą inicjatywę Wojskowi włączyli piąty bieg, znaleźli w sobie pokłady energii (mimo iż był to już drugi mecz w wykonaniu WSOWL tego dnia) i dzięki świetnym ostatnim pięciu minutom nie dali szans ekipie Krzysztofa Ronczkowskiego. Boty będą miały szansę zrehabilitować się już w sobotę, w meczu przeciwko RTV Euro AGD. Wojskowi, obecny lider pierwszej ligi, o kolejne punkty powalczy z Piorunem Zaodrze.