07.01 godz. 18:30, Redeco, Sedzia: Adrian Miedziński
2 : 1
( 0 : 1 )
Skład: Spadło, Stachowicz, Fąfrowicz, Kąciak, Czech, Sowiński, Koziarz, Kąciak, Jasiok, Seliga
Skład: Jastrzębski, Waksmański, Gorszkowski, Rudy, Kaczmar, Bogacz, Goławski, Kuta, Laskowski, Tobjasz
13' Marcin Stachowicz
24' Dominik Kaczmar
27' Przemysław Gorszkowski
Zawodnik meczu: Łukasz Waksmański (Bardzo dobry mecz bramkarza Nokii, który miał wiele pracy dzisiejszego dnia i wywiązał się ze swojej roli wyśmienicie. Łukasz zanotował kilka świetnych interwencji przyczyniając się do odniesienia wygranej.)

Piorun Zaodrze swojego debiutu we Wrocbalu do udanych zaliczyć nie może. W pierwszej kolejce zespół z Opola w końcówe spotkania uratował remis z Husarią Bagdad. Z czwartą siłą poprzedniego sezonu - Nokią - również nie będzie im łatwo. Zawodnicy Wojciecha Jastrzębskiego są stawiani w roli głównych faworytów do awansu, ponieważ są mocno zgrani ze sobą i przede wszystkim posiadają wielkie doświadczenie w ligach amatorskich. Debiutant również w tym elemencie jest mocny, ale specyfikę gry w naszej lidze dopiero poznaje. Czy Nokia niedoświadczenie rywali wykorzysta i udanie wejdzie w sezon? Przekonamy się!

5' Bardzo zacięty pojedynek z obu stron - bez bardziej godnych uwagi sytuacji.
9' Mocny strzał Piotra Sowińskigo z dystansu i piłkę przed siebie odbija Łukasz Waksmański.
12' Uderzenie Radosława Tobjasza sprzed pola karnego i piłkę chwyta Przemysław Spadło.
13' (0:1) - Płaskie uderzenie Marcina Stachowicza sprzed pola karnego i po rykoszecie od obrońcy piłka wpada do siatki obok zaskoczonego Waksmańskiego.
14-19' - Kolejny fragment wyrównanej gry, z przewagą optyczną Piorunu Zaodrze.
22' Uderzenie z rzutu wolngo Marcina Stachowicza na rzut rożny odbija Łukasz Waksmański.
24' (1:1) - Dwójkowa akcja Grzegorza Bogacza z Dominikim Kaczmarem i ten drugi umieszcza futbolówkę w siatc.
25' Z ostrego kąta do pustej bramki nie trafia Michał Jasiok.
27' Mocna próba zza pola karnego Macieja Kąciaka i pewnie intrweniuje Waksmański.
27' (2:1) - Kontra Nokii i za sprawą Przemysława Gorszkowskiego "Biało-czarni" wychodzą na prowadzenie.
29' Coraz bardziej robi się nerwowo na boisku, lecz jak narazie bez kar indywidualnych.
31' W ostatnich mintach oglądamy bardzo zacięte spotkanie, w którym raz atakuje Nokia, a po chwili z kontrą wychodzą gracze Pioruna Zaodrze.
33' Marcin Stachowicz uderza "z dużego" palca, lecz ta próba okazuje się chybiona.
35' Pewna interwencja Przemysława Spadło po uderzeniu Grzegorza Bogacza.
37' Czas dla ekipy Pioruna Zaodrze.
39' Uderzenie Stachowicza z dystansu przeltuje obok bramki.
40' Michał Kąciak z bliska w bramkarza trafia.

Bardzo wyrównany pojedynek pierwszej ligi, w którym Piorun Zaodrze znowu nie był gorszy od swojego przeciwnika, a musiał pogodzić się z brakiem zdobyczy punktowej. To Nokia wchodzi w sezon w sposób udany i rozpoczyna walkę o awans do Superligi. O kolejne zwycięstwo zespół Wojciecha Jastrzębskiego powalczy już jutro z beniaminkiem - Cloud Raiders. Michał Jasiok i jego koledzy z kolei o premierowe zwycięstwo powalczą za tydzień z MPK Wrocław.