11.12 godz. 22:00, Redeco, Sedzia: Tomasz Pondel
1 : 1
( 0 : 1 )
Skład: Bzowski, Kloczkowski, Nawrocki, Kałmuk, Jarco, Olkowski, Leszczyński, Augustyniak
Skład: Spadło, Mikulski, Stachowicz, Fąfrowicz, Kąciak, Czech, Koziarz, Kąciak
6' Kamil Leszczyński
35' Maciej Kąciak
Zawodnik meczu: Grzegorz Bzowski (Grzesiek był bardzo pewnym punktem swojej drużyny. Bzowski zanotował wiele udanych interwencji, a przy straconym golu nie miał szans. Wyróżnienie należy się także Kamilowi Leszczyńskiemu i Maciejowi Kąciakowi. )

Z wielką niecierpliwością czekamy na to jak zaprezentuje się debiutant - Piorun Zaodrze. Zespół z Opola zgodnie z wieloma zapowiedziami, uważany jest za ekipę halową, która powinna bez problemów przejść przez pierwszą ligę i uzyskać awans do elity. Pierwszy ich mecz z nieprzewidywalną Husarią Bagdad będzie dobrą możliwością sprawdzenia się. "Husarzy" przystępują do sezonu nieco osłabieni - m.in bez Mateusza Mikicińskiego i Artura Nowaka w składzie. Na chwile obecną "biali" mają dziewięciu zawodników zgłoszonych do rozgrywek. Jak zatem się zaprezentują? Pokażą, że ilość nie znaczy jakość? Czy jednak będą musieli pogodzić się ze stratą punktów?

3' Robert Fąfrowicz dostaje piłkę w pole karne i uderza wprost w dobrze ustawionego Grzegorza Bzowskiego!
5' Płaskie uderzenie Michała Jarco i pewnie piłkę wyłapuje Przemysław Spadło.
6' (0:1) - Po krótko rozegranym rzucie wolnym, piłkę do siatki z najbliższej odległości pakuje Kamil Leszczyński.
8' Mocny strzał Mateusza Olkowskiego sprzed pola karnego i piłkę wyłapuje Spadło.
10' Ireneusz Augustyniak oddaje strzał z woleja, który pewnie chwyta Spadło.
10' Marcin Stachowicz mija obrońcę i oddaje płaski strzał, który świetnie nogami broni Bzowski.
11' Czas dla Pioruna Zaodrze!
12' Mocny strzał Macieja Kąciaka z rzutu wolnego do boku udanie zbija Bzowski.
16' Maciej Czech staje oko w oko z Bzowskim i przegrywa ten pojedynek!
17' Maciej Kąciak z dystansu strzela i piłkę na róg zbija Bzowski.
25' Czas dla Pioruna Zaodrze!
25' Dawid Kloczkowski w kontrze oddaje strzał, który na raty broni Spadło.
26' Augustyniaka uderzenie sprzed pola karnego - Spadło zbija na rzut rożny!
27' Jarco z autu do Kloczkowskiego na przedpole, a ten oddaje strzał z pierwszej piłki, który mija bramkę Pioruna.
28' Uderzenie Stachowicza z lewej strony przed siebie odbija Bzowski.
30' Macieja Kąciaka uderzenie sprzed pola karnego na raty wyłapuje Bzowski.
31' Po ziemi Leszczyński uderza, ale futbolówka przelatuje obok słupka bramki strzeżonej przez Spadło.
32' Uderzenie Macieja Kąciaka nieznacznie mija dalszy słupek bramki Husarii Bagdad.
33' W dogodnej sytuacji znajduje się Augustyniak, ale po minięciu bramkarza - oddał niecelny strzał obok bramki.
33' Stachowicz z bliska trafia wprost w świetnie wychodzącego z bramki Bzowskiego.
34' Stachowicz z czuba strzela sprzed pola karnego - nad poprzeczką!
34' Czas dla Husarii Bagdad!
35' (1:1) - Centra Stachowicza w pole karne i Maciej Kąciak znajduje się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, przecina do zagranie, zaskakując tym samym Bzowskiego. Mamy remis!
39' Kontra Pioruna i pojedynek z Bzowskim przegrywa Fąfrowicz.
39' Strzał Leszczyńskiego sprzed pola karnego - przelatuje nad poprzeczką bramki Pioruna.
40' Instynktowna interwencja Spadło po strzale Marcina Kałmuka

Spotkanie Husarii Bagdad z Piorunem Zaodrze nie należało do porywających. Gdy wydawało się, że dawne Domino dowiezie skromną wygraną do końca, wtedy do wyrównania doprowadził debiutant i jedni i drudzy musieli podzielić się punktami. Trudno po tym spotkaniu wskazać o co bić będą się jedni i drudzy tej zimy, ale jedno jest pewne - żadnej ekipie w pierwszej lidze - nie będzie łatwo zaskoczyć Husarię i Pioruna. Następny mecz "Husarzy" to starcie z Hectasem. Gracze Marcina Stachowicza podejmą z kolei Nokię.