11 . Przyjaciele Tifosek (hala) 10 -38 4

07.02 godz. 20:20, Redeco, Sedzia: Andrzej Malec
0 : 2
( 0 : 0 )
Skład: Paukszt, Strojec, Turski, Rejmer, Kubasiewicz, Galuś, Deneka, Hajdamowicz, Pirga, Korecki
Skład: Wędzonka, Hałas, Kurman, Marszałek, Backer, Głodek, Orszewski, Głowacki, Jędras, Molenda
28' Grzegorz Korecki
34' Konrad Hajdamowicz
Zawodnik meczu: Piotr Turski (Piotrek zanotował dzisiaj kilka światowej klasy interwencji, które miały miejsce w kluczowych momentach. Turski obronił rzut karny na początku spotkania, a później wielokrotnie wygrywał pojedynki z graczami PWR-u. )

Obrońca trofeum, a także aktualny lider - Alpine Stars o pozostanie na najwyższym miejscu w lidze, powalczy z nieprzewidywalnym i doświadczonym debiutantem - Politechniką Wrocławską OldBoys. Ekipa Jarosława Marszałka jest bardzo blisko utrzymania i nie wolno jej lekceważyć, bo już jednego faworyta z kwitkiem odprawiła. Był to w czwartej kolejce - Car Zone. Dodając do tego fakt, że ostatnio "Alpina" nie gra najlepiej, można pokusić się o niespodziankę. PWR musi zatrzymać fenomenalną ofensywę rywali dowodzoną przez Grzegorza Koreckiego i może wtedy uda się przerwać tą trwającą już kilkanaście spotkań - serię zwycięstw z rzędu! Będzie to nielada wyzwanie. Czy "Błękitni" się jego podejmą i wyjdą zwycięsko z tego starcia?

3' Rzut karny dla Politechniki OldBoys Wrocław. Piotr Wędzonka powalony w polu karnym przez Piotra Galusia i mamy rzut karny.
3' Do wykonania rzutu karnego podchodzi Dariusz Głowacki i...przegrywa pojedynek z Piotrem Turskim!
4' Techniczny strzał Głowackiego i słupek ratuje Turskiego.
5' Grzegorz Korecki przegrywa pojedynek jeden na jeden z Markiem Hałasem.
6' Głowacki uderza z prawej strony, ale przenosi futbolówkę obok dalszego słupka bramki Alpine Stars!
9' Głowacki z bliska stara się przelobować Turskiego, ale golkiper "biało-czarnych" nie daje się zaskoczyć.
11' Wędzonka popędził prawą stroną i zakończył samotną szarżę strzałem tylko w boczną siatkę.
14' Jakub Strojec uderza z dystansu i futblówka przelatuje nad poprzeczką.
15' Strojec stara się przelobować Hałasa, ale golkiper PWR-u stoi na posterunku i instynktownie odbija piłkę przed siebie, po czym obrońca wybija ją na aut.
16' Głowcki stara się płaskim strzałem ze skrzydła zaskoczyć Turskiego, ale ten przelatuje nieznacznie obok słupka.
18' Z rzutu wolnego Strojec zagrywa do Koreckiego, który oddaje strzał "z dużego palca", a ten instynktownie nogami broni Hałas.
21' Słupek po strzale Galusia.
22' Galuś oddaje strzał z półobrotu, który świetnie na aut wybija Hałas.
24' Wprost w ręce leżącego Hałasa trafia piłka po strzale Kamila Pirgi.
27' Płaski strzał Galusia łapie Hałas.
28' (0:1) - Korecki strzałem z najbliższej odległości pokonuje Hałasa.
30' Backer założył siatkę Pirdze, popędził prawą stroną i odegrał do lepiej ustawionego Wędzonki, którzy przegrał pojedynek z Turskim.
32' Głowacki uderza z dość ostrego kąta i piłka przelatuje nieznaznie obok słupka.
33' Głowacki zabiera piłkę Kubasiewiczowi, wbiega w pole karne i uderza w dobrze ustawionego Turskiego.
34' (0:2) - Kubasiewicz do Strojca, ten zagrywa prostopadle do Konrada Hajdamowicza, który mija Hałasa i podwyższa prowadzenie Alpine Stars.
36' Głowacki uderza z powietrza - obok bramki.
38' Jarosław Marszałek uderza z dystansu i świetnie jego uderzenie broni Turski.
39' Szybki atak Alpine i Pirga strzela sprzed pola karnego - Hałas broni. Po chwili obrońca PWR fauluje Pirgę i mamy przedłużony rzut karny za szósty faul.
39' Do przedłużonego rzutu karnego podchodzi Jakub Rejmer i świetnie jego uderzenie broni Hałas.

Politechnika postawiła się Alpinie i gdyby nie kluczowe interwencje Turskiego, mogłoby się to spotkanie potoczyć zupełnie inaczej. Drużyna Jacka Kanaka i Arkadiusza Majby ciągle pozostaje na zwycięskiej ścieżce i ciągle lideruje w tabeli Superligi, robiąc kolejny ważny krok w kierunku obrony mistrzowskiego tytułu. Następny mecz Alpiny to pojedynek z Kantorem HIT. Politechnika z kolei "skrzyżuje rękawice" beniaminkiem - Ołbin Teamem.