11 . Przyjaciele Tifosek (hala) 10 -38 4

13.12 godz. 14:30, Redeco, Sedzia: Damian Nowak
3 : 5
( 1 : 3 )
Skład: Parossa, Andruszko, Szyngiera, Szyngiera, Marchewka, Żbik, Rybiński, Zakrzewski, Jaskólski, Mróz
Skład: Gorczyński, Żmudziński, Szymański, Bojarski, Padiasek, Piasecki, Lbouhmadi, Murselzade, Al-Obaidi
2' Mateusz Jaskólski
8' Rafał Rybiński
13' Mateusz Jaskólski
23' Rafał Rybiński
36' Rafał Rybiński
6' Łukasz Bojarski
21' Maciej Padiasek
32' Maciej Szymański
Zawodnik meczu: Rafał Rybiński (Lider Kantoru, który był nie do zatrzymania dla obrońców Przyjaciół Tifosek. Rafał strzelił hattricka i zanotował asystę. Wyróżnić należy również Mateusza Jaskólskiego. )

Przyjaciele Tifosek zagrają jeszcze jeden mecz, dzień później z kolejnym medalowcem z poprzednich rozgrywek - zdobywcą srebrnego krążka - Kantorem Hit. Zespół Dariusza Szyngiery jest stawiany w roli głównego faworyta do zdobycia mistrzowskiego tytułu, a mając w swoich szeregach takich zawodników jak Kamil Żbik, Mateusz Jaskólski czy Rafał Rybiński - są w stanie pokonać każdego. Czy "Biali" dobrze wejdą w sezon i pewnie ograją superligowego debiutanta? Ten mierzy wysoko, a właśnie w starciu z topowymi zespołami może pokazać swój potencjał. Czy będziemy świadkami sensacji i ekipa Żmudzińskich zatrzyma silnego przeciwnika?

1' Szybki strzał Adruszko i dobra interwencja Jacka Żmudzińskiego nogą.
2' Kontra Tifosek. Gorczyński do Padiaska i ten uderza nieznacznie obok słupka.
2' (0:1) - Szybka akcja Kantoru. Andruszko do Jaskólskiego i ten otwiera wynik spotkania strzałem do "pustaka".
5' Piasecki na skrzydło do Gorczyńskiego i ten przenosi piłkę nad poprzeczką.
6' (1:1) - Kontra Tifosek i Bojarski strzałem z woleja pokonuje Radosława Parossę.
8' Rybiński oddaje strzał z lewej strony - w boczną siatkę.
8' (1:2) - Indywidualna akcja Rybińskiego, który mija obrońcę Tifosek i strzałem przy słupku pokonuje Żmudzińskiego.
10' Kontra Tifosek po której Padiasek trafia w słupek!
11' Rzut wolny dla Tifosek po którym Bojarski trafia w słupek!
12' Podcinka Żbika nad Żmudzińskim ląduje na bocznej siatce.
13' (1:3) - Jaskólski dostaje piłkę do Rybińskiego, staje sam na sam z "Jacą" i umieszcza piłkę między nogami Żmudzińskiego.
15' Szybka akcja Żbika z Jaskólskim i ten drugi strzela z woleja - obok bramki.
16' Andruszko wycofuje piłkę do Rybińskiego, który oddaje mocny strzał po ziemi, a ten dobrze nogami broni Żmudziński.
18' - Czas dla Przyjaciół Tifosek.
21' Jaskólski do Marchewski, który oddaje płaski strzał, który Żmudziński broni nogami.
21' (2:3) - Bojarski zagrywa piłkę z prawej strony do Padiaska, który pakuje piłkę do pustej bramki.
22' Jaskólski na wolne pole do Marchewki, który z bliskiej odległości przegrywa pojedynek ze Żmudzińskim.
22' Marchewka do Żbika, "Jaca" leży i przelobować się go stara Żbik, który trafia jednak tylko i wyłącznie w słupek!
23' (2:4) - Rybiński-Jaskólski-Rybiński i tak pada czwarty gol dla Kantoru.
25' Lbouhmadi prostopadle do Bojarskiego, ten puszcza sobie piłkę między nogami obrońcy Kantoru, ale przegrywa pojedynek z dobrze wychodzącym do niego Parossą.
30' Padiasek z dystansu - obok bramki.
31' Bojarski huknął z dystansu i Parossa instynktownie obronił to uderzenie. Znowu tuba Bojarskiego i znowu Parossa. Kolejny raz Bojarski uderza i kolejny raz górą golkiper Kantoru.
32' (3:4) - Szybka akcja Tifosek. Padiasek do Szymańskiego i ten strzałem na pustaka zmiejsza dystans do rywala.
33' Jaskólski mija obrońcę i trafia w słupek!
34' Rzut wolny przed polem karnym i Rybiński trafia w mur.
35' Andruszko do Rybińskiego i ten mocno uderza - "Jaca" przenosi piłkę nad poprzeczką.
35' Padiasek mija obrońcę i strzela płasko po ziemi i piłkę łapie Parossa.
36' (3:5) - Żbik prostopadle do Rybińskiego i ten strzałem z bliska pokonuje Żmudzińskiego.
38' Bojarski uderza z rzutu wolnego i świetnie jego potężny strzał broni Parossa.

Przyjaciele Tifosek wyciągnęli wnioski z poprzedniego, bardzo wysoko przegranego meczu i z Kantorem zagrali bardziej zachowawczo i taktycznie. Niestety nie udało się "dopaść" rywala i beniaminek nieznacznie przegrał. Drużyna Dariusza Szyngiery nie zagrała najlepszego spotkania, ale dla niej liczą się przede wszystkim trzy punkty, czyli dobra inauguracja. W następnym spotkaniu po Nowym Roku - ekipa Żmudzińskich zagra z kolejnym potentatem - Car Zone Wrocław, z kolei Kantor Hit "skrzyżuje rękawice" z Politechniką Wrocławską OldBoys.