12.02 godz. 19:00, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
5 : 2
( 3 : 0 )
Skład: Olszak, Klaus, Skrzypek, Boratyński, Borek, Tomaszek, Hanka, Gołąb
Skład: Philippe, Sztul, Kłosowiak, Tuziak, Kaczmarczyk, Ogorzelec, Zimny
35' Maciej Kaczmarczyk (Gol samobójczy)
36' Tomasz Hanka
3' Bartłomiej Sztul
4' Kamil Zimny
16' Bartłomiej Sztul
27' Kamil Zimny
39' Kamil Zimny
Zawodnik meczu: Kamil Zimny (Motor napędowy FC brightONE. Nie tylko ciężko prawcował w defensywie, ale także był nie do zatrzymania w ofensywie. Autor hattricka. Wyróżnić należy również Bartłomieja Sztula. )

Przedostatnie NGE także z niecierpliwością czeka na pierwsze punkty, ale na ich drodze staje bardziej wymagający rywal niż ŻWiR - FC brightONE. "Zieloni" obecnie znajdują się w środku tabeli i zarówno blisko im do "strefy spadkowej" jak i do miejsc premiowanych awansem. Bardziej drużynę Michała Szatkowskiego interesuje ta druga opcja, a do tego jest potrzebna wygrana z "Czarnymi". Wojciech Burdun i jego koledzy łatwo się nie poddadzą i na pewno będą "gryźć trawę", żeby po meczu móc cieszyć się ze zdobyczy punktowej!

2' Rajd Marcina Skrzypka zakończony strzałem, który wylądował wprost w koszyczku Juleinowi Philippe.
3' (1:0) - Bartłomiej Sztul oddaje strzał sprzed pola karnego, który idealnie przy słupku wpada do siatki. Marcin Klaus bez szans!
4' (2:0) - Szybko rozegrany rzut rożny i strzałem z najbliższej odległości Klausa pokonuje Kamil Zimny.
6' Dwa strzały Łukasza Boratyńskiego. Pierwszy Philippe zbił przed siebie, drugi już pewnie złapał.
10' Andrzej Kłosowiak oddaje strzał z tak zwanego "czuba", który ląduje na słupku bramki NGE.
12' Szybka akcja FC brightONE zakończona technicznym strzałem Mateusza Ogorzelca w słupek!
16' (3:0) - Sztul oddaje mocny strzał sprzed pola karnego, który po rykoszecie od obrońcy - totalnie zaskakuje Klausa, który zostaje przelobowany.
18' Zamieszanie pod polem karnym "Czarnych". Z bliskiej odległości Zimny trafia w słupek. Po chwili piłka do niego wraca i gracz z numerem "2" uderza w bramkarza.
24' Sztul stanął przed szansą na trzeciego gola, po tym jak wygrał przebitkę z obrońcą rywala i wyszedł w sytuacji jeden na jeden z Klausem. Bramki niestety nie było, bo Bartek w ostatniej chwili stracił równowagę w polu karnym i pechowo się przewrócił.
27' (4:0) - Sztul w tempo zagrywa do Zimnego, który płaskim strzałem z bliskiej odległości podwyższa prowadzenie swojej drużyny.
35' (4:1) - Po okresie bardzo wyrównanej gry w końcu pada gol i jest to bramka samobójcza - Macieja Kaczmarczyka.
35' Zimny mija dwóch obrońców i schodzi do boku i uderza tylko w boczną siatkę.
36' (4:2) - NGE idzie za ciosem, a precyzyjnym uderzeniem przy słupku Philippe zaskakuje Tomasz Hanka!
37' Kolejny rajd Zimnego zakończony strzałem wprost w bramkarza.
39' (5:2) - Dobra akcja "Zielonych" i do pustej bramki piłkę pakuje po raz trzeci w tym meczu - Zimny.

Wyrównany pojedynek, w którym większą skutecznością wykazało FC brightONE i to one zanotowało trzecie zwycięstwo w tym sezonie. "Czarni" po raz kolejny przegrali i ciągle muszą okupować ostatnie miejsce w 2 lidze, myśląc, że następnym razem będzie lepiej. NG Engineering następnym razem zagra z FC ŻWiR, z kolei FC brightONE podejmie Auto Truck.