25.01 godz. 19:00, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
FC brightONE
2 : 3
( 2 : 2 )
Skład: Rychel, Ciura, Paszkowski, Wilk, Kłys
Skład: Michel, Sztul, Martynowicz, Strzałkowski, Kłosowiak, Tuziak, Kaczmarczyk, Guzikiewicz, Zimny
2' Dawid Paszkowski
10' Michał Rychel
22' Paweł Kłys
27' Łukasz Ciura
8' Maciej Kaczmarczyk
18' Kamil Zimny
34' Andrzej Martynowicz
Zawodnik meczu: Michał Rychel (Nie do przejścia w obronie, a do tego zdobył bardzo ważną bramkę dla swojej ekipy. Michał przez całe spotkanie dyrygował defensywą "Czarnych", a jak była taka potrzeba wspierał kolegów w ataku.)

Drużyna Michała Rychela pierwsze dwie kolejki radzić musiała sobie bez nominalnego bramkarza między słupkami i w dużej mierze - to, plus słaba skuteczność pod bramką rywali przyczyniło się do ich dwóch porażek na starcie. Teraz w myśl do trzech razy sztuka - "Czarni" będą chcieli się przełamać i w końcu zapunktować. Hoist ma potencjał, ale FC brightONE również. Zespół Michała Szatkowskiego na inauguracje wygrał i znowu chce poczuć smak wygranej. Do tego ma pomóc znajomość rywala, a dokładniej fakt, że kilku graczy debiutanta naszej ligi grało przeciwko Hoistowi jesienią. W lidze na Kuźnikach przeciwko Hoistowi mierzyli się już Andrzej Martynowicz, Kamil Woś, Karol Tuziak i Bartłomiej Sztul, którzy reprezentowali wtedy barwy Braku Sponsora. Ani razu jeszcze Brak nie pokonał Patryka Karwackiego i jego kolegów, czy brightONE się to uda? Przekonamy się!

1' Ekipa Hoist Finance w sześcioosobowym składzie, a między słupkami Paweł Kłys.
2' (0-1) - Wynik spotkania otwiera Dawid Paszkowski.
3' Strzał Kamila Zimnego na rzut rożny odbija Paweł Kłys.
5' Groźną akcję "Zielonych" przerywa Michał Rychel.
7' Zimny z ostrego kąta i ponownie górą Paweł Kłys.
8' (1-1) - Dwójkowa akcja Zimnego z Maciejem Kaczmarczykiem i ten drugi doprowadza do wyrównania.
10' (1-2) - Mocnym strzałem z dystansu bramkę zdobywa Michał Rychel.
12' Po zagraniu Łukasza Ciury wysoko nad bramką uderza Dawid Paszkowski.
14' Mocno, ale niecelnie uderza z dystansu Kamil Guzikiewicz.
16' Zaskakujący strzał głową Karola Tuziaka, lecz niecelny.
17' Bardzo niecelne uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Michała Rychela.
18' (2-2) - Będąc oko w oko z bramkarzem pewnym strzałem do wyrównania doprowadza Kamil Zimny.
21' - W drugiej odsłonie miejsce w bramce "Czarnych" zajmie Maciej Wilk - do pola zaś wchodzi Paweł Kłys.
22' (2-3) - Ależ błąd Jakuba Michela, który nie złapał futbolówki, ta spadła wprost pod nogi Pawła Kłysa, który z wielkim spokojem wyprowadza swoją ekipę na prowadzenie.
24' Wprost w mur z rzutu wolnego uderza Andrzej Martynowicz.
26' Coraz agresywniej grają zawodnicy Hoist Finance, kolejne takie wejście zakończy się karą minutową.
27' - Żółtą kartką ukarany Łukasz Ciura.
28' Strzał Kłysa noga na rzut rożny odbija Jakub Michel.
31' Udana interwencja Macieja Wilka po strzale Sztula.
33' Zablokowane uderzenie z dystansu Michała Rychela.
34' - Żółtą kartką ukarany Andrzej Martynowicz.
36' Gry w przewadze nie wykorzystują gracze Hoist Finance.
38' W dogodnej sytuacji obok bramki uderza Karol Tuziak.
39' Kolejna próba Tuziaka i tym razem nogami piłkę odbija Maciej Wilk.

Mimo ogromnych braków kadrowych "Czarni" zdołali pokonać wyżej notowanego rywala i zgrnęli tym samym pierwsze punkty w obecnym sezonie. W następnej kolejce podbudowany Hoist Finance zmierzy się z FC ŻWiR, natomiast FC brightONE z ForceGSM.