23.03 godz. 21:20, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
6 : 8
( 4 : 3 )
Skład: Kwiecień, Gąsowski, Gawziński, Garbarczyk, Sokalski, Żarecki
Skład: Majak, Ragan, Trojan, Jeziorny, Madera, Piwowarczyk, Andrzejewski
5' Grzegorz Kwiecień
7' Kamil Gąsowski
16' Patryk Gawziński
22' Patryk Gawziński
26' Rafał Garbarczyk
29' Rafał Sokalski
33' Rafał Sokalski
39' Rafał Garbarczyk
15' Piotr Andrzejewski
17' Michał Trojan
20' Marcin Majak
36' Marcin Majak
38' Michał Trojan
Zawodnik meczu: Rafał Garbarczyk (Nie tylko kierował grą defensywną swojego zespołu, lecz także brylował w ofensywie. Spotkanie zakończył z dwoma trafieniami. Na wyróżnienie zasługują również Marcin Majak, Marcin Żarecki oraz Rafał Sokalski.)

Obie te ekipy były przed sezonem stawiane w roli faworytów do mistrzowskiego tytułu, a na początku zmagań spisywały się bardzo dobrze. Niestety ostatnie kolejki są dla nich udręką, bo dorobek punktowy jakoś znacznie się nie powiększa. Kto zwycięży w tym starciu - zapewni sobie spokojne utrzymanie, a remis urządza jedynie "Anioły". "Acerowcy" zrobią zatem wszystko, żeby wygrać i przerwać fatalną serię - siedmiu kolejnych meczów bez zwycięstwa. Czy ta sztuka im się uda? Kto zostanie bohaterem środowego wieczoru? Marcin Majak, Rafał Garbarczyk czy może ktoś zupełnie inny?

1' W bramce "Aniołów" oglądać będziemy Damiana Jeziornego.
2' Strzał Łukasza Ragana broni Marcin Żarecki.
4' Dalekim wyjściem z własnej bramki groźną kontrę rywali przerywa Damian Jeziorny.
5' (0-1) - Błąd bramkarza wykorzystuje Grzegorz Kwiecień i strzałem przy samym słupku otwiera wynik tego spotkania.
7' (0-2) - Rafał Sokalski z autu zagrywa do Kamila Gąsowskiego, a ten uderzeniem z pierwszej piłki podwyższa prowadzenie "Zielonych".
9' Na poprzeczce zatrzymuje się uderzenie Kamila Gąsowskiego.
11' Atomowe uderzenie z rzutu wolnego Rafała Garbarczyka po obrońcy wychodzi na rzut rożny.
13' Z dystansu wprost w bramkarza uderza Marcin Majak.
15' (1-2) - Po dograniu Marcina Majaka w samo okienko uderza Piotr Andrzejewski i "Anioły" "łapią" kontakt z rywalem.
16' (1-3) - Błyskawiczna odpowiedź "Acerowców", którzy za sprawą Patryka Gawzińskiego ponownie osiągają dwubramkowe prowadzenie.
17' (2-3) - Oko w oko z bramkarzem wychodzi Michał Trojan i pewnym strzałem wpisuje się na listę strzelców - asystę przy tym trafieniu odnotowuje Marcin Majak.
18' Starcie z bramkrzem przegrywa Grzegorz Kwiecień i mamy rzut rożny dla Asplexu.
19' Nad bramką przelatuje mocny strzał Marcina Majaka.
20' (3-3) - Bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego gola zdobywa Marcin Majak.
20' (4-3) - Trojan do Majaka i ten drugi uderzeniem w długi róg wyprowadza OBA na prowadzenie.
22' (4-4) - Patryk Gawziński strzałem w krótki róg doprowadza do wyrównania.
24' Uderzenie z dystansu Trojana nogą odbija goalkeeper Asplexu.
26' (4-5) - Po uderzeniu Rafała Garbarczyka futbolówka po bramkarzu wpada do siatki.
27' Piotr Andrzejewski z rzutu rożnego podaje do Marcina Majaka, lecz uderzenie tego drugiego nad poprzeczką przenosi Marcin Żarecki.
28' Mocny strzał zza pola karnego Michała Piwowarczyka broni Żarecki.
29' Kolejna świetna parada goalkeepera "Acerowców", tym razem po strzale Łukasza Ragana.
29' (4-6) - Po korzyści puszczonej przez Arbitra Marcina Nicińskiego bramkę zdobywa Rafał Sokalski.
30' Indywidualna akcja Marcina Majaka ociera się o słupek i wychodzi na aut bramkowy.
31' Wysoko nad bramką przelatuje strzał z woleja Grzegorza Kwietnia.
33' (4-7) - Drugą bramkę w tym spotkaniu zdobywa Rafał Sokalski.
35' Niecelne uderzenie z pierwszej piłki Patryka Gawzińskiego.
36' (5-7) - Uderzeniem z dystansu hattricka kompletuje Marcin Majak.
38' (6-7) - Marcin Majak dogrywa do Michała Trojana i ponownie mamy wynik stykowy.
39' (6-8) - Strzałem z rzutu wolnego gola zdobywa Rafał Garbarczyk.

Zwariowane widowisko sprezentował nam obie ekipy, w którym stan rywalizacji zmieniał się niczym w kalejdoskopie. Ostatecznie w "meczu o utrzymanie" górą ekipa Asplexu, która tym pozostaje w pierwszej lidze na kolejną edycję. W drużynie "OBA" zabrakło nominalnego goalkeepera i niewątpliwie miało to ogromny wpływ na końcowy rezultat... Oczywiście nie można tutaj ujmować zasług "Zielonym", którzy mądrą grą ograli bardzo solidnego rywala. Za wspólnie spędzoną edycję zimową obu teamom serdecznie dziękujemy i do zobaczenia już niedługo na boiskach trawiastych.