23.03 godz. 19:00, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
5 : 2
( 2 : 2 )
Skład: Halai, Salo, Prymachenko, Shevchenko, Strinada, Malchykov
Skład: Sienkiewicz, Nowakowski, Gul, Dobosz, Serwatka, Zawisza, Guźniczak, Pikul, Sienkiewicz, Wyszomierski, Procyszyn, Janik
4' Viacheslav Prymachenko
13' Ivan Shevchenko
39' Vasil Salo
2' Mateusz Sienkiewicz
8' Michał Wyszomierski
24' Marcin Zawisza
26' Mateusz Sienkiewicz
38' Damian Serwatka
Zawodnik meczu: Mateusz Sienkiewicz (Trudno wybrać najlepszego gracza tego spotkania, gdyż cała ekipa Moico rozegrała solidne zawody. Wybór pada na Mateusza, który nie tylko otworzył wynik tej rywalizacji, lecz także podwyższył prowadzenie "Białych". )

W pierwszej lidze jeden krok dzieli od tytułu mistrzowskiego ekipę Moico, która choć przez niemalże cały sezon była w cieniu Speca, to jednak grała od niego równiej i remis ze spadającym z ligi Dynamem Wrocław może dać im złote medale. "Biali" posiadają tak wiele doświadczenia, że nie powinni wypuścić upragnionego tytułu z rąk. Nie mogą zlekceważyć ambitnie grającego i walecznego rywala, który już nieraz pokazał, że w piłkę grać potrafi. "Obcokrajowcy" będą chcieli na pożegnanie z pierwszą ligą - zdobyć jakiekolwiek punkty, przełamując tym samym serię pięciu porażek z rzędu. Czy będziemy świadkami sensacji i team Pawła Dobosza potknie się tuż przed metą? Czy jednak najlepsza defensywa w lidze nie da pograć napastnikom rywali i pozwoli w odniesieniu zwycięstwa?

1' W bramce Dynama Ivan Malchykov, a w polu nominalny goalkeeper "Bordowych".
2' (1-0) - Uderzeniem z własnej połowy gola w samo okienko zdobyw Mateusz Sienkiewicz.
4' Bardzo nieudany strzał z dystansu Nazara Halaiego.
4' (1-1) - Viacheslav Prymachenko uderza futbolówkę z dystansu, ta trafia w słupek, odbija się od głowy Guźniczaka i wpada do siatki.
6' Bez trudu strzał Strinada broni Zbigniew Guźniczak.
8' (2-1) - Zgranie piłki przez Marcina Janika do Michała Wyszomierskiego, a ten bez trudu pakuje futbolówkę do siatki.
10' Niecelny strzał Marcina Zawiszy, po chwili kontra graczy Dynama Wrocław i po uderzeniu Shevchenki piłkę na rzut rożny odbija Zbigniew Guźniczak.
11' Trwa natarcie zawodników Pawła Dobosza, którzy, aby zdobyć mistrzowski tytuł nie mogą przegrać tego spotkania.
12' Swoje szanse mają także "Bordowi", lecz świetnie między słupkami spisuje się Zbigniew Guźniczak.
13' (2-2) - Uderzeniem z własnej połowy i to z "dużego palca" Guźniczaka pokonuje Ivan Shevchenko.
15' Strzał Wyszomierskiego nogami odbija Malchykov.
17' Nad bramkę przelatuje uderzenie głową Bartłomieja Gula.
19' Seria zablokowanych uderzeń graczy Moico przez ofiarnie interweniujących "Bordowych".
22' Z autu w słupek trafia Prymachenko i grę od własnej bramki wznowi Zbigniew Guźniczak.
24' Bez trudu strzał Shevchenki łapie goalkeeper Moico.
24' (3-2) - Za sprawą uderzenia Marcina Zawiszy Moico obejmuje prowadzenie.
26' (4-2) - "Klepka" kandydatów do mistrzostwa i za sprawą precyzyjnego strzału Mateusza Sienkiewicza Moico podwyższa swoje prowadzenie.
28' Wysoko nad poprzeczką przelatuje uderzenie z woleja Vladyslava Strinada.
30' Wrzutka z autu Vasila Salo trafia... w słupek i futbolówka wraca do gry.
32' Uderzenie Damiana Serwatki na rzut rożny odbija Malchykov.
34' Obok bramki przelatuje uderzenie Marcina Zawiszy.
36' Kolejnych trafień szukają gracze Moico, lecz dobrze swoją defensywą kieruje Ivan Malchykov.
38' (5-2) - Wynik spotkania ustala Damian Serwatka.
39' - Żółta kartka dla Vasila Salo za faul na Marcinie Janiku.

Będące niemal przez cały sezon w cieniu "Specy" Moico - w końcówce rozgrywek wykorzystało potknięcie rywali i zasłużenie wygrało tytuł mistrzowski! Z przebiegu całego sezonu to właśnie "Biali" byli teamem najrówniej grającym i za sprawą mądrej, solidnej gry wyrwali złote medale naszpikowanemu gwizdami FC Specowi. W swoim debiucie mimo degradacji do drugiej ligi całkiem ciekawie zaprezentowali się waleczeni zawodnicy Dynama, lecz nie wystarczyło to na pozostanie w elicie. Obu ekipom dziękujemy za udział w lidze OFC i zapraszamy do dalszej zabawy w kolejnych edycjach Wrocbalu.