16.03 godz. 20:35, Olimpijski boisko1, Sedzia: Marcin Niciński
1 : 6
( 1 : 1 )
Skład: Gul, Dobosz, Serwatka, Zawisza, Guźniczak, Pikul, Sienkiewicz, Wyszomierski, Procyszyn, Walczak, Janik, Sienkiewicz, Nowakowski
Skład: Deryński, Kwiecień, Gąsowski, Tendaj, Gawziński, Lechowski, Garbarczyk, Sokalski, Żarecki
18' Bartłomiej Tendaj (Gol samobójczy)
25' Mateusz Sienkiewicz
28' Miłosz Sienkiewicz
37' Damian Serwatka
39' Kamil Pikul
40' Zbigniew Guźniczak (Rzut karny)
19' Rafał Garbarczyk
Zawodnik meczu: Mateusz Sienkiewicz (Po raz kolejny w tym sezonie Mateusz pokazał, że jest najlepszym graczem swojej ekipy. Swój świetny występ zakończył zdobyciem jednej bramki, ale za to bardzo ważnej, która pozwoliła "przejąć kontrolę" nad spotkaniem.)

W razie potknięcia Speca na fotel lidera może awansować wicelider - Moico. Te musi jednak pokonać Asplex, Asplex, który ostatnie ligowe zwycięstwo zanotował pięć kolejek temu i dopiero w minionym tygodniu przerwał złą serię - remisując 2:2 z M.W.Trade. Teraz "Acerowcy" będą chcieli iść za ciosem i w końcu się przełamać. Muszą wznieść się jednak na wyżyny swoich umiejętności, bo nie ma pod balonem Olimpijskim drugiej drużyny, tak dobrze znającej specyfikę ligi WOFC, jak team Pawła Dobosza. "Biali" wiedząc, że mają jeszcze realne szanse na mistrzostwo, na pewno nie zlekceważą, znajdującego się w strefie spadkowej przeciwnika i z całych sił powalczą o końcowy triumf. "Zieloni" również nie będą odpuszczać, chcąc wydostać się z miejsc zagrożonych degradacją. Komu uda się odnieść zwycięstwo i kto do takowego poprowadzi? Rafał Garbarczyk z Asplexu czy może Marcin Janik z Moico? Przekonamy się!

2' Damian Serwatka uderza z rzutu wolnego i kapitalną interwencją popisuje się Marcin Żarecki.
4' Trwa natarcie ekipy Moico, która musi zwyciężyć, aby przybliżyć się do upragnionego mistrzostwa.
6' Kolejna świetna parada Żareckiego, tym razem po strzale Wyszomierskiego.
8' Uderzenie Derynskiego z rzutu wolnego na rzut rożny odbija Zbigniew Guźniczak.
10' Bardzo nieudana próba z dystansu Mateusza Sienkiewicza.
12' Tempo spotkania nieco opadło, ostatnie minuty to gra w środku pola.
14' Ależ niewiele zabrakło, aby Rafał Garbarczyk zdobył kapitalną bramkę, lecz po jego uderzeniu futbolówka trafia w poprzeczkę!
16' Kolejna próba Gabarczyka i tym razem pewnie interweniuje Guźniczak.
18' Garbarczyk świetnym podaniem obsługuje Rafała Sokalskiego, a ten przegrywa starcie z obrońcą.
18' (0-1) - Ależ nieporozumienie Tendaja z bramkarzem i mamy gola samobójczego...
19' (1-1) - Do wyrównania z rzutu wolnego doprowadza Rafał Garbarczyk.
22' Zablokowane uderzenie z dystansu Mateusza Sienkiewicza.
24' Świetna interwencja Żareckiego po potężnym strzale Miłosza Sienkiewicza.
25' (1-2) - Rzut wolny dla Moico - nad piłką przebiega Marcin Janik, a po chwili mocny strzał oddaje Mateusz Sienkiewicz i mamy ponowne prowadzenie "Białych"!
27' Minimalnie chybione uderzenie płaskim podbiciem Kamila Gąsowskiego.
28' (1-3) - Błąd bramkarza Asplexu, który niepotrzebnie zaczął się kiwać z rywalem i mamy trzecie trafienie dla Moico. Autorem bramki dla ekipy Pawła Dobosza - Miłosz Sienkiewicz.
30' Niecelny strzał z dystansu Bartłomieja Tendaja.
32' Bez trudu strzał z rzutu wolnego Janika broni Marcin Żarecki.
34' Uderzenie głową Damiana Serwatki trafia w poprzeczkę!
37' (1-4) - Fenomenalne uderzenie pod poprzeczkę Damiana Serwatki i mamy po meczu!
38' Lobem uderza Marcin Janik i Patryk Gawziński wybija futbolówkę z linii bramkowej.
39' (1-5) - Po dograniu Marcina Janika rywala kładzie Kamil Pikul i pewnym strzałem ustala wynik spotkania.
40' (1-6) - Rzut karny dla Moico! Do piłki podchodzi Zbigniew Guźniczak i mamy gola.

Spotkanie było wyrównane tylko i wyłącznie do 25 minuty, kiedy to bramkę z rzutu wolnego zdobył Mateusz Sienkiewicz, i do tego momentu Moico systematycznie zwiększało swoje prowadzenie. Rezultat ten sprawia, że do tytułu mistrzowskiego "Białym" wystarczy remis w starciu z Dynamo Wrocław, które już w najbliższym tygodniu. Asplex zaś sezon zakończy pojedynkiem z Old Blues Angels.