Skład: Gawłowski, Rumin, Śliżewski, Czarnecki, Stasiak, Zając, Dudek, Mosiej, Zając, Polski
Skład: Kędzierski, Gilewski, Stachura, Golińczak, Ciota, Nakielski, Kras, Matuszyk, Rejmer, Brzęczek, Moskal
39' Wojciech Dudek
11' Tomasz Moskal
29' Franciszek Kras
34' Tomasz Moskal
Zawodnik meczu: Rafał Gawłowski (Świetny mecz golkipera Fulanito. Bronił jak w transie, wielokrotnie ratując swoją drużynę od straty gola. Przy bramkach nie zawinił i przyczynił się do sensacyjnego zwycięstw swojej ekipy.)

Tydzień rozpocznie się pojedynkiem hitowym lidera z trzecią drużyną tabeli. FC Spec podejmie Fulanito w meczu, który na początku sezonu wydawałby się tylko formalnością. Tymczasem lider zaliczył już w tym sezonie wpadkę z EPI Park, a Fulanito po powrocie do składu Stasiaka imponuje skutecznością i wygrywa kolejne spotkania. O wyniku poniedziałkowego meczu zdecyduje zapewne forma ofensywna, ponieważ obie ekipy są niezwykle groźne pod bramką rywali. Defensywnie przeważa Spec (druga obrona w lidze) jednak nie jest to monolit nie do przejścia i gdy za bardzo zapędzą się do przodu może dojść do niespodzianki.

3' (0:1) Od mocnego uderzenia czacyna Fulanito. Stasiak z rzutu wolnego tuż z przed pola karnego nie daje szans Kędzierskiemu.
7' (0:2) Po wymianie ciosów kolejne trafienie Fulanito. tym razem oko w oko z bramkarzem staje Piotr Zając i snajper Fulanito nie zwykł marnować takich okzaji,
10' Świetna obrona Gawłowskiego. Spec nabiera rozpędu
11' (1:2) Szybką wymianę piłke wykańcza Moskal i mamy bramkę kontaktową dla Speca.
15' (1:3) Stasiak odbiera piłkę rywalowi zagrywa do Zająca i znów dwubramkowe prowadzenie Fulanito.
16' Świetne interwencje Gawłowskiego. Napierw broni strzał z dystansu Brzęczka, a potem z bliska nie daje się pokonać Moskalowi.
18' Zaskoczeni dobrą grą rywali gracze Speca zaczynają narzekać na sędziego.
20' - Koniec pierwszej połowy. Rewelacjyne tempo spotkania. Mecz godny hitu.
22' Z dystansu uderza Kras, ale wprost w ręce bramkarza. Przewaga FC Spec.
24' Tempo spadło bo Fulanito nie spieszy się z atakami.
26' Kolejna wspaniała parada Gawłowskiego ratuje Fulanito przed stratą gola.
28' Śliżewski wchodzi w nogi rywala i obejał żółtą kartkę.
29' (2:3) Moskal ustawiony tyłem do bramki zagrywa piłkę do Krasa a ten pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje bramkarza.
31' Marek Zając groźnie tuż przy słupku.
32' Moskal mija rywala na zamach jednak jego strzął bramkarz przenosi nad poprzeczką. Spec zaczął grać zamiast dyskutować i od razu widać efekt.
33' (2:4) Kontra Fulanito. Dwóch na bramkarza i akcje wykańcza Marek Zając.
(3:5) Błyskawiczna odpowiedź. Moskal mija rywali i atomowym strzałem trafia po raz kolejny.
35' Kolejny pokaz refleksu Gawłowskiego. Najpierw podbija piłkę a już leżąc wybija dobitkę.
39' (3:5) Już chyba po meczu. Trójka graczy Fulanito w kontrze i mimo interwencji Kędzierskiego do siatki trafia Dudek.

Pisząc zapowiedź tego spotkania przewidywałem niespodziankę jednak obraz gry i ofensywna dyspozycja Fulanito mnie zaskoczyła. Waleczni jak zawsze, ale chęć wygranej z liderem jakby większa. I do tego fenomenalny dzień bramkarza. Gdyby od początku sezonu Fulanito grało w pełnym składzie mecz mógłby decydować o mistrzostwie. Spec po zmianie taktyki w przerwie groźniejszy, ale nie był już wstanie ograć rozpędzonego rywala.